Skocz do zawartości
Gość Belmondo80

wymiana zamka drzwi kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Belmondo80

witam

od dłuższego już czasu posiadam Passata B3 i naprawdę nie mogę narzekać ;-)

Od pewnego czasu mam kłopot z zamykaniem oraz otwieraniem drzwi kierowcy, i wcale nie chodzi tu o sławną rozlatująca się klamkę...

 

zauważyłem , iż nie działa tak jak powinien dolny zamek a dokładniej ruchoma zapadka blokująca zatrzask na bolcu. Próbowałem już usunąć ta usterkę WD-40 ale nic to nie dało, więc czeka mnie wymiana tego zamka

 

Moje pytanie brzmi czy nie ma ktoś z was możne schematu lub opisu jak poprawnie dokonać wymiany tego zamka, ponieważ nie chce nić uszkodzić zwłaszcza elementów zamka centralnego.

 

Za każdą sugestie bardzo z góry dziękuję

pozdrawiam Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno na forum jest ale tak w skrocie:

sciagasz tapicerke drzwi i wygluszenie(jest w B3?), odkrecasz zamek srubami na srubokret gwiazdke(dosc konkretny), zagladasz do drzwi i odczepiasz chyba dwa druty jeden od klamki a drugi od rygla i skladasz tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Belmondo80

ok.

właśnie szukałem na forum ale znalazłem tylko schematy od b5 a nie od b3

Może zadam głupie pytanie ale czy da się wymienić ten zamek bez rozkręcania tapicerki drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zy da się wymienić ten zamek bez rozkręcania tapicerki drzwi?

Nie, musisz zdjąć tapicerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zadam głupie pytanie ale czy da się wymienić ten zamek bez rozkręcania tapicerki drzwi?

Musiał byś być niezłym magikiem żeby to zrobić bez zdejmowania tapicerki.

Jak chcesz mogę zrobić poglądowego screena z ETKI jak to wygląda.

 

EDIT//

 

Proszę. :)

 

f5cf78346596fc39.png

Edytowane przez GURAL
dodanie zdj?cia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Belmondo80

ok ;-)\tak sadziłem ze głupie pytanie

 

jeśli można screena prosić to by było fajnie ;-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pasku B3 zamek (rygiel) wymienia się bez rozbierania tapicerki.

Roboty na 10 minut :-)

 

Odkręcasz dwie śruby. Zamek odchodzi od drzwi. Wyciągasz go delikatnie tak aby wyjąć dźwignię z takiego plastiku (jest tam tylko włożona).

Trochę gimnastyki z odczepieniem cięgna klamki wewnętrznej (trzeba sobie przyblokować dźwignię jakimś prętem) i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszardtrzeci3

Oczywiście że bardzo łatwo.Dźwignię odblokowuję poprzez odciągnięcie jej drutem zaczepionym za pazurek i pręt sam wylatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pitbull66

pytanie do Górala odnośnie dźwigni nr.8-jak ona jest tam zamocowana bo co ją włożę to mi wypada-pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mam passat b5 98r.mialem dziwne stuki w drzwiach podczas jazy.rozebralem tapicerke i blache i okazalo sie ze spadl pierscien wahadelko sprezyna i jakies zabezpieczenie od wkladki zamka.Czy ma ktos jakies foto jak powinienem to zlozyc do kupy zeby ponownie wlozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.mam passat b5 98r.mialem dziwne stuki w drzwiach podczas jazy.rozebralem tapicerke i blache i okazalo sie ze spadl pierscien wahadelko sprezyna i jakies zabezpieczenie od wkladki zamka.Czy ma ktos jakies foto jak powinienem to zlozyc do kupy zeby ponownie wlozyc
zerknij tu [ATTACH]35364[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć pod temat. U mnie w B4 od strony pasażera wypięło się cięgno przy zamku. Trzeba odkręcać zamek żeby to nałożyć? Z tego co próbowałem bez ściągania zamka a jedynie przy zdjętej tapicerce, to ciężko. I pytanie numer 2, czy jak odchylę zamek, to nie spadnie mi wspomniana wyżej dźwignia numer osiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio podczas otwierania drzwi od pasażera (w passat B3) coś chrupło w efekcie czego nie można było otworzyć drzwi od środka, po mocniejszym szarpnięciu klamka wewnętrzna została w ręce:). Po zdjęciu tapicerki okazało się, iż spadła dźwignia nr 28 (wg rysunku GURALA) z zaczepu rygla 1, odkręciłem rygiel zgodnie z opisem Elrond'a spoko poszło, bo cięgno 28 miałem luźno, myślę że bez ściągania tapicerki też by się dało. Załączam kilka fotek, może komuś pomogą. Jeżeli chodzi o cięgno nr 8 to mi nie spadło.

 

Pozdrawiam

Stachu

fotki.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ostatnio podczas otwierania drzwi od pasażera (w passat B3) coś chrupło w efekcie czego nie można było otworzyć drzwi od środka, po mocniejszym szarpnięciu klamka wewnętrzna została w ręce:). Po zdjęciu tapicerki okazało się, iż spadła dźwignia nr 28 (wg rysunku GURALA) z zaczepu rygla 1, odkręciłem rygiel zgodnie z opisem Elrond'a spoko poszło, bo cięgno 28 miałem luźno, myślę że bez ściągania tapicerki też by się dało. Załączam kilka fotek, może komuś pomogą. Jeżeli chodzi o cięgno nr 8 to mi nie spadło.

 

Pozdrawiam

Stachu

 

witam.

czy konstrukcja zamka jest taka sama dla tylnych drzwi??

 

Próbowałem wymontować zamek z drzwi kierowcy. Odkręciłem dwie śruby mocujące, próbowałem odciągnąć zamek od drzwi, ale udało mi się to tylko na ok 0,5 cm i to przy użyciu sporej siły. Bałem się pociągnąć mocniej by czegoś nie pourywać??

Czy zamek powinien lekko odejść od drzwi??

 

Boje się że ktoś już to rozbierał i poskładał na kleju :(

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boje się że ktoś już to rozbierał i poskładał na kleju

Raczej nie, bo u mnie też tylko tyle odchodzi od drzwi (przód). Chyba, że w obu paskach jest klejone. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie odkręcałem zamka tylnych drzwi, ale wydaje mi się że konstrukcja ta sama,

na zdjęciach zamek odciągnął się dalej ponieważ miałem w wyniku usterki wypięte cięgno z klamki wewnętrznej, normalnie odciągnie się mniej, ale na tyle że można wypiąć cięgno z zaczepu zamka, po wypięciu cięgna zamek powinno się dać wyjąć swobodnie. Z założeniem cięgna miałem problem ale jakoś dałem rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!!

Może nie udało mi się odciągnąć zamka dostatecznie dużo, bo nie odpiąłem cięgna od klamki wewn, choć wydawało mi się że raczej trzymał wypust zamka na plastykowy zatrzep cięgien bolca i bębenka... hm...

 

zaraz spróbuje raz jeszcze to obadać...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zabawa z zamkami skończona ;) pomyślnie :)

Żeby odciągnąć zamek od drzwi, trzeba mocno go pociągnąć, tak żeby dźwignia od cięgna klamki wewnętrznej się wychyliła i po nałożeniu pętli z drutu, można wypić cięgno. Teraz zamek odchodzi od drzwi, można wysunąć plastykowy zaczep od cięgien bolca/centralnego.

 

Zamki w tylnych drzwiach są prawie takie same... prawie bo w tylnych zamkach nie ma dodatkowej dźwigni od bębenka klamki, jest też blokada "dla dzieci" ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, żeby z wyczuciem ale i siłą wyciągnąć zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mówisz, żeby z wyczuciem ale i siłą wyciągnąć zamek?

 

 

Tak. :) Trzeba pokonać siłę sprężyny od dźwigni za którą jest zahaczone cięgno klamki wewnętrznej, odsuwamy aż dźwignia odchyli się do poziomu. Zamek odsunie się tylko na długość tej dźwigni, tj. ok 7 mm, odpinasz cięgno i zamek powinien się już bez oporów wysunąć dalej.

W jednym zamku musiałem śrubokrętem podważyć plastykową wsuwkę do której są przymocowane cięgna bolca i bębenka zamka. Pozostałe wysunęły się bez problemu.

 

W sumie nie trzeba demontować tapicerki. Da się wymontować zamek.

Jednak po zdemontowaniu tapicerki łatwiej jest zamocować zamek z powrotem do drzwi (mamy wtedy dobry dostęp do cięgna klamki wewn. i łatwiej jest to cięgno założyć na dźwignię zamka)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności