Skocz do zawartości
Gość yokass

Potencjometr położenia Biegów Automat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yokass

Witam jestem "laikiem" ,co chodzi o automaty , ale posiadam własnie takiego passata B5 1.8 20v 125 km Adr Automatyczna skrzynia biegów !!!! Opis zdarzenia:

 

Dzis rano wsiadłem do smochodu jak zawsze i odjechałem też jak zawsze:) Ale kiedy zparkowałem na parkingu i chciałem cofnoąć wrzuciłem Bieg na pozycję "R" no i zdziwienie Brak wstecznego :( cały dzień jeżdziłem od mechanika do mechanika podłączyłem pod kompa i nic :( Zero błedów :/

Stwierdzili mechaniczne uszkodzenie sprzęgła :/ i Koszt 2500 zł za naprawę :o szok szok szok :/ umowóiłem sie na Poniedziałem az tu nagle niedawno około godziny 17 :00 Nagłe ożywienie wstecznego??? zaczoł działac ale teraaz kiedy wrzucam Na wsteczny bieg R to na liczniku nadal stoi "D" :/ Moje pytanie co to moze być???? ps: nie wieże juz mechanikom !!!

Edytowane przez yokass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada cos bardziej na elekronike lub problem z wybierakiem,

nie jezdzij po zwyklych mechanika bo w 98% nie maja pojecia o automatach.

Znajdz specjaliste od takich skrzyn, ktory zajmuje sie glownie tym, czesto wiaze sie to z dalekim wyjazdem ale w moim przypadku bylo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

Moje pytanie jak nazywa się to urządzenie które odpowiada za położenie biegu??? (elektryczne)/???>./???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

wiem jak nazywa sie już to użadzenie ale gdzie je moge kupić???? A nazywa się Potencjometr skrzyni biegów inaczej przełącznik wielofunkcyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, jestes juz pewien ze to jest problemem? Ja zasugerowalem co moze byc a przyczyn moze byc wiele wiecej. Jedz najpierw na diagnoze do speca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.U mnie w 4-ro biegowej skrzyni automatycznej miałem podobny problem.Na dodatek w momencie wrzucania na R skrzynka wpadała w tryb serwisowy i kompletny zonk.U mnie winien był POZYCJONER.Niewielkie g...no mocowane na jednej śrubie i z jedną wtyczką.Nie twierdzę,że u Ciebie jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass
Witam.U mnie w 4-ro biegowej skrzyni automatycznej miałem podobny problem.Na dodatek w momencie wrzucania na R skrzynka wpadała w tryb serwisowy i kompletny zonk.U mnie winien był POZYCJONER.Niewielkie g...no mocowane na jednej śrubie i z jedną wtyczką.Nie twierdzę,że u Ciebie jest to samo.

 

Kolego moge powiedziec o tej gównia. nej wtyczce i tym badziewie nazywajacym się Pozycjometr Masz racaj !!!! bo kiedy wetnie mi bieg "R" to musze wlesć pod kanał i odpiąć wtyczke podczas pracy auta i wtedy zaczyna wszystko działać :/

 

 

BARDZO WAZNE!! GDZIE KUPIŁEŚ TEN POZYCJOMETR????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yokass

No i wuj .... Wymieniłem pozyjoner za 150 zł z serwisu :( I nadal jest ból :/ tzn błąd pozyjonera zginoł ale Wsteczny Bieg Działa bardzo żółwiaczo tzn .. Kiedy włącze steczny bieg musze czekac okolo 15 S zanim auto ruszy :/ co to jest???? A jak ruszy to już wtedy jedzie dotyłu choćby nawet 100km dopóki go nie przełącze na inny bieg pomocy :( dodam że auto nie przechodziło nigdy w tryb awaryjny :(

 

 

 

Powiem tak wymieniłem Pozycjoner i nadal mam problem z biegiem wstecznym "R" to znaczy ze auto normalnie przełancza na ten bieg ale , dopiero raguje po jakiś 15 s i wtedy rusza :( wcześniej pomagało wyjęcie wtyczki podczas pracy auta od pozyjonera , i wszystko wracało do normy ! Auto rwie po 1 s , Po wyciągnieciu wtyczki Na liczniku Cały czas Wyświetla pozycję "D" i pracuje extra Kiedy skasuje bład F125 to wraca wszystko do historii opisanej wyżej czyli auto rusza po 15 s;/

Edytowane przez yokass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podejrzewam,ze trudno Ci będzie tu znaleźć odpowiedź-z całym szacunkiem dla wszystkich forumowiczów,ponieważ automat to już wyższa szkoła i naprawdę trzeba być specem żeby coś doradzić.Spróbuj może na tym forum http://www.automat.pl/news.php Ja tam parę ciekawych rzeczy się dowiedziałem.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam passata B5 98r.92kW 1,8 Bezyna z silnikiem ADR z automatyczną skrzynią biegów AG4. Problem mój polega na tym, iż nie wyświetlają mi się biegi P i 1( skrajne biegi ) mimo, że je wrzucam i technicznie działają. Gdy wrzucam na P na wyświetlaczu wskazuje mi R i świecą mi się wsteczne światła, ale auto nie jedzie do tyłu i nie mogę odpalić auta. Odpalam na N. Co może być zepsute? Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam silnik 1,9 TDI i ten sam problem. a który to ten potencjometr? skrzynka 4 biegowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie też coś ciekawego dzieje się ze skrzynią a mianowicie nie wybiera pozycji P i pozycji 1

(po ustawieniu lewarka w te pozycje na wyświetlaczu jest o jedną pozycje mniej tzn lewarek na P-na wyświetlaczu R ,lewarek na 1-na wyświetlaczu 2) {1 2 3 D N R P }mechanik od skrzyń stwierdził ze to wina na lini elektrycznej podobno nie ma przejścia między pozycjonerem a komputerem.Czy ktoś mógłby mi pomóc w tym temacie. Tak dla jasności na kompie nie ma błędów

Edytowane przez nsc75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szabla79 napisał:

 

Witam za brak na wyświetlaczu P 1 u mnie były urwanie przewody od sterownika żółty i niebieski pod nogami od strony pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności