Skocz do zawartości
kazio

Zmiana podświetlenia nawiewów powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi,spróbuje to wyprostować!:smutek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podgrzewanie nic nie da, trzeba to naprostować tzn. ten metalowy stelaż

ja wyciągnąłem kratkę jeszcze raz wyprostowałem te zagięcie i włożyłem ponownie

 

też za pierwszym razem użyłem dużego płaskiego śrubokręta :dodupy

 

TO PRAWDA.Wyjąłem kratkę,wygiąłem cały brzeg deski i jest git.DZIĘKI

DSC00807.JPG:zauroczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylko mnie nie wyświetlają się fotki na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkim sie nie wyswietlają te foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglibyście sprawdzić czy w b5 fl po wyciągnięciu bezpiecznika świateł przeciwmgowych 15A działa wam podświetlenie nawiewów? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2k i będzie lepiej ;)

Bez sensu jest łączyć rezystory

 

Witam.

Zabrałem się w końcu za wykonanie podświetlenia nawiewów.

Diody 5mm czerwone walcowe + rezystor 2k ohm na każdej diodzie. Natomiast przy takim zestawieniu jak podpowiedział kolega Patryk_ było trochę za jasno a więc dołożyłem jeszcze jeden rezystor 2k przy samej wtyczce na początku wiązki:) Świeci idealnie tak jak inne przyciski z taką sama jasnością:) Wiązkę robiłem sam także czasu trochę poświęciłem ;) Diody zalane klejem na gorąco

 

Jak dorwę aparat wrzucę fotki z efektami;)

 

Jakby ktoś chciał mam do sprzedania 2 szt światłowodów z org żarówkami do nawiewów ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, odkryłem, że bezpiecznik od przeciwmgłowych nie ma nic wspólnego z tym od podświetlenia nawiewów... btw nie wie ktoś przypadkiem co mogło się stać, że wszystkie podświetlenia nawiewów solidarnie przestały działać (podświtlenia szyb itd świecą), jest od nich jakiś bezpiecznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra, odkryłem, że bezpiecznik od przeciwmgłowych nie ma nic wspólnego z tym od podświetlenia nawiewów... btw nie wie ktoś przypadkiem co mogło się stać, że wszystkie podświetlenia nawiewów solidarnie przestały działać (podświtlenia szyb itd świecą), jest od nich jakiś bezpiecznik?

 

Mogło się coś stać z potencjometrem regulacji podświetlenia. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, niech się mądrzejsi wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm potencjometr odnośnie wszystkiego poza nawiewami robi swoją robotę, tablica i inne podświetlenia można regulować, a nawiewy wcale nie świecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów,

pytanie po przestudiowaniu wszystkich tematów na forum o zmianie podświetlenia nawiewów:

1. czy wiązka podświetlenia nawiewów z anglika ze szrotu będzie pasować do europejczyka? tzn. czy po odwróceniu o 180 stopni będzie ok?

2. czy jak poodpinam wszystkie kratki od wiązki z samochodu szrotowego, to wiązka da się wyciągnąć, stosując nie za dużą siłę, żeby nie przerwać, czy trzeba demontować całą deskę? pracownik na szrocie krzyknął 200 zł za taką operację to ja mu dziękuję pięknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o wiązkę elektryczną? Jest dosyć krótka i manipulowanie nawiewem bez odłączenia jej grozi urwaniem kabelka.Jeśli będzie za krótka zawsze możesz przedłużyć kabelek-chyba wiesz jak się posługiwać lutownicą.Ja mówię o wiązce końcowej czyli nawiew-kabelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi Ci o wiązkę elektryczną? Jest dosyć krótka i manipulowanie nawiewem bez odłączenia jej grozi urwaniem kabelka.Jeśli będzie za krótka zawsze możesz przedłużyć kabelek-chyba wiesz jak się posługiwać lutownicą.Ja mówię o wiązce końcowej czyli nawiew-kabelek

Tak, chodzi mi o wiązkę elektryczną, ale nie chodzi mi o manipulowanie nawiewem, tylko, jak idę na szrot i tam stoi anglik z wiązką to odpinam wszystkie nawiewy od wtyczek, żeby nic nie "trzymało" wiązki i staram się ją wyciągnąć. Widziałem, że idzie wiązka za licznikiem ale zastanawiałem się czy nie jest jeszcze coś do tej wiązki podłączone, nie wiem nie mam dostępu do ETKI, może tam coś jest jakiś schemat. I jak wiązkę "obrócę" o 180 stopni, to powinno pasować (na chłopski rozum) chyba :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie pasować-ja po wymianie żarówek na LEDy u siebie poprzedłużałem sobie fabryczne kabelki w celu łatwiejszej manipulacji nawiewami-zdjęcia i opis w tym wątku-dłuższy kabelek to od razu wygodniejsza praca i spokojna głowa że nic nie urwiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, chodzi mi o wiązkę elektryczną, ale nie chodzi mi o manipulowanie nawiewem, tylko, jak idę na szrot i tam stoi anglik z wiązką to odpinam wszystkie nawiewy od wtyczek, żeby nic nie "trzymało" wiązki i staram się ją wyciągnąć. Widziałem, że idzie wiązka za licznikiem ale zastanawiałem się czy nie jest jeszcze coś do tej wiązki podłączone, nie wiem nie mam dostępu do ETKI, może tam coś jest jakiś schemat. I jak wiązkę "obrócę" o 180 stopni, to powinno pasować (na chłopski rozum) chyba :-))

 

Jeśli nie masz fabrycznie wiązki a masz trochę wolnego czasu, lutownicę, koszulki termokurczliwe i kilka m kabla to możesz sam wykonać taką wiązkę;)

 

Ja tak robiłem:) Trochę kasy zaoszczędzisz no i jaka satysfakcja z samodzielnego wykonania;) he Kwestia tylko dokupienia wtyczki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opis robie tak ale na zwykłych żarówkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja również zrobiłem podświetlenie nawiewów, bardzo pomocny był manual użytkownika KrystianPoland i dla niego podziękowania.

W moim pasku nie było oryginalnie podświetlanych nawiewów więc musiałem przeciągnąć instalację, udało mi się kupić oryginalną wiązkę i okazało się że od strony pasażera było wyprowadzone gniazdo zasilające wiązkę i wystarczyło tylko wpiąć wtyczkę :)

Potem już robiłem zgodnie z opisem stosując diody 5mm 2V czerwone walcowe + rezystor 2,4 kohm na każdej diodzie.

Efekt bardzo fajny, diody świecą identycznie jak reszta przycisków.

Poniżej zdjęcie z efektem końcowym :) (sorry za jakość).

Zdjęcie0034.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja u siebie nie mam fabrycznego podświetlenia nawiewów. Mam za to wtyczkę wyprowadzoną pod deską po stronie pasażera. Mam zamiar samemu zrobić wiązkę zasilającą, mam w związku z tym dwa pytania:

1. Czy poszczególne nawiewy są podświetlone szeregowo czy równolegle?

2. Wie ktoś jaki jest numer oryginalnej wtyczki do wpięcia się w gniazdo podświetlenia?

Pozdrawiam

Michał

Wiązka oryginalna z przesyłką kosztowałaby mnie 55zł, nie wiem czy jest sens robić ją samemu, kabel, wtyczki lutowanie w sumie niewiele mniej to wyjdzie a tu będzie oryginał.

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez michal_tmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Oczywiście że równolegle-przy połączeniu szeregowym po przepaleniu choćby jednej żarówki zgasły by wszystkie żaróweczki/diody

 

2.Nie wiem jaki jest numer-ale ja puścił bym wiązkę DIY-niż kupno fabrycznej-jest takie fajne słowo jak SATYSFAKCJA z własnoręcznie wykonanej pracy no i skoro nie masz fabrycznie podświetlonych nawiewów to opcja w wersji DIY jest jak najbardziej na miejscu

Edytowane przez KrystianPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś osobny bezpiecznik do tego podświetlenia?

Jeśli nie to pod co to podświetlenie jest podpięte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie jest podpięte pewnie pod bezpiecznik od oświetlenia zegarów i deski. A wpinkę masz pod osoloną boczną kokpitu po prawej stronie chyba że angol to po lewej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności