Skocz do zawartości
PrZeMoL

akumulatory jenox pytanie do znawcow tematu

Rekomendowane odpowiedzi

interesuje mnie opinia na temat tych akumulatorow, jutro musze szybko kupic aku a niedaleko mnie jest wlasnie ta firma

mam zamiar tam zajrzec, spieszy mi sie a bede miec tylko kilka godzin na zakup akumulatora i nie chcialbym wtopic z zakupem

 

sprawa dotyczy polo z silnikiem 1.0 i o ile sie nie myle byl tam fabrycznie montowany 44ah .. nic nie da sie juz odczytac bo nie ma zadnej etykiety ani napisow

 

 

dziekuje i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile sie nie myle byl tam fabrycznie montowany 44ah

To zależy jaki alternator, jeżeli 70 A altek to 36 Ah aku, a 90 A altek to 44 Ah aku.

Co do samej firmy "Jenox" to nie mam pojęcia co to za firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj to jest polska firma klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aku. tej firmy w "szerszeniu" od lutego tego roku i nie narzekam,szerszeń ma 23 lata(prądnica nie alternator),stoi na ulicy i pali z rozrusznika nawet teraz po kilku dniowym postoju na mrozie,więc aku chyba jest OK.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma w mazdzie i daje rady już 3 rok, myślę że można kupować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem jenoxa dwa razy-trzymały dobrze, możesz kupować byle nie w markecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator to akumulator, musi spełniać jakieś normy i mieć certyfikaty. Ma być sprawny i tyle i wytrzymać jakiś tam okres czasu :)

Co innego to juz marka akumulatora, markowe sa droższe bo i firma renomowana, nieznane tańsze bo i o firmie nic nie wiadomo :)

Ja tam bym zaryzykował kupno tego jakbym wiedział że wytrzyma 5-7 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Jenox w Maździe wytrzymał 2,5roku:( (gwarancja była na 2 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Jenox'a w mietku ojca i powiem tak- porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porady w internecie tez czytalem i tez byly rozne opinie

 

ostatecznie przy okazji, bedac na warsztacie, zmowilem sobie boscha bezobslugowego za 230zl :) mysle ze cena przystepna

wiem ze bosch jest troche do tylu z akumulatorami ale co bedzie to bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do tyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu taka opinie wyczytalem w internecie i taka opinie wystawil juz 2 mechanik z ktorym rozmawialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiem, ci że się zdziwiłem. Z tego co ja doświadczyłem i znajomi to wszyscy zachwalają boscha. Znam gościa który trzymał akumulator z boscha ok 2 lat na półce, potem go podładował i akumulator trzymał jak ta lala. Z tego co wiem, bosch bardzo łatwo jest ponownie wzbudzić, po przerwie w użytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat aku ze 3-4 lata temu jeszcze jak hondziną jeżdziłem, więc może mój post troche być nieaktualny, ale gosciu który zęby zjadł na akumulatorach ( lata już ma warsztat i firme aku )powiedział tak:

1. centra

2. varta, bosh - ten drugi byle nie czeski

 

a inne to wynalazki jednorazowe do latarek ( w tym te Jenoxy czy jak im tam) a już broń boże z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że poniosła go fantazja. Te akumulatory co nadmieniłeś ad1. ad2. nie są złe, a inne również od nich nieodstają. Trzeba brać poprawkę na to, że te wielkie firmy pompują mnóstwo kasy na niezdrowy marketing celem zepchnięcia tych marek mniej znanych do lamusa. Przecież podobnie jest z windowsem.

A czy ten pan rozmawiał z kimkolwiek kto miał, ma Jenoxa? Mam VW T4, od 2,5 roku jeżdżę z akumulatorem (o dziwo) Jenoxa, nie szwankuje, nie zamarza, a prostownik muszę z kurzu przecierać.

Nikomu nie chcę narzucać swojego zdania, każdy tam ma jakąś swoją markę, której on sam się trzyma, tak było od zawsze. Mi Jenox spasował, z którego jestem zadowolony. I nie odradzam jeżeli by się ktoś pytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kolego poprostu dobrze trafiles :sese2

ja kiedys tez mialem w Cordobie Jenoxa i nie sprawial problemow

ale w sluzbowym ciezarowym Ivecu mialem Jenoxy i padly po roku,a gdy pojechalem do nich na reklamacje (jestem z miasta gdzie produkowali je) to powiedzieli ze jest opad plyt bo intensywnie eksploatowany jest :lol2

a auto jezdzilo tylko PL-GB

 

na szczescie juz wlasciciele Jenoxa sprzedali firme ale nie wiem jakie tam akumulatory produkuja (mieszkam od tej firmy w lini prostej 1,5km:wojak

strone www jeszcze maja-z ciekawosci podjade jak bede mial czas tam i zobacze co tam sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kiedyś miałem styczność z tą firmą JENOX i z jej klientami.Miałem do nich 30 km z rodzinnego domu. Firma zachwala swe produkty choć wykorzystywali najtańsze materiały, handlowcy narzekali na producenta bo masę zwrotów i reklamacji mieli. Wniosek - omijać szerokim łukiem. Lepiej dołożyć parę PLN-ów i kupic markowe aku. Ja kiedyś z braku środków zakupiłem słynne aku 4MAX - powiem że porażka po 2 latach zdechł z dnia na dzień, rozszczelnił się i zaczęło blachę zjadać. Oszczędność żadna. Sami oceńcie czy warto szczędzić na aku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko który markowy będzie lepiej wykonany skoro i one teraz szybko padają? Zgadzam się z powiedzeniem, że tanie rzeczy to psy jedzą tylko że w przypadku akmulatorów nie ma to większego zastosowania. Bosh, varta itp. zjechali z jakością i ich produkty niewiele się różnią od Jenoxa, bannera czy kagera. Skoro taką mamy sytuację na tym rynku to po co przepłacać, lepiej kupić taniego jenoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Skoro co roku chcesz kase na aku przeznaczc to zadna róznica który z badziewiewiarskich sie kupi. Jak zakupisz chocby nawet nasza Centre to która sie poprawiła ostatnimi czasy to bedziesz z niej zadowolony, tym bardziej ze maja gwarancje i awaryjne odpalenie auta jesli nie zagada tobie na ich aku. :) Decyzja nalezy do kupujacych i uzytkowników. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę ten temat ponieważ szukam dla brata opinii o Jenoxach ale z serii EFB czyli do aut start-stop ma/miał ktoś? jakieś opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności