Skocz do zawartości
grzyb

Numer VIN a rok produkcji samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam następujący problem jak kiedyś kolega SŁONIK http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8122 . Pasek jest w dowodzie z 94 roku z datą pierwszej rejstracji 23.09.1994 ale według VIN WVWZZZ3AZS...... jest to rok 95. Czy może ktoś wie o co tu dokładnie chodzi, czyżby mój pasek wyprzedził epokę i zamiast w 95 wyszedł na świat w 94 :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój B4 ma wbity w dowodzie rok produkcji 1994, po winie wychodzi że to model na 1995 rok, pierwsza rejestracja 01.01.1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyżby mój pasek wyprzedził epokę i zamiast w 95 wyszedł na świat w 94

Tak musi być, od września auta (chyba wszystkie) miały wybijane nr VIN na następny rok. Jest to normalna praktyka stosowana od lat, i tak musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od września auta (chyba wszystkie) miały wybijane nr VIN na następny rok

Adam, wiesz, że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele.

W rzeczywistości zmiana rocznika w numerze VIN następuje od 1 sierpnia, czyli wszystkie auta VW (i niektórych innych marek) wyprodukowane do 31 lipca mają w numerze VIN podany rok produkcji np.1994, a wyprodukowane od 1 sierpnia rok następny (czyli w tym wypadku 1995). Jest to praktyka stosowana w VW od początku.

Nawet w FSO zmiana rocznika (tzw. rocznika modelowego, oznaczenie MR) następowała z dniem 1 sierpnia.

Edytowane przez Grze?ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adam, wiesz, że gdzieś dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele.

Szczerze przyznam nie sprawdzałem dokładnie od kiedy, a tym bardziej czy wszystkie auta. Dlatego wstawiłem to "chyba wszystkie". Dzięki za sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł_Kg

U mnie jest tak samo. Rocznik `89, model `90 (bodajże literka L)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość giezet78

 

A u mnie jest dość dziwnie, bo autko ma w VIN rocznik 03, a pierwsza rejestracja 31.05.2002 !! ktos ma jakiś pomysł?? dodam że autko sprowadzone w zeszłym roku z D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój ma wg vin '91 a de facto jest '90. Pomysł jest taki że to norma, od gdzieś tak połowy roku jadą na nowych nastawach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodach rodziny VW rok modelowy zmienia się w dniu 1 sierpnia.

I tak np. auto wyprodukowane w dniu 31 lipca 2000 roku to samochód roku modelowego 2000, a wyprodukowany jeden dzień później, czyli w dniu 1 sierpnia 2000 to już samochód roku modelowego 2001.

I wszystkie następne egzemplarze tych aut, które zjadą z taśmy do dnia 31 lipca 2001 to też rocznik modelowy 2001.

Po prostu VW już tak ma. Zresztą nie tylko VW, bo Fiat czy Opel też stosują ten system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość giezet78

No przecież właśnie napisałem coś co przeczy twojej wypowiedzi: "...autko ma w VIN rocznik 03, a pierwsza rejestracja 31.05.2002 !!..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W samochodach rodziny VW rok modelowy zmienia się w dniu 1 sierpnia.

I tak np. auto wyprodukowane w dniu 31 lipca 2000 roku to samochód roku modelowego 2000, a wyprodukowany jeden dzień później, czyli w dniu 1 sierpnia 2000 to już samochód roku modelowego 2001.

I wszystkie następne egzemplarze tych aut, które zjadą z taśmy do dnia 31 lipca 2001 to też rocznik modelowy 2001.

 

może i tak... to jak wytłumaczysz taką sprawę mam auto dokładnie z 04.06.1998 a z nr. vin wychodzi że rok modelowy '99 ?? datę sprawdzałem przez etke7 i przez niektóre części na których widnieją daty.... cosik ta Twoja zasada nie działa chyba, że w '98 rok modelowy zaczynał się od czerwca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić gdzie auto zostało wyprodukowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sprawdzić gdzie auto zostało wyprodukowane??

 

11-sty znak w numerze nadwozia. Masz E- Emden albo P- Mosel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ja mam literkę B w jedenastym znaku w numerze vin to znaczy że był montowany w Belgii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli ja mam literkę B w jedenastym znaku w numerze vin to znaczy że był montowany w Belgii?

Na pewno nie w Belgii, sprawdź sobie tu: http://www.vw-club.ru/vw/vin/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rok produkcji to:

VW nabija od połowy roku w numerze vin kolejną cyferkę ale jest to rok modelowy.

Data produkcji nie jest bezpośrednio ukryta w numerze VIN ale można ją rozkodować wbijając numer do ETKI, można znaleźć dokładny dzień opuszczenia fabryki.

Jeśli chodzi o kraj w jakim został wyprodukowany to jest to 11 znak w numerze i oznacza Miasto a nie państwo. Np. WVWZZZ1hZRW- to WOLFSBURG nie zawsze jednak litera ta jest pierwszą literą danego miasta. NP. WVWZZZ2kZ7X- w tym wypadku to poznań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akurat w Belgi a dokładnie to w Brukseli

Fakt. Nie wiem jak ja to wpisywałem że wyskakiwało inne miasto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jak moge sprawdzić dokładnie date produkcji mojego auta wiem tyle że w 2002r ale potrzebny mi jeszcze miesiąc produkcji, muszę wymienić termostat i gość w sklepie powiedział mi że w tym roczniku samochody wyprodukowane do maja mają inne niż te po maju jak mogę to sprawdzić? wbijałem nr VIN do etki 7 ale tam mam komunikat że nr nadwozia nieznany nie wiem czemu:/ pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności