Skocz do zawartości
Gość marewel

Przekodowanie automatycznego włączania świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Wywal Skandynawie, zostaw tylko Amerykę, zwolnij ręczny i pogadamy :D,

 

Dla dziennych ja mam ustawione 30 w long coding pamiętaj, że skala jest HEX ( szesnastkowa )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywal Skandynawie, zostaw tylko Amerykę, zwolnij ręczny i pogadamy :D,

 

Dla dziennych ja mam ustawione 30 w long coding pamiętaj, że skala jest HEX ( szesnastkowa )

Królu złoty [emoji3] [emoji3]

Nie wiem jak mogłem to przeoczyć.

Wszystko działa.

 

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bait 00 bit 3 ptaszek

Bait 17 bit 4 ptaszek

Bait 20 wpisuje wartość 32 żeby świeciły na 50 %

Odznacz byte 00 bit 3

Zaznacz byte 00 bit 4

W ten sposób uruchomisz tryb amerykański zamiast skandynawskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Mam zamontowane zewnetrzne DRL i do wymiany aku wsyztsko bylo w porzadku takjak chcialem - czujnik zmierzchu decydowal kiedy pala sie same DRL a kiedy DRL i xenony. Niestety musialem wymienic aku i wszystko padlo tzn czujnik juz nie decyduje o tym co sie pali, DRL i xenonyu pala sie caly czas.

Z racji tego ze robilem to dawno temu to nie pamioetam, czy ktos moglby wyjasnic czy cos jeszcze trzeba zakodovac w vcds by powrocic do stanu poprzedniego? Czy musze uaktywnic try wlasnie DRL skandynawski lub amerykansi i czym de facto sie roznia (gdzies chyba czytalem ze w jednym pala sie tez tylke swiatla razem z DRL a w drugin nie?)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ellah Kolejny raz pytasz o to sam - prowadziłeś już dyskusję o tym w innym temacie więc czekaj na ewentualne odpowiedzi tam choć według mnie już wszystko tam masz, a nie sprawdzasz tego co należy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Macie kod zeby rozkodować światła do jazdy dziennej, bo nie działaja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma magicznego kodu do rozkodowywania.

Są sposoby aktywacji świateł mijania albo halogenów jako DRL (bez homologacji) - ale to zależy od wyposażenia jakie się ma, a skąd wiadomo co jest u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powinno być? Ty spytaj a ja tobie powiem czy mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna Olek - wklej zdjęcia lamp jakie masz.

Lekarzowi też każesz zgadywać co cię boli? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olek.86 No to sobie sam odpowiedziałeś, że tylko takie masz - czyli nie masz LED DRL. 

Przeniosłem twój wątek do tematu o aktywacji trybu skandynawskiego - tyle możesz zrobić kodowaniem by było legalne. 

Jak chcesz mieć ledowe DRL to musiałbyś fizycznie przerobić halogeny na ledy z Fabii i odpowiednio zakodować. To było opisane w poprzednim temacie - link kilka postów wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potrzebuję kod do Delfi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesz się posługiwać tym interfejsem? Znajdź moduł Bordnetz i kodowanie długie. Wklej fotę menu jakie tam masz możliwości. I nie zadawaj tego pytania w innych tematach bo robisz śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nTomek a testerem diagnostycznym 5053 ITS od viakena przekonuje wrócę do ustawień poprzednich jakich miałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się, skoro twój tester nie obsługuje "długiego kodowania". Miałeś to napisane w innym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można zrobić tak żeby ustawić światła na czujnik zmierzchu i w dzień świeciły same postojówki a kiedy czujnik wychwyci zaciemnienie wtedy odpalały się ksenony? U mnie w dzień nie świeci nic a jak czujnik zmierzchu załapie to odpala i postójowki i i mijania. Każdy passat tak ma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same postojowe to nie światła dzienne.

Tak to normalne działanie - gdy czujnik wykryje zmierzch to uruchamia światła tak jakbyś przełączył na światła mijania (pozycyjne + mijania się świecą, światła dzienne zgodnie z zakodowaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności