Skocz do zawartości
Gość marewel

Przekodowanie automatycznego włączania świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marewel

Witam dowiedzialem sie ze mozna przekodowac sterownik zeby automatycznie wlaczal swiatla mijania.Warunek to posiadanie modulu centralnej elektroniki,czy robliscie to w swoich pasatach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o B6 to bardzo łatwo można wykonać to funkcję przy użyciu VAG CAN PROFESIONAL ma takiego OCF-a gdzie uruchamia się procedurę kodowania świateł skandynawskich i wszystko działa . Sam sprawdzałem i jest OK tylko mały mały minus światła równierz świecą przy odpalaniu .

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie włączałem tryb skandynawski. Problemu żadnego nie ma (chyba, że ktoś pierwszy raz VAGa widzi na oczy). Potrzebny będzie VAG-COM w wersji 704-1 lub nowszy (na starszych wersjach nie sprawdzałem). Co do interfejsu to musisz mieć HEX-USB+CAN (w Passacie B6 wszystko leci po CANie więc KKL jest w tym przypadku bezużyteczny). Dużo pisania, a w internecie już ktoś wyłączał DRL:

 

http://furmanka.blogspot.com/2006/02/wyczenie-dziennych-wiate-disabling.html

 

Tutaj postępujesz analogicznie do tego co napisane jest na tej stronie tyle, że zamiast odznaczać DRL, musisz zaznaczyć Daytime Driving Lights (Scandinavia) active / Tryb skandynawski aktywny. Dalej wszystko robisz jak w opisie. Światła w tym trybie działają nawet, gdy przełącznik świateł ustawiony jest na "0" (nie działa wtedy podświetlenie deski, ale światła na zewnątrz się świecą), gdy przełącznik ustawisz na światła, to wtedy podświetlenie deski działa. W lepszej sytuacji są posiadacze czujnika zmierzchowego, ponieważ światła świecą cały czas a deska podświetla się gdy robi się ciemno lub wjedziemy do ciemnego miejsca.

 

VAGiem można pozmieniać jeszcze inne rzeczy. Jeżeli posiadasz licznik z MFA (1/2 wyświetlacza, nie MFA+), nie masz menu z ustawieniami, to wtedy za pomocą VAGa można pozmieniać te ustawienia mimo, że nie masz dostępu do menu MFA+. Pisałem już kiedyś o tym:

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=412039&postcount=55

 

Mam nadzieję, że mój post trochę Ci pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Tak dzieki,myslalem ze jednak to troche inaczej rozwiazali i ze swiatla wlaczaja sie po odpaleniu silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej po prostu na stałę ustawić włącznik świateł w pozycji włączone? Ja tak mam i nie widzę żadnego problemu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiecie gdzie zmienic jezyk wyswietlacza na angielski (1/2 FIS) i nie mam wyświetlanego menu oczywiście za pomcą VAG-HEX-Cana ale żeby kilometry nie zmieniły się na mile???/ Komunikaty po niemiecku - nie wszystkie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może podpowiecie gdzie zmienic jezyk wyswietlacza na angielski (1/2 FIS) i nie mam wyświetlanego menu oczywiście za pomcą VAG-HEX-Cana ale żeby kilometry nie zmieniły się na mile???/ Komunikaty po niemiecku - nie wszystkie rozumiem.

 

Zrób tak:

Wchodzisz w licznik (17-Instruments)Adaptation

 

 

Channel 004: Language

 

 

  • 1 = German
  • 2 = English
  • 3 = French
  • 4 = Italian
  • 5 = Spanish
  • 6 = Portuguese
  • 7 = No Text
  • 8 = Czech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie łatwiej po prostu na stałę ustawić włącznik świateł w pozycji włączone? Ja tak mam i nie widzę żadnego problemu :).

 

Pomysł bardzo dobry tylko ... przy wyłączonym silniku pozostają włączone światła postojowe, więc akumulator długo tego nie pociągnie (w wersji comfortline bez świateł zmierzchowych).

 

Ja przestawiłem światła tak aby przy ustawieniu na 0 włączały się po zapaleniu silnika. Czy jest to tryb skandynawski to nie wiem. Mam wątpliwości, bo jest jeszcze jedna wada takiego rozwiązania: przy włączniku na 0 nie działają spryskiwacze świateł. Przy włączeniu standardowym - spryski działają. Jakoś nie sądzę, aby w Skandynawi można było na coś takiego sobie pozwolić - aby nie było czyszczenia świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ustawiony tryb Skandynawski. Gdy przełącznik jest w pozycji 0 nie działają też chyba światła drogowe. Aby wszystko poprawnie działało należy ustawić przełącznik w ostatniej pozycji (światła mijania). Wtedy wszystko powinno działać. Jeżeli masz czujnik zmierzchowy, to nie ma problemu, ponieważ światła świecą cały czas, a deska podświetla się dopiero gdy robi się ciemno. Włączają się wtedy też pozostałe funkcje (długie światła i spryskiwacze). Według mnie to rozwiązanie jest dobre, ponieważ nie oślepiamy nikogo, gdy zapomnimy wyłączyć światła drogowe.

 

Mówisz, że światła włączają się po uruchomieniu silnika? Może włączyłeś tryb amerykański?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomysł bardzo dobry tylko ... przy wyłączonym silniku pozostają włączone światła postojowe, więc akumulator długo tego nie pociągnie (w wersji comfortline bez świateł zmierzchowych).

U mnie włacznik ma 4 pozycje:

1. Wyłączony

2. Czujnik zmierzchu

3. Światła postojowe

4. Światła włączone

Przy pozostawieniu włącznika w pozycji 4 po wyjęciu kluczyka światła świecą przez (w zależności od ustawienia funkcji Comming Living Home) jakiś czas i gasną, postojówki zostają tylko przy pozostawieniu w pozycji 3. Nie wiem jak jest w Comforline, ja mam Sportline i myślałem, że wszędzie oprócz aut z USA jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie włacznik ma 4 pozycje:

1. Wyłączony

2. Czujnik zmierzchu

3. Światła postojowe

4. Światła włączone

Przy pozostawieniu włącznika w pozycji 4 po wyjęciu kluczyka światła świecą przez (w zależności od ustawienia funkcji Comming Living Home) jakiś czas i gasną, postojówki zostają tylko przy pozostawieniu w pozycji 3. Nie wiem jak jest w Comforline, ja mam Sportline i myślałem, że wszędzie oprócz aut z USA jest tak samo.

Ja mam comfortline i mam tak samo, ale to pewnie kwestia tego ze mamy czujnik zmierzchu i funkcje leaving home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaelo1999
Jeżeli chodzi o B6 to bardzo łatwo można wykonać to funkcję przy użyciu VAG CAN PROFESIONAL ma takiego OCF-a gdzie uruchamia się procedurę kodowania świateł skandynawskich i wszystko działa . Sam sprawdzałem i jest OK tylko mały mały minus światła równierz świecą przy odpalaniu .

Pozdrawiam

Mariusz

b5 lifttez po uzyciuvaga

:)

--- scalone ---

U mnie włacznik ma 4 pozycje:

1. Wyłączony

2. Czujnik zmierzchu

3. Światła postojowe

4. Światła włączone

Przy pozostawieniu włącznika w pozycji 4 po wyjęciu kluczyka światła świecą przez (w zależności od ustawienia funkcji Comming Living Home) jakiś czas i gasną, postojówki zostają tylko przy pozostawieniu w pozycji 3. Nie wiem jak jest w Comforline, ja mam Sportline i myślałem, że wszędzie oprócz aut z USA jest tak samo.

zgadza sie w Twoimmodelu ale nie b5 po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to chyba jest dzial o b6 o ile sie nie myle a nie o b5;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie w Twoimmodelu ale nie b5 po lifcie

 

pytanie zadał adamq, bo to on ma problem a jak mi się zdaje jest w posiadaniu b6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o ten cytat:

 

Ja przestawiłem światła tak aby przy ustawieniu na 0 włączały się po zapaleniu silnika.

 

W trybie Skandynawskim światła uruchamiają się po włączeniu zapłonu (a nie po uruchomieniu silnika). W trybie Amerykańskim (o ile dobrze kojarzę) jest tak, że światła zapalają się dopiero po zwolnieniu hamulca ręcznego. Co do auta, to mam B6 z silnikiem BKP 2.0TDI 4motion z 2006r. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się dołączę: jeśli myślimy o tym samym "trybie amerykańskim" (czyli system DRL), to światła włączają się po wciśnięciu kluczyka do stacyjki, ale przed zapłonem (czyli jak się zaświecą wszystkie kontrolki). Na czas uruchamiania silnika światła gasną. Nic mi natomiast nie wiadomo o zapalaniu po zwalnianiu ręcznego, sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat.

 

Próbował ktoś zmienić wartość w ósmym bajcie w kodowaniu Bordnetza? Chodzi mi konkretnie o tą opcję:

 

"Byte 08 Extra Function: Low Beam left/right as Daytime Running Light - Scandinavia (Standard: 0%)"

 

Czy wpisując np. wartość 50 (jako liczbę dziesiętną) możemy zredukować o połowę moc świecenia żarówek podczas działania trybu skandynawskiego? Chodzi mi o mniejszy pobór prądu przez żarówki (przed porannym uruchomieniem silnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamień i wpisz szesnastkowo i zobacz co będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak sprawdzić narazie. Może w weekend za tydzień znajdę trochę czasu na VAGowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o mniejszy pobór prądu przez żarówki (przed porannym uruchomieniem silnika).

 

No wiesz mój sąsiad wyłączył sobie cyrkulację aby zredukować spalanie gazu ... i teraz się rano podmywa w zimnej wodzie ... ale spalanie mam mniejsze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności