Skocz do zawartości
Gość bulion

Brak reakcji stacyjki + brak kontrolek na desce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bulion

Witam.

Zmagam sie z kolejnym problemem w moim pasku. Mianowicie wczoraj chcialem gdzies pojechac ale auto nie odpalilo..., pierwsze przekrecenie stacyjki... cos zawarczalo i tyle;] Myslalem ze akumulator padl wiec podlaczylem go do protownika po poltorej godziny ladowania kolejna proba. Rozrusznik wogole nie daje ozdnak zycia brak jakichkolwiek kontrolek na desce;/ ?!?! Ktos mial podobny problem?? ROzrusznik juz sprawdzony niby kreci ale auto nie odpala, akumulator naladowany, kable ok. Aktualnie sprawdzam kostke stacyjki? moze tu tkwi problem??

pomoc mile widziana;]

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli odpali na pych to prawdopodobnie kostka bo to czesta przyczyna ale może tez być cos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie sprawdzam kostke stacyjki? moze tu tkwi problem??

Od tego najlepiej zacząć. Na 90% przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bulion

heh problem rozwiazany;] kupilem nowa kostke (15zl) ale okazalo sie ze to nie to;] Przyczyna byl imobilajzer... wyciagnelem wtyczki z niego wlazylem spowrotem i odpala jak ta lala;]

dzieki chlopaki za zainteresowanie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jeśli kupować wkład stacyjki z kostką to jakiej firmy tak żeby pasowało oczywiście poza orginałem i czy ktoś zna we wrocławiu dobrego magika od stacyjek albo do wymiany lub regeneracji starej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

u mnie w passacie 1,9 TD gdy przekręce kluczyk na zapłon chodzą tylko wentylatory a zapłon sie nie włączy, gdy próbuje odpalić kreći silnikiem ale nie odpala. gdy wezme podlącze kabel od pompy do aku na + to i przekręce kluczy to normalnie odpali. dodam ze kostka stacyjki jest dobra bo podmieniłem i to samo jest. gdzie maam dalej szukać??

prosze o szybką odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie maam dalej szukać??

Czyli nie słychać chwilowej pracy pompy paliwa po przekręceniu na zapłon, czy tak?

Sprawdź bezpiecznik i przekaźnik pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy nie słychac nic ale i kontrolki sie nie zapalają. który to przekażnik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik to skrajny prawy na dole.

Bezpiecznik nr. 18.

Kontrolki nr. 16.

Mógł jeszcze uwalić sie przekaźnik od odciążenia zapłonu podczas uruchamiania silnika, czwarty od lewej górny rząd.

 

W usuniętym watku pisałeś cos o "zaświeceniu zapłonu", wyjaśnij...chodzi pewnie o kontrolki..czy tak?

Coś musi być pokręcone w skrzynce bezpieczników..lub jest kaieś zabezpieczenie przed kradzieżą a Ty je...obeszłeś.

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedłem ze wina moze lezec po stronie przekaznika 136. jutro podmienie i zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teraz powoli napisze co mnie boli:

1. wkładam kluczyk przekarecam na pozycje zapłon nic. aby chodzi wentylacja swiatła itp. przekraecam na rozruch kreci silnikiem ale nie odpala.

wiec ide pod maske biore kabel od pompy wtryskowej i podaczam go pod +. kontrolki swiecą i można kluczykiem odpalić silnik.

ale gdy kabel jest cały czas podłaczony to weacanie kluczykiem nie gasi auta. dobiero gdy odlacze ten kabelek z pompy od aku auto gasnie.

przedtem zaświecała mi sie kontrolka od poduszek a teraz nic ale auto zapala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wkładam kluczyk przekarecam na pozycje zapłon nic. aby chodzi wentylacja swiatła itp. przekraecam na rozruch kreci silnikiem ale nie odpala.

 

Wymień kostkę stacyjki :fajny

Ale najpierw sprawdź bezpiecznik nr 18 (przekaźnik od pompy - pozycja nr 12).

 

bezpiecznikib4.jpg

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No piknie a myślałem że chodzi o benzynę...

Ten przekaźnik co w benie jest na pompę paliwa w dieslu jest od świec żarowych.

 

ale gdy kabel jest cały czas podłaczony to weacanie kluczykiem nie gasi auta

To chyba logiczne..

..masz gdzieś przerwę w układzie....kłania sie przeglad instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...No piknie a myślałem że chodzi o benzynę...

Ten przekaźnik co w benie jest na pompę paliwa w dieslu jest od świec żarowych.

 

 

czyli w moim aucie to jest przekażnik 136 i znajduje sie za skrzynką przekaźników.

 

być może ze brakuje mi jeszcze jakiegoś w skrzynce. ma ktoś passka w 1,9 TD 75koni i mogłby zrobić foto skrzynki przekaźników i ewentualnie wrzućic na forum??

 

---------- Dodano o 08:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:07 ----------

 

kłania sie przeglad instalacji.

 

był dołożony auto alarm system Cheeth czy coś takiego. tam jest tyle kabli ze głowa mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pompy w TD nie ma przekaźnika, idzie kabel bezpośrednio ze stacyjki. Oczywiście bezpieczniki całe?

Stawiam że padł Twój alarm. Szukaj przeciętego czarnego lub czarno-białego kabla, złącz omijając alarm i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
był dołożony auto alarm

 

U mnie tak było z alarmem w B4, że pomimo otwarcia auta z pilota, alarm (centralka alarmu) blokował napięcie na pompę paliwa. U ciebie może być tak, że albo centralka alarmu padła, albo w obwodzie, który rozciął mechanik, żeby sie wpiąć z alarmem - zrobiła się przerwa. Kable najprędzej znajdziesz w progu po stronie kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą fajne zabezpieczenie, że podnosząc maskę i podając + na pompę można auto odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiazny- wina była po stronie alarmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moze tu ktos ogarnie to co mi sie przydarzylo zaczne od poczatku

Jakis miesiac temu oddalem samochud do mechanika Passat b5Fl 2.5 tdi gdyz nie odpalal na cieplym silniku...

Zdiagnozowal pompe ktora wymienil +rozrusznik bo podobno byl slaby... Odebralem auto i ok. dijechalem do domu 13km.

Na przyszly dzien wkladam kluczyki i tu bam niespodzianka nie swieci sie nic oprocz kontrolki esp brak jakich kolwiek innych kontrolek nawet nie ma godziny czy km.

Oddalem go do tego samego mechanika wymienil Kosc stacyjki. przyjechalem do domu ale problem na nastepny dzien wystapil znowu.

Oddalem go do innego mechanika rozebrali go dosc konkretnie sprawdzajac bezpieczniki , Bordnetz? allarm, imobilaizer, kable, 

Auto nie da sie podpiac pod komputer wgl go nie wykrywa. ma ktos pomysl co moze byc przyczyna? 

Edytowane przez Kemusiekkkkkkkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Kemusiekkkkkkkk napisał:

co moze byc przyczyna? 

Brak jakiegoś zasilania. 

Sprawdź dokładnie wszystkie bezpieczniki, wtyczki, kable - szczególnie tam gdzie było grzebane. 

Jak nic nie znajdziesz to miernik w dłoń i szukać braku napięcia. 

Może aku zdechł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności