Skocz do zawartości
mkbd2

Pytanie dotyczące wskazań czujnika temperatury zewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnoście tego czujnika. Czy to normalne że teraz przy temperaturze -5 pojeżdżę autem pójdę do sklepu wracam odpalam auto a tu wskazanie temperatury +8 st i jak podpale i ruszam to temperatura znowu opada do rzeczywistej na zewnątrz. Czy u was dzieje się coś podobnego???:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i troszkę dziwne ale zauważ że czujnik termometru jest blisko chłodnicy i silnika a więc może się ogrzewać :) a jak kawałek ujedziesz to pęd chłodnego powietrza schładza go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, moze nie dokladnie ale czesto pare stopni rośnie jak chwilke postoi, ma ktos moze obrazek gdzie jest zamocowany ten czujnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no normalne że skoro jest koło chłodnicy to jest zawsze cieplej ale skoro chłodnica na niego w taki sposób oddziaływuje to jest patent do d. bo zawsze będą przekłamania. Mimo wszystko wydaje mi się że nie powinno to w taki sposób działać ponieważ temperatura od czujnika brana jest także do ustawień klimatronika (tak myślę)

 

Na dole masz fotki i tam chyba na jednej jest pokazany ten czujnik http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1046&highlight=uk%B3ad+klimatyzacji

Edytowane przez mkbd2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie fotkę czujnika z mojego autka.

 

9cb472258fc3c0dem.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma ktos moze obrazek gdzie jest zamocowany ten czujnik ?

W miejscu zaznaczonym na czerwono :):ok:

d2c9586ddab44951m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to jest patent do d. bo zawsze będą przekłamania

 

Czy ja wiem ??? Temperatura podczas jazdy pokazuje dobrze to w czym problem :) Co innego w seacie, czujnik jest w prawym lusterku :)

 

temperatura od czujnika brana jest także do ustawień klimatronika (tak myślę)

 

Wyświetlana jest na climatronicu lub fisie, chyba że się mylę :) a ustawiasz tak jak Ci pasuje na climatronicu temperaturę....a czujniki masz w kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chlopaki macie po +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyświetlana jest na climatronicu lub fisie, chyba że się mylę :) a ustawiasz tak jak Ci pasuje na climatronicu temperaturę....a czujniki masz w kabinie"

 

 

No tak ale po co by wywalało błąd czujnika temp zew przy samodiagnozie klimatronika jakby nie był on jej potrzebny.

 

Dodam jeszcze, że ma to wpływ ponieważ kompresor załącza się przy temp + 5 a skoro jest -5 po postoju pokazuje mi +8 i załącza sie kompresor tzn że coś nie tak.

Edytowane przez mkbd2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne że teraz przy temperaturze -5 pojeżdżę autem pójdę do sklepu wracam odpalam auto a tu wskazanie temperatury +8 st i jak podpale i ruszam to temperatura znowu opada do rzeczywistej na zewnątrz

 

Czytałem gdzieś, że termometr po zatrzymaniu auta "pamięta" ostatnią temperaturę właśnie po to, aby nie było przekłamań od nagrzanych podzespołów.

Niestety nie mogę podać źródła, po prostu nie pamiętam gdzie to czytałem :(

Być może mają tę funkcję nowsze liczniki. Sprawdzę jak to u mnie jest (passat 2003).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem gdzieś, że termometr po zatrzymaniu auta "pamięta" ostatnią temperaturę właśnie po to, aby nie było przekłamań od nagrzanych podzespołów.

Być może mają tę funkcję nowsze liczniki. Sprawdzę jak to u mnie jest (passat 2003).

U mnie właśnie tak jest, po zgaszeniu silnika na drugi dzień nie ważne czy jest +20 czy -20 pokazuje mi temperaturę zewnętrzną jaka była przed zgaszeniem silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam pytanie odnośnie tego czujnika tylko chodzi mi o podłączenie go bo nie mam a chce mieć do MFA.

czujnik zamontuje przed chłodnicą tak jak ma być, potem wiązkę ok 1.2m pociągnę tak jak ma być i co dalej?? jeden kabelek zapewne do licznika podciągnąć(wiem który to pin), a drugi chyba to będzie zasilający gdzie podpiąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moje pierwsze spotkanie z forum passata i przeglądając wątek okazało się, że mam podobny problem. Mianowicie przy włączonym climatronicu na postoju rośnie temperatura w ciągu ok 4 minut z 19 do 30 stopni Celsiusza , natomiast po ruszeniu temperatura spada. Czy to normalne, czy może to jakiś problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy ktos czasami nie zamontowal czujnika za chlodnica klimy

 

orginalnie od jest zamontowany pod chlodnica wiec nie ma mozliwosci zeby gorace powietrze szlo na dol do czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety czujnik był przed chłodnicą, i mechanik przełożył go z boku sytuacja się poprawiła temperatura zewnętrzna nie rośnie ale jak stanę w korku zaczyna lecieć ciepłe powietrze, czasami na przemian zimne i ciepłe, problem występuje tylko gdy temperatura zewnętrzna jest powyżej 25 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności