Skocz do zawartości
makalon

zmiana z automata na manual-sprawa komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam też kodowania tego sterownika silnika, być może nie zmienia się tego a samo przekodowanie CAN załatwia całą sprawę [adres 19].

 

co to jest ten CAN i czym różni się od innego kodowania

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do drugiej na górze skrzyni nie pasuje zadna wtyczka z pozostałych od starej skrzyni.
to jest czujnik światła wstecznego. u mnie do automata przychodziły trzy kostki:

1. ta przy półosi od czujnika prędkości,

2. taka duża okrągła, która przy wymianie na manual nas nie interesuje,

3. 10-cio pinowa kostka, która z jednej strony jest zaokrąglona i od tej zaokrąglonej strony drugie piny w pionie podłączamy właśnie do czujnika wstecznego.

coś chyba trzeba z nimi zrobic?
ja wszystko zostawiłem, tylko wywal komputer od szkrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy komputer skrzyni to te metalowe pudełeczko przed gałką zmiany biegów?

kolego golab21 czy możesz jeszcze napisać czy trzeba przekładać wszystkie pedały razem z mocowaniem czy wystarczy wymienić pedał hamulca i dołożyć obok sprzęgło? dziś sprawdzałem jak to wygląda i wydaje mi się że w tym mocowaniu jest miejsce na pedał sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy komputer skrzyni to te metalowe pudełeczko przed gałką zmiany biegów?
z tego co wiem te pudełko o którym piszesz to sterownik poduszek powietrznych, sterownik skrzyni jest pod siedzenie pasażera, tak jak komfort pod siedzeniem kierowcy.
kolego golab21 czy możesz jeszcze napisać czy trzeba przekładać wszystkie pedały razem z mocowaniem czy wystarczy wymienić pedał hamulca i dołożyć obok sprzęgło?

wystarczy wymienić pedał hamulca, dołożyć pedał sprzęgła i pompkę sprzęgła. ten aluminiowy "stelaż" jest identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za cenne rady, dzis sie do nich zastosuje!! jeszcze jedno. słyszałem że w pasku po lifcie trzeba także wymienić rozrusznik. a jak to jest z moim paskiem? mam juz kupiony drugi od manuala ale na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak ten od automatu i na razie go nie wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inny rozrusznik idzie do 6-stki skrzyni ponieważ jest tam większe sprzęgło (240mm), do 5-tki (228mm) i automatu pasuje ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Can gateway[19]-->Coding-->nie wiem ile teraz masz, 00006? to wpisz 00004.

Witam.

Też nie mogę przekodować tej wartości. Mam 00006 i jak podaję jakąkolwiek inną to nic się nie dzieje. I pozostaje poprzednia wartość.

Co mogę robić źle?

Edytowane przez Vicktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pedały sa takie same w angliku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victor spróbuj powturzyc jeszcze raz to kodowanie mi tez nie przyjmował wartosci 00004 po rozłączeniu vaga zdejmij klemę na kilka minut powinno pomóc.

 

Ja miałem podobnie z tym can getwey jak założyłem licznik z automatu do manuala i wyswietlał mi dwie kreski na fisie i tez nie przyjmował kodowania z 00006 na 00004. I do konca teoretycznie go nie przyjoł ale jak zdiołem klemę na kilka minut i założyłem ponownie to na fisie pojawiła sie jedna kreska i nie wywalał błędu ze nie moze sie połączyc z automatyczną skrzynią biegów.

 

Po ponownym podpięciu waga zero błędów kodowanie zostało nadal 00006

ale cos uległo zmianie.

Edytowane przez andrzejek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mojego doświadczenia wystarczy dać mu jeszcze raz 00006 i znika dolna kreska od automatu. nie wiem czemu, ale żadnego innego kodowania nie przyjmuje. po zniknięciu kreski żadnych błędów. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pasuję. Nie znika :/ Próbowałem zmienić na 00004 - nic, dać jeszcze raz 000006 - nic, odłączałem akumulator - nic. Próbowałem na zwykłym VAG-u KKL 409.1 i później na oryginalnym Hex-Canie 805.4

Jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie czy wiecie może jak podłączyć czujnik wciśnięcia sprzęgła do ecu ? mam problem z tempomatem w pasku po wymianie skrzyni na manualną a konkretnie z tym właśnie czujnikiem. Nie mam pojęcia gdzie go podpiąć do ecu, może ktoś podpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wie ktos moze jakie powinno byc kodowanie w przypadku silnika 2.5 TDI AKE? jestem w trakcie przekladki i za niedlugo czeka mnie kodowanie... dodam ze dotyczy to Audi A6 manual naped na przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności