Skocz do zawartości
adamq

Koło dwumasowe i jego żywotność / silnik BKP 2.0TDi 140PS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim . Mam Passata B6 2006r. silnik BMP. Problem mam z tym że jak wciskam pedał sprzęgła to zaczyna mi stukać coś w silniku ale jak puszcze sprzęgło to normalnie chodzi. Co to może być ?

Może ktoś coś poradzi

Druga sprawa to że passat na ciepłym silniku bardzo słabo pali

Trzecia sprawa to że jak wbijam 5ąty bieg zaczyna się jakies wycie .

Mam prośbe o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

Nabylem passata 2,0 tdi 110km start stop z przebiegiem 233tys. ogolnie jezdzilo bardzo ladnie ale przy wciskaniu sprzegla i puszczaniu slychac bylo delikatne szmery i sprzeglo bralo bardzo nisko, Po przeczytaniu tej strony zdecydowalem sie na wymiane calego kompletnego sprzegla z kolem dwumasowym [chociarz nic sie nie tuklo ani halasowalo). Po ogledzinach dwumas w stanie dobrym, tarcza cienka jak zeletki, docisk w stanie dobrym, lozysko kiepskie. Ale po wymianie jest rewelacja !!!!!!!!:hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja się przyłącze do tematu. W moim aucie podczas wciskania sprzęgła czuje lekkie wibracje pedału, auto nie szarpie nie zgrzyta, silnik pracuje równo bez stukania i zgrzytów. Macie jakiś pomysł?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam jeszcze że drgania są odczuwalne tylko jak pedał sprzęgła jest w okolicy 5cm. od podłogi. Podczas gdy pedał jest w połowie jest to nieodczuwalne tak samo jest jak pedał wejdzie do końca. Czytałem gdzieś że w pierwszych modelach b6 były wstawione wadliwe regulatory częstotliwości ( czy coś takiego) i to powodowało drgania pedału sprzęgła

Edytowane przez Poni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tu jednomas co robi ze skrzynią!!

 

Dawniej nie było dwumasy i auta jeździły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekajcie zbyt długo z wymianą dwumasy, która już daje o sobie znać, bo chytry traci nie dwa razy a znacznie, naprawdę o wiele więcej niż cena nowiusieńkiego zestawu czy samego koła do DSG, jeśli koło zostanie zakatowane na amen i wyrzyga bebechy w skrzynię.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności