Skocz do zawartości
Gość Malek25

Jak wymienic filtr powietrza w B6 3C silnik 2.0T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malek25

Witam prosze o jakas instrukcje jak moge zmienic filtr powietrza w silniku 2.0T, wymienilem osobiscie olej i filtr oleju okolo miesiaca temu i mam kupiony filtr powietrza tylko nie wiem jak sie do niego dostac, jest sporo plastiku i nie chce czegos zepsuc . Jesli ktos juz wymienial lub wie jak to zrobic prosilbym o pomoc. Za rady typu jedz do ASO z goru dziekuje pozdrawiam

Edytowane przez Malek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałeś o jaki filtr chodzi. Jeżeli chodzi o przeciwpyłkowy to tutaj jest instrukcja wymiany:

 

http://www.filtron.pl/katalog/instrukcje/1111k.pdf

 

Jeżeli ma to być filtr powietrza silnika to looknij tutaj:

 

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=2547554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Malek25

jestem wdzieczny za ten linki konkretnie chodzi mi o ten filtr od silnika wiec bardzo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat filtr kabinowy. czy ktoś wie jak się go wymienia,może to robił. Opis.Można się za to brać samemu?. Czy tylko z ASO , a może warto zamienniki?.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wymieniałem ten filtr. Znajduje się on za schowkiem który jest na przeciwko pasażera. Ja odkręciłem nie potrzebnie cały schowek. Musisz najpierw wyciągnąć materiał wygłuszający aby dostać się do plastików a następnie jak już będziesz widział plastiki to znajduje się tam małe zamykanie które trzeba przesunąć, chyba w prawo ale nie jestem pewien. Natomiast niech cię nie zmyli, bo ten filtr wkłada się pionowo do góry nie poziomo. Nie jest to skomplikowana sprawa ale jak nie będziesz się mógł tam dostać to odkręć schowek a na pewno Ci się uda. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za radę ,wymieniłem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy wymieniłem (już miałem prawie odkręcony schowek :wmorde ) - pytanie o wymianę filtra powietrza, czy wystarczy odkręcić pokrywę obudowy filtra czy trzeba rozłączać coś jeszcze? Z góry dziękuję za odpowiedź. Silnik jak w opisie.

Edytowane przez pjakima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odkrecic obudowe. Widzialem jak mechnik zmienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tylko śruby do odkręcenia i nic więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki, faktycznie żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ile nalezy wymieniac filtr powietrza? Co wymiane oleju?

Nie bede pisal kiedy go wymienialem, zebyscie mnie nie zlinczowali slownie, ale czy zawalony (wzglednie) filtr moze byc przyczyna, ze co tydzien mam zapchany w d*** j****** DPF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ile nalezy wymieniac filtr powietrza? Co wymiane oleju?

Nie bede pisal kiedy go wymienialem, zebyscie mnie nie zlinczowali slownie, ale czy zawalony (wzglednie) filtr moze byc przyczyna, ze co tydzien mam zapchany w d*** j****** DPF?

 

Z tego co napisałeś to można wywnioskować, że bardzo dawno był wymieniany ten filtr. Jeśli wymienisz go z każdą wymianą oleju to będzie dobrze. A jeśli nie to wystarczy przedmuchać powietrzem ze sprężarki oczywiście jeśli masz taką możliwość. Samą obudowę filtra oczyścić z zanieczyszczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wymieniłem go chyba jakoś 2 lata temu... :confused:

Gdzie dokładnie on się znajduje i jak się do niego dobrać, bo te linki z poprzedniej strony wygasły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj przecież pięć postów wyżej udzieliłeś odpowiedzi koledze Pjakima "Wystarczy odkrecic obudowe. Widzialem jak mechnik zmienia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu, więc zapomniałem :D

Ale ok, poradzę sobie. Chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności