Skocz do zawartości
Kinklodysta

Demontaż radia w Passacie B5 3B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak zdemontowac/wyjąc radio w Passacie B5 3B?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio ?

Poszukaj, były już takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dziale powinieneś znaleźć coś więcej na ten temat. ->Car Audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podważyłem z jednej później z drugiej strony i wywlokłem radio,płaskim śrubowkrętem.Po zamontowaniu nowego nie mam wyświetlanej temp. na radyjku i nie ma podłączonego alarmu w razie kradzieży,ale to chyba nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio jest fabryczne.

 

Są posty na temat zamiany fabrycznego radia na inne natomiast nie ma dokładnej informacji jak wyjąc radio, co podwazyc, co odkręcic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma dokładnej informacji jak wyjąc radio, co podwazyc,

Na tej fotce zaznaczyłem na czerwono miejsca gdzie trzeba włożyć specjalne uchwyty do wyciągania radia.

349c32210e255aa6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam troche inne radio oto one

 

 

13.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij te dwie zaślepki pod ogrzewaniem foteli z jedej i drugiej strony, pomacaj palcami i wyczujesz uchwytu, wystarczy podwadzić i pociągnąć radio do siebie.... ja tak zrobiłem...

A jeśli nie dasz rady.... to weż torxa (nie pamiętam rozmiaru) w tym dolnym schowku pod radiem masz dwie śruby po lewo i po prawo - odkręć je, pożniej wyciągnij ramkę wokół klimy (jest na wcisk, schodzi pięknie) i będziesz miał jeszcze 4 wkręty (2 na dole i 2 na gorze). Jak wszystko poodkręcasz to pociągnij całą konsole i wyjdzie, wtedy będziesz miał wszystko na wierzchu :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź miejsca zaznaczone na czerwono, wygląda mi to jakby tam były fabryczne otworki do wyciągania radia.

0293d8d5ce336bbf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno są, wsuwasz dwie blaszki ( klucze, uchwyty czy co tam masz) jak na zdjęciu u Gurala i radio masz w rękach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy ci się udało bo ja demontowałem identyczne ale troczę inaczej niż pisali koledzy u mnie jest zamocowane do całej ramki więc go łatwo nie za...ią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sa male dziurki to wloz druciki i powinno wyjsc, jak nie to trzeba sledzie albo w taki sposob

zalezy czy masz climatronic i jak go tam masz, odkrecasz cala ramke konsoli - jest na 4 srubkach, 2 z dolu (sa w takim schowku przynajmniej u mego starszego jest ten schowek szerszy jak radio) i 2 z gory - starszy u gory ma climatronic i trzeba bylo podwazyc w nim ramke zeby do srubek

i przed zdjeciem panela wyjmij i odepnij przyciski bo beda przeszkadzac - potem to juz bajka

tu masz zdjecie choc slabej jakosci bo mi sie takie telefonikiem wtedy udalo cyknac - tych dolnych srubek nie widac bo sa zbyt gleboko

f_DSC00230m_e1ee2de.jpg

Edytowane przez adamo88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Gammy IV pod tymi zaslepkami sa otwory ale nie płaskie tylko okrągła dziurka i tam wkładasz gwozdzika czy cokolwiek i radio wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie przepraszam, że odkopuję temat, jednak nie widzę sensu zakładania nowego i śmiecenia forum :)

 

U mnie sprawa wygląd tak, że chyba mam z prawej strony uszkodzony zatrzask w radiu beta IV, ponieważ mimo włożenia kluczy: kluczwym2ky.jpg z lewej strony ładnie wychodzi a prawej klucz wchodzi i wychodzi na luzie. Jeśli trzymam go podczas wyciągania w stronę góry lub dołu, coś ładnie, ale nie na tyle, aby radio wyszło.

 

Pomoże tutaj tylko demontaż całej konsoli środkowej? Jak tak się przyglałem, to doszedłem do wniosku, że i to może nie pomóc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki problem nie moge wyjac radia jedna strona blokuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odświeżyć temat i wrzucić kilka fotek z wymiany ramki w swoim passacie. 

 

Tutaj przy częściowym rozkręceniu:

CAM00203.jpg

 

Najpierwy wyciągnałem przyciski, podważyłem małym śrubokrętem. Wyciągnałem „cały przycisk” i odłączyłem od kabli (tak dla każdego przycisku). Na powyższym zdjęciu po podważeniu płaskim śrubokrętem ściągamy plastik z pokręteł od ogrzewania. Tam mamy dwie śruby.

CAM00205.jpg

 

 

Kolejne dwie mamy niżej (cała ramka już zdjęta):

 

CAM00208.jpg

Następnie wszystko skręcamy. Efekt końcowy poniżej:

 

CAM00209.jpg

 

Niestety jeszcze z widoczną szczeliną, tą zaślepkę w miejsce szczeliny dokupiłem na szrocie. Gnojek mnie skasował 20zł, ale teraz całość wygląda fajnie.

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez plamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złota łopatka i pytanie natury bardzo ogólnej.

 

Czy każde fabryczne radio da się w miarę prosto wymienić na coś normalnego, z Auxem i USB? Zostawmy na boku ewentualną dziurę w kokpicie po demontażu radia razem z Navi, czy kwestie sterowania z kierownicy.

Po prostu - da się?

 

Planuję zakup Paska na dniach, wszystkie, które oglądam mają fabryczne radio, czasem ze zmieniarką, czasem z kaseciakiem, a ja chcę mieć swojego zwykłego, ulubionego Pioneera wymontowanego z obecnego Golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nowe radio będzie współpracować ze starym, fabrycznym odtwarzaczem płyt CD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności