Skocz do zawartości
maciek2703

Jaki to jest model felg ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem zacne felgi do passka lecz nie znam ich nazwy, ktoś może ją zna?

 

5e8e5805cba87e99lz0.jpg

w950.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t0003648.jpg

 

"Le Mans"

Pozdrawiam.

Edytowane przez VALDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić, ale to są chyba felgi z gamy oferowanych do passka cc. Jaki model- nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę się mylić, ale to są chyba felgi z gamy oferowanych do passka cc.

Nie wiem czy oferowane są do passata CC ale na pewno do zwykłego passata tak i są to felgi "Le Mans" jak napisał kolega VALDI

b7012f13a80b3434.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je fabrycznie zalozone w Pasacie.Model Le Mans 235/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak Ci się na nich jeździ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jezdzi mi sie bardzo dobrze i maja rasowy design:D teraz jezdze na 16-tkach zimowych,komfort ciut lepszy,ale wyglad nie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak Ci się na nich jeździ?

Co za pytanie, jeździ się tak jak na każdych 17-kach :).

Duże znaczenie ma na jakich oponach jeździsz, bo felga to felga i nie odczujesz różnicy czy to stalówka czy aluminiowa.

A na 17-kach z oponami 235/45/17 jeździ się jeszcze w miarę OK. Ja na zimę zakładam felgi 16" ze względów bezpieczeństwa ale na lato jak ktos nie jest zbyt wyczulony na nasze drogi mogę polecić 17-ki.

 

Mam je fabrycznie zalozone w Pasacie.Model Le Mans 235/45/17

Le Mans to model felg a 235/45/17 to rozmiar opony nie mający nic współnego z oznaczeniem felgi.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co za pytanie, jeździ się tak jak na każdych 17-kach :).

Duże znaczenie ma na jakich oponach jeździsz, bo felga to felga i nie odczujesz różnicy czy to stalówka czy aluminiowa.

A na 17-kach z oponami 235/45/17 jeździ się jeszcze w miarę OK. Ja na zimę zakładam felgi 16" ze względów bezpieczeństwa ale na lato jak ktos nie jest zbyt wyczulony na nasze drogi mogę polecić 17-ki.

 

 

Le Mans to model felg a 235/45/17 to rozmiar opony nie mający nic współnego z oznaczeniem felgi.

 

pytanie pewnie dotyczyło opinii: "jak się jeździ na felgach 17" " a nie jak się jeździ na alu 17" lub na stalowych 17"....

 

co to znaczy: "Ja na zimę zakładam felgi 16" ze względów bezpieczeństwa " ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy: "Ja na zimę zakładam felgi 16" ze względów bezpieczeństwa " ??

Fizyka kolego, było już na tym forum blisko 100 wątków na ten temat. Opona o szerokości 205 czy 215 dużo lepiej sprawuje się na śliskiej nawierzchni niż opona 235. A na 17-ki ciężko znaleźć węższe opony. Jeździłem kilka lat w rajdach samochodowych więc wiem co nieco o doborze opon do warunków panujących na drodze. Choć tegoroczna zima ma niewiele wspólnego z prawdziwą zimą, więc nie ma co się za bardzo martwić na ktoś założył szersze oponki :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie pewnie dotyczyło opinii: "jak się jeździ na felgach 17" " a nie jak się jeździ na alu 17" lub na stalowych 17"....

 

co to znaczy: "Ja na zimę zakładam felgi 16" ze względów bezpieczeństwa " ??

 

 

 

Tez tak zrozumialem:Dlogicznie rozumujac nie moze byc roznicy w jezdzie na 17-tkach "Le Mans" a "Monte Carlo" :D ,ale jak widac niektorzy koledzy na forum chca pokazac,ze sa bardziej madrzy;) osobiscie jezdze na 16-tkach zimowych ze wzgledow ekonomicznym,po prostu taka opona jest tansza niz 17-tka,gdybym mogl w tej samej cenie zamontowac na moje "Le Mans" 17-tki pewnie takie bym zalozyl a nie pisal,ze ze wzgledow bezpieczenstwa zamontowalem 16-tki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez tak zrozumialem:Dlogicznie rozumujac nie moze byc roznicy w jezdzie na 17-tkach "Le Mans" a "Monte Carlo" :D ,ale jak widac niektorzy koledzy na forum chca pokazac,ze sa bardziej madrzy;) osobiscie jezdze na 16-tkach zimowych ze wzgledow ekonomicznym,po prostu taka opona jest tansza niz 17-tka,gdybym mogl w tej samej cenie zamontowac na moje "Le Mans" 17-tki pewnie takie bym zalozyl a nie pisal,ze ze wzgledow bezpieczenstwa zamontowalem 16-tki:D

Kompletnie nie rozumiem o co chodzi w tej wypowiedzi, wydawało mi sie, że wszystko jasno napisałem, ale jak widać nie wszyscy rozumieją tak samo :).

Kolego, Twoja sprawa co byś napisał, ja na zimę założyłem 16-ki nie ze względów ekonomicznych tylko bezpieczeństwa jak wspomniałem. Ekonomia za bardzo nie ma z tym nic wspólnego więc nie rozumiem zupełnie komentarza. Forum jest do wyrażania własnych opinii - tak mi się przynajmniej wydaje.

Co do pytania jak się na nich jeździ to przeczytaj dokładnie wątek. Od początku jest mowa o 17-kach a autor pytania nigdzie nie napisał na jakich felgach do tej pory jeździł (16, 17, 18?). Za to podane było kilka wzorów 17-tek po czym padło pytanie jak się jeździ na Le Mans :).

Dodam, że ja osobiście w lato jeżdżę na 17-ch Macau, w zimę 16-ch Catalunya, ale nigdy nie jeździłem na Le Mans :).

Nie komentuję niczyich wypowiedzi, bo to nie ma sensu a sprawę mądrzenia pozostawiam do przemyślenia każdemu kto zaraz będzie chciał coś do mojej wypowiedzi dodać.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 

P.S. Jeżeli ktoś chce dowiedzieć się więcej na temat jazdy na 16, 17 lub 18" zapraszam do skorzystania z opcji "SZUKAJ" - było na ten temat wiele dość kontrowersyjnych dyskusji - komfort jest jak wiadomo subiektywnym odczuciem :).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Edytowane przez maciek2703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2017 o 08:24, radekrp90 napisał:

Interlagos - 3C8601025D  (8JX18H2 ET41)

A jeszcze jak bys mi gdzies poszukal jakie rozmiary kapsli maja te felgi. Bo nie ma mnie teraz w domu aby sprawdzic a chcialbym zamowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam kapsel 3B7601171 - nie wiem czy dobrze patrzę ale chyba 65 mm ale niech poprawią mnie lepiej obeznani w temacie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ktoś wie jaki to model felgi, bo sprawdziłem wszystkie z b7 i nie znalazłem takich.  

779568425_jakiefelgi.thumb.jpg.e68bc7401de8ab3cc16d4625dec7006f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba felga z Golfa R32 (Zolder ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności