Skocz do zawartości
api13

Wizualizacja działania czujnika cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Padł mi parktronic, klasyczne objawy usterki – jeden dłuższy sygnał z brzęczka i miganie przycisku przy dźwigni zmiany biegów.

Samochód jest z końca 2008 roku, 8 czujników parkowania (4 przód, 4 tył) radio RNS 300 (bez OPC, OPS – co to właściwie jest ?). Moduł oryginalny o numerze 3C8 919 475 jest zamontowany za skrzynką bezpieczników z przodu po lewej stronie. Komputer zgłasza błąd „16347 - Control Module - EEPROM Error”.

Myślę o wymianie modułu na używany i mamy pytanie – czy mogę założyć moduł z innej marki VAG tak, żeby nic nie trzeba było kodować (plug & play), np. któryś z poniższych:

 

1S0 919 475 VW Up

6R0 919 475C VW Polo

1K0 919 475 VW Touran

4H0 919 475 C Audi

5K0 919 475 E VW Golf VI

5J0 919 475 Skoda Fabia II

1Z0 919 475 B Skoda Yeti

 

Kto to wie, ja mam od Passata B7 i chodzi, pamiętaj tylko musi mieć napis Parkhilfe 8K, a nie Parkhilfe PLA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto to wie, ja mam od Passata B7 i chodzi, pamiętaj tylko musi mieć napis Parkhilfe 8K, a nie Parkhilfe PLA.

 

Zostawiam info dla kolejnych "szczęśliwców", którym padnie moduł parktronica.

Ja miałem oryginalnie 3C8 919 475 z napisem Parkhilfe 8K, założyłem od Passata B7/CC moduł o numerze 3AE 919 475 też 8K.

Jeżeli chodzi o pikanie przy parkowaniu przodem/tyłem to działa - wystarczyło wpiąć, nawet nie trzeba kasowac błędu "16347".

Moduł podobno obsługuje OPS, ale tego nie sprawdzam, bo nie mam RNS510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostawiam info dla kolejnych "szczęśliwców", którym padnie moduł parktronica.

Ja miałem oryginalnie 3C8 919 475 z napisem Parkhilfe 8K, założyłem od Passata B7/CC moduł o numerze 3AE 919 475 też 8K.

Jeżeli chodzi o pikanie przy parkowaniu przodem/tyłem to działa - wystarczyło wpiąć, nawet nie trzeba kasowac błędu "16347".

Moduł podobno obsługuje OPS, ale tego nie sprawdzam, bo nie mam RNS510.

Ok postanowiłem iść tym śladem zatem zakupiłem do mojego 3c8 919 475 moduł 3AE 919 475 też 8k widzę że moduł zadziałał bo na radyjku wyświetla się że wyświetlanie optyczne nieaktywne czy jakoś tak teraz po zeskanowaniu VCDS-em pokazuje mi taki błąd:

Może ktoś pomóc lub powiedzieć co zrobić może muszę zakodować jakoś ten moduł?? Lub gdzieś go zaktualizować. Dodam że po podłączeniu piszczy jak piszczał ale nie pokazuje teraz błędu modułu tylko błędy magistrali:

12648736 - Magistrala danych

U1121 00 [009] - brak informacji

Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00000001

Priorytet błędu: 6

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 73

Przebieg: 163063 km

Data: 2013.11.14

Czas: 11:29:20

 

13632272 - Magistrala danych

U1121 00 [009] - brak informacji

Potwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów

Ramka zamrożona:

Stan błędu: 00000001

Priorytet błędu: 6

Częstość błędu: 1

Wew.licznik błędów: 73

Przebieg: 163063 km

Data: 2013.11.14

Czas: 11:29:22

POMÓŻCIE PROSZĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz przypomnieć po co zamieniałeś 3c8 919 475 na 3AE 919 475 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a możesz przypomnieć po co zamieniałeś 3c8 919 475 na 3AE 919 475 ?

Bo stary sterownik miałem wadliwy. Pisało urządzenie EPRROM wadliwe. Czy jakoś tak. wieczorem mogę podesłać skan z błędem starego modułu. Ale ten zadziałał chyba:) tylko nie do końca:) Jakby ktoś odpowiedział będę wdzięczny lub napiszcie co mam jeszcze wam podać aby było łatwiej rozwiązać problem. Nie muszę mieć wizualizacji. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W long coding zobacz co masz ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tam 318102

hgj.jpg

Mam nadzieję że to to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tylko 1 z 3 bajtów , masz przyczepę (tzn hak).

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam haka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zmień w kodowaniu, jeden błąd zapewnię zniknie. Dawaj bajt 2 i 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zmień w kodowaniu, jeden błąd zapewnię zniknie. Dawaj bajt 2 i 3.

Narazie to mi się laptop rozładował napiszę jutro ale jeszcze powiedz mi jak wejść do tych dwóch pozostałych bitów bo jestem lekko zielonkawy w tych sprawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz na odpowiednie okienko w 3 wierszu, albo przechodzisz strzałkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro się odezwę wielkie dzięki narazie za pomoc jak znajdziesz jutro chwilkę żeby odpisać będę wdzięczny pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klikasz na odpowiednie okienko w 3 wierszu, albo przechodzisz strzałkami.

Dzięki twojej pomocy poradziłem sobie ze wszystkim:) Miałem zaznaczony hak i automatyczną skrzynię biegów po zmianie bitów i zakodowaniu parktronic ożył i co najważniejsze i mnie cieszy wraz z wizualizacją.:) Dziękuję zielaspiotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój passat 03.2008 wersja z ksenonami.Postanowiłem że uruchomie OPS ponieważ mam RNS-510. Zacząłem od sprawdzenia modułu parktronika. Jest 1T0 919 475 B a więc ok, Gateway z końcówką E. RNS-510 w wersji A, ale dzisiaj zrobiłem upgrade do softu 4120A czyli do wersji"D" i ... tak jak się spodziewałem OPS dalej nie dzieła. Pytanie do forumowiczów. Jaki następny krok mam zrobić? Kodowanie ? Czy zanim zaczne, jeszcze jakaś przeróbka mnie czeka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój passat 03.2008 wersja z ksenonami.Postanowiłem że uruchomie OPS ponieważ mam RNS-510. Zacząłem od sprawdzenia modułu parktronika. Jest 1T0 919 475 B a więc ok, Gateway z końcówką E. RNS-510 w wersji A, ale dzisiaj zrobiłem upgrade do softu 4120A czyli do wersji"D" i ... tak jak się spodziewałem OPS dalej nie dzieła. Pytanie do forumowiczów. Jaki następny krok mam zrobić? Kodowanie ? Czy zanim zaczne, jeszcze jakaś przeróbka mnie czeka ?

 

Witam, dla zainteresowanych... wystarczyło zakodować w Adresie 10 Park/Ster assist 100101 - dla DSG i pieknie działa OPS;)

dla skrzyni manual należy wpisać 100001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam paska z 04.2008 i myślę o wykonaniu wizualizacji czujników cofania.

W pasku aktualnie mam:

1. moduł komfortu 3C0 959 433R

2. CAN Gatway 3C0 907 530 E

3. Park Assist 3C0 919 283 C

4. zwykłe światła (nie ksenony)

W opisie na forum wynika iż poz. 1 i 2 jest chyba OK. Moduł park assist wymiana na ...475.

Mowa też jest o dodatkowych wiązkach itp. Może ktoś mi doradzić co dokładnie mam do zrobienia i jaki koszt mniej więcej mnie czeka?

Może jest jakaś instrukcja pdf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

a ma jakieś znaczenie jaki moduł PDC kupię. Jest ich dość dużo dostępnych, jest jasne że musi być ... 919 475 .. Ale jaki mam być początek i końcówka to konkretnie nie mam pojęcia. Jakie to ma znaczenie? Ceny od 150 zł do 300 zł i sprawa taka że jak jest dużo lepszy ten za 300 to i taki mogę kupić. Ale też nie chce przepłacać jeśli ten za 150 zł jest taki sam.

Ktoś może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,

a czy miał ktoś okazje programować moduł PDC OPS Module 5K0919475 E - Upgrade?

Czy jest dostępne long coding (labels) dla tego modułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i OPS gotowy:)

 

OPS.jpg

 

Działa wszystko super. Ponoć trzeba zakodować jeszcze w radiu cosik. Niestety nie mam dostępu do kodowania - poniżej fotka

coding radio.jpg

O co chodzi w tym błędzie?

Edytowane przez Wojti77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności