Skocz do zawartości
api13

Wizualizacja działania czujnika cofania

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj kolegi m3iaz

On u siebie dokładał RNS 510 + wizualizacje PDC i wiele innych rzeczy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam akustyczne i wizualne w rns510. powiem szczerze że dla mnie to rewelacja. garaż mam prawie na styk z rozmiarem paska i miałem dorabiać sobie ograniczniki przy ścianie, ale po pierwszej próbie wjazdu do garażu z wizualizacją nic więcej nie potrzeba robić. na ekranie do rysunku samochodu zbliża się obiekt do którego się podjeżdża, jak już samochód piszczy i obiekty na ekranie są czerwone to znak że lepiej już nie podjeżdżać, chociaż jest jeszcze kilka cm luzu w razie czego ;) pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam tylko akustyczne i z przodu na dodatek piszczą sobię jak chcą nawet jak nie ma przeszkody ale jak się podjedzie do przeszkody to jakby działały właściwie. Nie ukrywam że mnie to piszczenie bez powodu troszkę denerwuje i myślałem że jest to spowodowane brudnymi czujnikami (ktoś kiedyś mmi tak coś wspomniał) więc pojechałem na myjnie i co ?? i lipa :mad: czyściutkie jak łza i dalej sobie pipkają :) gość co mi sprzedawał passacika powiedział że to i ch przypadłość :) ----czyżby ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy aby uruchomić wizualizację na RNS 510 wystarczy wymienić sterownik parktronika 3C0 919 283 na 3C0 919 475?

 

dochodzi przeróbka (niewielka ale przez całe auto) okablowania i gateway (chyba że już wymieniłeś w związku z rozładowywującym się aku przez RNS).

oczywiście też masa kodowania i musi być z tego co pamiętam nawi w wersji B od 0900 (chyba bo sam od dawna mam już 2660 C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem instrukcję całej przeróbki, ale niestety w języku niemieckim:

http://www.daniundalex.de/cms_neu/index.php?page=166

Jest wszystko jasne mniej więcej do zdjęcia z otwartym schowkiem pasażera, na kolejnych niestety już nie tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam fabryczne czujniki parkowania i z przodu i z tyłu. Powiem szczerze, że się przydają. Zwłaszacza jak za kółko wsiada moja druga polowa to jestem spokojniejszy!! Co do wizualizacji (mam auto 2007 i dokładałem RNS-a 510, a miłem RNS300 na którym też nie maiłem wizualizacji) chętnie bym ją sobie zapodał oczywiście wcześniej prosząc o pomoc kolegę m3iaz (znamy się osobiście), ale sywierdziłem, że troszku za dużo zachodu żeby to porawnie działało, a czujniki akustyczne myśle, że wystarczą. :mad: Chciałem jeszcze poruszyć wątek na który tutaj nie znalazłem odpowiedzi!! Zauważyłem, że któryś z czujników przednich mi się zawiesza i czasami głupieje i piszczy ciągle!!! Zastanawiam się co może byc przycznyną??Zdarza mi sie to raz na miesiąc przez dzień dwa, poza tym wszystko działa prawidłowo. A i w momencie jak piszczy to jak zbliżam się do przeszkody z tyłu to czujnik tylny przerywa piszczenie przedniego i daje znac ze tył blisko!! Rozmwaiałem z kolegą i móił mi że to pewnie któryś z czujników chromowanych i prawdopodobnie podeszła woda pod lakier i krzyczy ze już przezkoda blisko. Proszę was o pomoc i opinie w tej sprawie. I co może ten fakt "uzdrowić" :mad: A co do dzwięku zbliżania się do przeszkody to można to sobie wyregulowac po swojemu za pomocą np VCDS-a co oczywiście zrobiłem. Można regulować częstotliwość dźwięku, a także jego glośność. Polecam tą operację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na kolejnych niestety już nie tak bardzo.

Wersja z ksenonami ma za schowkiem sterownik samopoziomowania do którego prowadzi się przewody CAN od sterownika PDC. Natomiast pozostałe wersje mają najbliższy CAN w Gatewayu. Cała ta operacja ciągnięcia przewodów spowodowana jest tym, że trzeba zmienić podłączenie PDC z CAN Komfort na CAN Napęd (inne prędkości i kodowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pasek jest bez ksenonów należy pociągnąć dodatkową wiązkę przewodów z modułu PDC do samego CAN Gateway'a? Jak należy ją wtedy podłączyć?

Może wystarczy wpiąć się w wiązkę do RNS510? Tam też jest linia CAN Low i CAN High?

Edytowane przez laki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zlinkowanej instrukcji jest napisane:

Podłączyć się do wtyczki ster. Gateway

gn/ge auf T20e Pin 16 - CAN Antrieb High zielono-żółty pin 16 wtyczki 20 pinowej - sygnał wysoki od PDC

ws/ge auf T20e Pin 06 - CAN Antrieb Low biało-żółty pin 6 wtyczki 20 pinowej - sygnał niski od PDC

 

Szyna CAN nie jest jedna. Napisałem przecież, że właśnie trzeba się przepinać z szyny Komfortu do Napędu. Jest jeszcze np. CAN Infotainment (to ten do RNS'a)

 

PS. Przewód CAN to "skrętka" dwóch żył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem opis również w języku angielskim w którym jest mowa o usunięciu przewodu niebieskiego i pinu 2 z Gateway'a.

Czy jest to konieczne?

On the CAN gate connector (T-20e) Pin 16 is CAN High and Pin 6 is CAN Low.

Remove the connector (blue) from the CAN Gateway and remove pin 2.

http://www.my-gti.com/739/upgrading-of-volkswagen-park-distance-control-pdc-to-optical-parking-system-ops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiła się oferta wizualizacji parktronica. Z informacji jakie uzyskałem potrzeba wymienić sterownik parktronika 3C0 919 283 na 3C0 919 475. Oczywiście gateway musi być 3C0 907 530 E lub nowsze. Czy w najnowszych wersjach RNS 510 wystarczy tylko sama wymiana sterownika parktronica? Czy ktoś już to robił u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i prosze o pomoc

Zmienilem gateway na 3c0907530 E modul parktronika na ten 3c8919475 podpiąlem wszystko zgodnie z instrukcja przekodowalem parktronika na kodowanie 100003 w nawigacji tez jest ok i nie pokazuje sie wizualizacja dlaczego? soft mam 2660pl

Edytowane przez poldeczek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie jak sprawdzić czy posiadam sterownik parktronika 3C0 919 283 czy 3C0 919 475. Passat jest z 2008 roku w wersji Highline z rns 510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli RNS 510 masz zainstalowanego już fabrycznie, to i ...475 powinien być zamontowany. W takim przypadku powninieneś mieć wizualizację parktronika na ekranie RNS'a.

Jeśli RNS był dokładany, to loteria. Albo podłączenie pod kompa, albo dostanie się do sterownika PDC. Znajduje się on pod prawym boczkiem bagażnika lub (przy tym roczniku nie jestem pewien) przy skrzynce bezpieczników po stronie kierowcy (w szczycie deski rozdzielczej).

Najłatwiej jednak jest podłączyć się pod kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, miałem oryginalnie taką navigacje z błękitnym wyświetlaczem i wymieniłem ja za rns510. Zastanawiam sie czy powinny działać czujniki graficzne parkowania i czy nie trzeba użyć innej kostki do podłączenia rns510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś navi z błękitnym wyświetlaczem (MFD2) to na 99,99% będziesz musiał wymienić sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się jaki to jest koszt i co trzeba wymienić oraz kto może mi to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć wizualizację należy wymienić sterownik PDC (uwaga, literka po ...475 też ma znaczenie!). W tym celu skontaktuj się z Romeo9999.

Należy też zmienić kabelki we jednej z trzech wtyczek wchodzących do tego modułu i trzeba poprowadzić nowe kabelki do podłączenia CAN'a (to inna magistrala niż przy zwykłym parktroniku bez wizualizacji) i zasilania.

Na końcu pozostaje jeszcze kodowanie.

Jest to trochę pracy, zwłaszcza jeśli ktoś nie ma doświadczenia w rozbieraniu B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce się upewnić, bo zbieram graty do przeróbki na OPS

 

aktualnie mam 3C0 919 283 B

Czy szukająć sterownika mam szukać 3C0 919 475 B

czy moga być np 1K0 919 475 F ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gateway co najmniej E to zamiast tego od passata 3C0 919 475 B proponuję kupić oryginalnego od skody na 8 czujników - pasuje idealnie a cena dużo mniejsza - sterownik ma numer 1Z0 919 475 C lub E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności