Skocz do zawartości
myto

RCD 510 i RNS 510 - rozładowany akumulator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzis wpadlem na pomysl aby orginalny plik 3810 wyedytowac tzn podmienic plik gateway z oprogramowania 1100. Po wgraniu do radyjka wszystko jest ok i nie rozladowywuje akumulatora .

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy rns 310 w passacie B6 z grudnia 2005 bedzie rozladowywal akumulator czy niekoniecznie?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RNS 310 będzie rozładowywał aku, rzeba wymienić gateway z minimum sw148, koszt ok. 150 na allegro, ewentutalnie aktualizacja gateway w serwisie koszt 200zł, może więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem cykora z aku po spolszczeniu RNSa, ale po wejściu do samochodu po 12 minutach słychać, że urządzenie się całkowicie wyłącza. Nie słychać po tym czasie delikatnego szelestu i po ponownym włączeniu system startuje na nowo z logo, ładuje funkcje itd.

Każde otwarcie drzwi, odryglowanie pilotem drzwi, wprowadza navi w stan gotowości. Można nawet zauważyć, że lekko mignie panel na czerwono. Podobno problemy z rozładowaniem dotyczą tylko przypadków kiedy Getway nie jest przygotowany do RNSa, ale tu chyba nie odkryłem ameryki.

Dobrze by było aby ktoś znający temat od podszewki opisał w jakich przypadkach i dlaczego tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam passat b6 2006 2.0 tdi 140 km oryginalny gateway i rcd 510 rozładowuje aku proszę o pomoc.

Kto ewentualnie za ile zaktualizuje mojego gatewaya w małopolsce lub jakiego mam kupić proszę o cały nr modułu.

Dzięki

Edytowane przez CROCODILE82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gatewaya możesz zainstalować soft 3810A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast gatewaya możesz zainstalować soft 3810A.

Cześć, dzięki za odp. Proszę jeszcze o info co to za soft(czy ma np. język polski, co zmienia, itp?). Jeżeli do radia rcd 510 to poprosiłbym jak możesz podesłać link do pobrania wraz z dokładną instrukcją jak wypalić płytę i jak postępować podczas instalacji żeby czegoś nie uwalić. Oczywiście jeśli możesz.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowej listy nie pamiętam, w każdym razie język polski i odtwarzanie DVD podczas jazdy jest.

Co do reszty pytań - odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczegółowej listy nie pamiętam, w każdym razie język polski i odtwarzanie DVD podczas jazdy jest.

Co do reszty pytań - odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

 

Koledzy może ktoś podać linka do tego softu? do RCD510 / Passat B6 2006 (?)

Przymierzam sie do podmiany na powyzsze radyjko i nie chcialbym aby spotkala mnie kleska z rana ...

 

A i jeszcze jedno pytanie ... jaki powinien byc pobor pradu prawidlowo jak wszystko jest OK? a jaki jest jak radio nie wylacza sie do konca.

 

Dzieki koledzy za pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RCD510 - nic nie zrobisz, musisz wymienić can'a w aucie.

RNS510 - możesz zainstalować (preparowany soft do starszych samochodów, np. SW3810A lub SW3970), jest to jedyna opcja bez wymiany can'a (chyba ze ktoś już coś pokombinował z nowszymi SW)

Edytowane przez Doran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzebuję trochę temat, mianowicie mam paska z 2005 roku i po montażu rns 510 rozładowuje aku. Soft mam 4120, jednak jak chciałem zrobić downgrade do wersji 2660 pl bez gateway to wywala mi SWL ERROR i wypluwa płytkę i powraca do softu 4120. W menu serwisowym zaznaczyłem zeby rns zgodził się na downgrade oprogramowania. To samo dzieje się z oprogramowaniem 1100.

Dajcie znać czy wersja 4120A przestanie rozładowywać aku.

 

dodam ze na postoju aku pokazuje 12,4 v a na uruchomionym silniku daje około 14v i nie przechodzi w stan uspienia ciągnie cały czas 1,5 A. Na bezpieczniku nr 15 po lewej stronie w kabinie ciągnie 0,6A, na bezpiecznikach F4, F7, F9, f11, f15 ciągnie po około 0,1-0,2 A

Pzdr

Maciej

Edytowane przez bacar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam odgrzebuję trochę temat, mianowicie mam paska z 2005 roku i po montażu rns 510 rozładowuje aku. Soft mam 4120, jednak jak chciałem zrobić downgrade do wersji 2660 pl bez gateway to wywala mi SWL ERROR i wypluwa płytkę i powraca do softu 4120. W menu serwisowym zaznaczyłem zeby rns zgodził się na downgrade oprogramowania. To samo dzieje się z oprogramowaniem 1100.

Dajcie znać czy wersja 4120A przestanie rozładowywać aku.

 

Wystarczy ze jedynie wgrasz starego Gatewaya - plik ~ 1 mb - wgrywa się dwie minutki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiś link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj linku nie dostaniesz bo podobno sprzeczne z regulaminem, musisz wgrać 4120A z witaminką aby nie rozładowywało akumulatora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz wgrać 4120A z witaminką aby nie rozładowywało akumulatora..

ta witaminka to własnie gateway w nizszej wersji, skoro ma juz 4120 to po co ma wgywac całość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: po jakim czasie rozładowalo Wam aku? Bo kupiłem RNS 510 i wsadziłem na próbę, po 27 godzinach prąd jest, ale póki co auta nie odpalałem i chce do jutra tez poczekać jeszcze. Czy już RNS powinien rozładować aku przez ten czas? Jak myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej odpal na próbę, bo się mozesz nie miło zdziwić i zasiarczysz akumulator ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: po jakim czasie rozładowalo Wam aku? Bo kupiłem RNS 510 i wsadziłem na próbę, po 27 godzinach prąd jest, ale póki co auta nie odpalałem i chce do jutra tez poczekać jeszcze. Czy już RNS powinien rozładować aku przez ten czas? Jak myślicie

 

Myślę że już spokojnie możesz ładować aku, chyba że poprzedni właściciel załadował do RNS'a zmodyfikowany soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że już spokojnie możesz ładować aku, chyba że poprzedni właściciel załadował do RNS'a zmodyfikowany soft.

 

Coś dziwnie piszesz,do rns510 pakując nowy soft na stole nie aktualizujesz gateway'a -- wrzucasz później do auta i wsio,więc w jaki sposób ma padać aku skoro gateway ma dalej stary soft. Wsadzałem np. 4020 bez cukru z mapą V9 (gatewaye C i E ) ;)

 

 

Pytanie: po jakim czasie rozładowalo Wam aku? Bo kupiłem RNS 510 i wsadziłem na próbę, po 27 godzinach prąd jest, ale póki co auta nie odpalałem i chce do jutra tez poczekać jeszcze. Czy już RNS powinien rozładować aku przez ten czas? Jak myślicie

 

często do rana padają :lol potrzymaj tydzień a aku np. alarm wykończy i powiesz ze to rns :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś dziwnie piszesz,do rns510 pakując nowy soft na stole nie aktualizujesz gateway'a -- wrzucasz później do auta i wsio,więc w jaki sposób ma padać aku skoro gateway ma dalej stary soft. Wsadzałem np. 4020 bez cukru z mapą V9 (gatewaye C i E ) ;)

 

Nic nie pisałam o aktualizacji na stole, nawet nie wiem czy tak się da. Jak ja kupiłem rns510 na sofcie 26... to aku po pierwszej nocy zdecho :(. To samo z RCD510, z tym że ten przed zmianą gateway to wogóle nie chciał podświetlać, nie wyłączał się po wyjęciu kluczyka, itp, także to chyba nie jest tylko kwestia nie aktualizowania gateway.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności