Skocz do zawartości
kazio

Montaż nawiewów ze Skody Superb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, montowałem u siebie nawiewy z Superba ale nie obyło się bez niespodzianek.

1-wsza z nich to taka iż przycisk ze skody spalił mi bezpieczniki od kierunków i awaryjnych (nie chciał wejść w starą wtyczkę więc wyjąłem 1 niepotrzebny pin{gdzieś tak wyczytałem}- czy to może być tego wina?) Spalił mi bezpiecznik kierunków 5A, 7.5A, 10A i 15A oraz od awaryjnych 30A więc aktualnie śmigam na starej kostce.

2-ga sprawa to taka iż nie działa mi podświetlenie pokręteł. Fachman mi wlutował tam diody smd czerwone takie same które wlutowywał w liczniki i klimatronik ale nic nie świeci żadne pokrętło. Wcześniej nie świeciły mi stare nawiewy tylko 1-den się lekko żarzył. Od czego zacząć poszukiwania? Macie jakieś pomysły?:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czego mi brakło w tym temacie to mianowicie tego że jeśli ktoś ma navi MFD to jest mały problem z przeciągnięciem kabla od awaryjnych gdyż trzeba trochę wyciąć plastiku i przeciągnąć kabel na nowo bo inaczej go brakuje

Nawet przy MFD kabla nie brakuje. Za koszem od navi jest zaczepiony w dwóch miejscach przy nagrzewnicy. Odczepiamy go i bokiem od strony kierowcy przekładamy kostkę do otworu nawiewu.

 

Mam takie szybkie pytanie do przycisku, on jest podświetlany czy nie?
mam tak samo podłączony jak ty i mi też się nie świeci , jedyni miga przy załączonych awaryjnych , tak wiec obstawiam że chyba nie jest podświetlany jak jest nie włączony

Przycisk oczywiście jest podświetlany tylko z racji innego rozłożenia pinów należy przełożyć w kostce jeden kabelek. Mianowicie pin 4 włącznika Passata do pinu 4 włącznika Superb gdyż są w innych miejscach.

1-wsza z nich to taka iż przycisk ze skody spalił mi bezpieczniki od kierunków i awaryjnych

Pewnie zrobiłeś zwarcie. Który pin wyjąłeś??

2-ga sprawa to taka iż nie działa mi podświetlenie pokręteł.

Trzeba by sprawdzić czy dobrze i jak przylutowane są diody. Spróbuj podpiąć zasilanie do kratki odwrotnie tzn. plus na minus, a minus na plus może diody odwrotnie przylutowane.

Edytowane przez Grucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak wygląda sprawa z zamontowaniem nawiewów z tego linku oraz jakich muszę dokonać przeróbek by działało podświetlenie z awaryjkami? Czy wystarczy do tego info z pierwszego postu?

http://olx.pl/oferta/kratki-nawiewow-superb-passat-b5-CID5-ID5SVzN.html#00595aa99a

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko 4 strony tematu.. Przecież o tym właśnie jest tutaj pisane, ale nie wiesz bo nie czytałeś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale wolę się dopytać czy coś w tej kwestii się zmieniło, gdyż temat ma kilka lat + hosting nie trzyma już tych zdjęć.

Dałem link czy nie ma z tymi nawiewami problemu, by je zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy jest problem czy nie ma musisz sam sprawdzić kontaktując się ze sprzedawcą:) sam montaż nawiewów jest p&p o ile masz stare podświetlane. Jeśli twoje nie są podświetlane I nie mają wiązki to musisz albo zrobić, albo kupić całą. Przycisk montujesz w kostce od niego, ucinasz starą I nową lutujesz wg kolorów bo są takie same. I to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jak wygląda sprawa z zamontowaniem nawiewów z tego linku oraz jakich muszę dokonać przeróbek by działało podświetlenie z awaryjkami? Czy wystarczy do tego info z pierwszego postu?

http://olx.pl/oferta/kratki-nawiewow...tml#00595aa99a

W linku masz kpl. z przełącznikiem. Do Passata B5 pasuje P&P. W zestawie jest też kostka, w tych tematach masz opisane piny włączników z Passata i Superb:

http://www.passatplus.de/umbauten/ausstroemer/superb.htm

http://www.galaxy21.net/passat/guides/superbausstroemer/index.htm

Na podstawie opisów podłączysz sobie kostkę.

Należy pamiętać, że jeśli jeszcze nikt ich nie przerabiał to Superb ma zielone podświetlenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chłopaki, o to mi chodziło

Całe szczęście w moim przypadku są podświetlane, tylko niestety część z nich nie świeci, nie wiem czy to żarówki (i tak będzie trzeba przylutować diody) czy już kable padają, nie mam też oświetlenia wnętrza, ale oczywiście wszystko do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro niektóre świecą to raczej żarówki;) tam w tych nowych od skody masz taką malutką płytkę do ktorej lutujesz diody takie jak podawali tutaj w temacie:) godzina roboty, nawet jak nie umiesz lutować, ja nie umiem I tyle gdzieś zeszło:P tak że powodzenia. Jak nie kupiłeś to spiesz się bo już w ciekawych aukcjach te nawiewy widziałem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos kto przerabial nawiewy moze polecic diody ktore kupowal? chodzi mi o to zeby ten czerwony był taki jak inne lampki w samochodzie, albo chociaz sie bardzo nie roznil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no cóż za spostrzegawczość.... Link do diod masz podany w poście nad Twoim postem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, widzialem :| pytam tylko czy to będzie napewno ten sam czerwony :) lepsze te diody od diod 3mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diody 3mm będą święcić ci punktowo i nie wygląda to za dobrze bo miałem tak zrobione. Jak po lutujesz te to świeci ładnie i równomiernie. Ja nie widzę zbytniej różnicy w kolorze, nie jest identyczny ale to w niczym nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany modził ktoś te nawiewy na niebieskie podświetlenie bez wymiany rezystorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany modził ktoś te nawiewy na niebieskie podświetlenie bez wymiany rezystorów?
jeśli masz zamiar tam dać niebieskie diody typu plcc 2 to nie trzeba rezystorów , ja jak u siebie zmieniałem z zielonych na czerwone to nie ruszałem tematu rezystorów i świeci jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przelutowałem właśnie na niebieskie typu plcc 2 bez wymiany rezystorów (rezystory mi odradził koleś w elektronicznym jak mu pokazałem płytkę) ale za bardzo wali po oczach.

Musze obczaiś jakiś patent na przyciemnienie podświetlenia o jakieś dobre 50%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i proszę odp kogoś kto zmieniał już kratki na te z Superba. Czy wiązka z Passata FL do kratek jest P&P do kratek Superb czy trzeba coś zmieniać? Pytam bo nigdzie nie mogę kupić wiązki od Skody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wiązka z Passata FL do kratek jest P&P

Tak jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jest. ;)

 

Dzięki Kolego :respect Obdzwoniłem pół Alledrogo ale nikt, kto rozbierał Superba nie miał tej wiązki:( ale skoro pasuje ta od Paska, to problem mam rozwiązany, bo fabrycznie nie miałem wiązki w aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności