Skocz do zawartości
kazio

Montaż nawiewów ze Skody Superb

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie tak jeździć z dwoma włącznikami z czego tylko jeden działa.

Zostaw tylko w kratkach nawiewu a oryginalny wywal i włóż zaślepkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O a linka jakiegoś do zaślepki mogę prosić?

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zostaw tylko w kratkach nawiewu a oryginalny wywal i włóż zaślepkę.

Taka zaślepka nie istnieje. :ok

Może wsadzić tam zaślepkę środkową (pozycja termoregulatora) ale to wymaga już delikatnego jej podszlifowania. :)

P.S. Coś na wzór włącznika PDC:

http://forum.vw-passat.pl/threads/111203-TDI-Bia%C5%82y-Variat-by-vipereeek-Lato-)?p=2314791&viewfull=1#post2314791

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3h przeciągania przewodu od awaryjnych. Masakra. Mam kieszeń pod navi fabryczną, grzane fotele dwa wzmacniacze, rejestrator, kamerę cofania ... przeciągnąć ten przewód za koszem bez demontażu to porażka. Ręka pocięte jak nożem. Jeszcze musiałem izolację ściągnąć, bo łączy się z grzanymi fotelami. Udało się. Jeszcze tylko muszę poskładać wszystko i upchnąć radio co do łatwych zadań nie należy. Założyłem ten od passata przerywacz. Kiedyś będzie czas to złożę z dwóch jeden według poradnika ;)

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem instalacje na kostce z superba i nie zwrocilem uwagi, ktory z czarno zielonego byl w jakim pinie. Możliwe, ze zamienilem miejscami, gdy mryga tylko lewy kierunek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem :lol Winny byl zamieniony przewod czarno zielony. Po podmiance wszystko pasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2014 o 20:47, Adam204 napisał:
  Mariobros napisał:
Przycisk od superb różni się od passatowego tylko tym ,że ma jeden pin więcej.

Wystarczyło tylko w ori wtyczce z passata przeciąć kawałeczek plastiku który uniemożliwiał włożenie skodowskiego przycisku.

W moim przypadku wystarczyło kilka razy na siłę wepchnąć przycisk do wtyczki.

Witam zrobiłem tak jak kolega napisał wtyczka siedzi na miejscu. Gdy włączę awaryjne wybija mi bezpiecznik ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piny przełożyłeś?

 

Dnia 24.12.2008 o 11:00, kazio napisał:

2. Bierzemy przycisk z Superba w takim stanie, w jakim jest ale zmieniamy wtyczkę (1J0 971 971). Do tego trzeba wycisnąć wtyczki ze starego przycisku i wpinamy do nowego według poniższej tabeli:

 

Pin kolor

1 - czarny/biały/zielony

2 - czarny/zielony

3 - czarny/biały

4 - szary/niebieski

5 - -

6 - brązowy

7 - czarny/zielony

8 - czerwony/żółty

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniłem wtyczkę trochę przerobilem by weszła i tyle,czyli piny W tej passatowskiej wtyczce muszę przełożyć tak jak napisałeś

Tylko nie mogę takiej wtyczki znaleźć

6 minut temu, walus851 napisał:

Nic nie zmieniłem wtyczkę trochę przerobilem by weszła i tyle,czyli piny W tej passatowskiej wtyczce muszę przełożyć tak jak napisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150zł dałem za komplet, wiadomo nie są idealne ale są, a środkowy przycisk awaryjnych zamalowałem plastidipem i nakleiłem znaczek vw metalowy który musiałem dociąć

IMG_20171121_161752.thumb.jpg.5f23721ed4092200c4551d4d22ecf9a8.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to coś nowego i innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie. Może ktoś zapodać link jakie diody czerwone kupić do wymiany w nawiewach Superb, bo jest tego trochę a różnią się parametrami. Może ktoś nie dawno robił i ma sprawdzone, takie żeby za bardzo nie różniły się siłą świecenia od tych fabrycznych  z Passata ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gegas napisał:

Może ktoś nie dawno robił

Zapytaj kolegi @vipereeek ,  przerabiał podświetlenie nawiewów z zielonego na czerwone. 

 

Edytowane przez lechbedford
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Troszkę odgrzeję temat. Założyłem kratki,podświetlenie czerwone jest i w pokrętłach bocznych i dolnych zrobione. Pin 4 i 5 w włączniku awaryjnych z Superba zmostkowane. Jako,że w moim Passacie do ori kostki awaryjnych nie dochodził kabelek niebiesko-szary  / w pinie nr 4 był tylko niebieski,taki grubszy / więc dołożyłem ten dwu kolorowy kabelek podpinając się do grzanych foteli, w których kostkach jest.

I teraz zonk - podświetlenie przycisku działa, ale przy włączonych światłach postojowych i krótkich świeci się na liczniku kontrolka od kierunkowskazów przyczepy.

Zmieniłem na ori przycisk z Passata i bez zmiany. Kontrolka świeci. Czy można ją jakoś wyłączyć z kompa, czy  zostaje tylko usunięcie diody z licznika  ???

245910413_2228947440570741_3524499576970829478_n.jpg

273201047_2320270594771758_4600293068138210623_n.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porobione. 

Niebieski kabelek jeżeli dochodzi do pinu 4 w kostce awaryjnych to auto jest wyposażone w fabryczny hak. Ten kabelek idzie do licznika i jest odpowiedzialny za kontrolkę kierunków przyczepy. Wymieniłem w pinie 4 ten kabelek na doprowadzony od grzanych stołków kabelek niebiesko-szary . Ikonka już się nie świeci a podświetlenie jest po włączeniu świateł.

I jeszcze taka ciekawostka,że włączniki awaryjnych nie różnią się numerami jeżeli chodzi o auto z fabrycznym hakiem i auto bez haka,ale różnią się literami na końcu tych numerów. Literki A albo B to auto bez haka, a litery C lub D to auto z fabrycznym hakiem.

Niebieski kabelek nigdzie nie podpinam,bo mi nie potrzebny.

Amen.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności