Skocz do zawartości
Sylvek1986

Lewe Lusterko-Nie grzeje i nie "chodzi"+Zamek kierowcy:)

Rekomendowane odpowiedzi

Lusterko:

Witam kumpel ma Skode Octavie(pisze tu bo to chyba te same czesci) nie chodzi mu lewe lusterko i nie grzeje, prawe smiga i grzeje, podlaczalem kompa pod VAGA, pokazuje blad grzania, ale o sterowaniu nie ma nic. Czujniki w Vagu pokazuja ze przelacznik chyba ok bo w momencie przelaczenia na L to wykrywa.

A i jeszcze jedna istotna rzecz: Jak przelacznik jest w pozycji L to steruje prawym lusterkiem:-)

 

Drzwi: To samo auto, ta sama strona:) Centralny pilotem zamyka wszystko oprocz Drzwi kierowcy, otwierajac auto z klucza otwiera wszystkie drzwi. Przycisk zamykanai drzwi w srodku tak samo zamyka wszystko procz kierowcy.

 

Moze modul komfortu? Ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedna istotna rzecz: Jak przelacznik jest w pozycji L to steruje prawym lusterkiem:-)

To, to jest całkiem normalna sprawa, wszyscy tak mają :) U Ciebie też tak pewnie jest, tylko jeszcze o tym nie wiesz :)

A co do reszty to na początek sprawdziłbym kabelki na przejściu karoseria->drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Passat 99r, sytuacja taka sama jak u kolegi, nie działa lewe lusterko(jak mam nastawione na L działa tylko prawe, wcześniej na 90% jak było na L działało tylko lewe) oraz jego podgrzewanie, nie działa również zamykanie drzwi kierowcy z pilota. Żadnych błędów odnośnie lusterka moduł komfortu nie wykrywa, jeśli chodzi o drzwi kierowcy to jest błąd:

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220 nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

Uszkodzenia powstały w tym samy czasie, czy jest jakaś wspólna część odpowiadająca za te obie rzeczy, czy po prostu zbieg okoliczności? Może miał ktoś podobny problem i mógłby pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmrag
mi się wydaje że takiej sytuacji nie powinnobyć że jak jest na L to działa prawe lusterko...chyba że kolega ma octavie przekładaną z anglika i tak jej pozostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Passat 99r, sytuacja taka sama jak u kolegi, nie działa lewe lusterko(jak mam nastawione na L działa tylko prawe, wcześniej na 90% jak było na L działało tylko lewe) oraz jego podgrzewanie, nie działa również zamykanie drzwi kierowcy z pilota. Żadnych błędów odnośnie lusterka moduł komfortu nie wykrywa, jeśli chodzi o drzwi kierowcy to jest błąd:

928 Siłownik zamka centralnego lewy przód-F220 nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

Uszkodzenia powstały w tym samy czasie, czy jest jakaś wspólna część odpowiadająca za te obie rzeczy, czy po prostu zbieg okoliczności? Może miał ktoś podobny problem i mógłby pomóc?

 

Jak masz na L to regulujesz dwa lusterka L+P, jak masz na P to regulujesz tylko prawe.

A wspólna część odpowiadająca za te dwie usterki to może być wiązka w gumowej przelotce na drzwi przednie lewe. Sprawdź tam kable czy nie mają uszkodzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje

mam ten sam problem z zamniem kierowcy i lusterkiem nie otwiera ani nie zamyka i nie ma sterowania lusterkiem znalazl ktos juz przyczyne???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też odgrzewam i odpowiadam
mam to samo a właściwie już miałem bo naprawione

jedynie dodam ze ciagle wywalalo mi bezpiecznik od podgrzewania lusterka (działało tylko prawe podgrzewanie)

znalazłem na necie to: https://www.myturbodiesel.com/wiki/door-wiring-harness-cracked-wire-replacement-mk5-vw/
 

sprawdzilem pęk kabli w gumowej harmonijce na przejsciu drzwi-nadwozie auta, tak jak w powyzszym linku, grube kable izolacja ponacinana, i jeden kabel zerwany calkowicie, 
na naciecia - ucielem, przedluzylem innym kablem/lutowanie i zarobienie koszulkami termokurczliwymi,
sama tasma izolacyjna dalaby rade na jakis czas, potem to jest śmieć i sie odklei i odradzam, tymbardziej ze kabel w tym miejscu pracuje i sie przeciera

wszystko dziala, zamykanie, sterowanie i podgrzewania lusterka, bezpiecznika juz nie wywala bo nic nei zwiera
 

WhatsApp Image 2018-08-17 at 22.16.22.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij lusterko, wypnij kabelki, sprawdz napięcie na kabelkach przy załączonym grzaniu. jeżeli jest to dokup najlepiej lusterko z płytą grzewczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności