Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odświeżę temat bo zszedł na zupełnie inne tory i suma-summarum kolega nie otrzymał odpowiedzi a mnie nurtuje to samo.

Mianowicie kupiłem Passata B6 z 2008r. z fabrycznym webasto zespolonym z klimatronikiem (ogrzewanie i wentylowanie), sterowane i programowane z kierownicy ale nie było w zestawie pilota więc dokupiłem na Allegro bodajże T91:

 

http://allegro.pl/item1122836199_pil...ebasto_vw.html

 

Wcześniej pojechałem nim na serwis i goście po sprawdzeniu zapewnili mnie, ze można nim sterować z pilora. Czyli jak mniemam dojżeli gdzieś moduł z antenką bo chyba coś takiego powinno być?

Tyle, że pilot go nie włącza. Mruga tylko zielona lub czerwona lampka (zależnie czy wciskam ON czy OFF) co sygnalizuje brak informacji zwrotnej z samochodu.

Czy i jak można pilota zestroić z webasto i przede wszystkim jak samemu sprawdzić czy rzeczywiśćie jest centralka do obsługi pilota???

Gdzie jej szukać?

 

Pilota dobierasz do danego modułu telestart.

Najpierw sprawdź jaki typ modułu telestart posiadasz.

Zlokalizuj antenę do telestartu. Zazwyczaj naklejana na szybie tuż nad deską rozdzielczą lub na szybie tuż przy dachu.

 

Prostokąt o wymiarach ok 10x3 cm z kabelkiem i wytłoczonym logo Webasto

 

po nitce do kłębka czyli po kabelku od anteny do modułu telestart.

wtedy dowiesz sie jaki posiadasz moduł.

 

Instrukcja przyuczania pilota Telestart T80 (T60, T70, T91) nie wiem jak z T100HTM

87b60ae3bff8793am.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prostokąt o wymiarach ok 10x3 cm z kabelkiem i wytłoczonym logo Webasto

 

Chodzi o fabryczną instalację, nie odkładaną. Fabryczna korzysta z anteny wielofunkcyjnej samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups ! moje niedopatrzenie że mowa o Pasku 3C

 

Wracając do tematu. Z tego co pamiętam (po wielkich walkach z modułami telestart od T60 do T91)

 

T91 chyba nie podejdzie bo jest to sterownik do pieców analogowych

Piec u kolegi pysiek95 bedzie na pewno sterowany CANem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tu linki do mojego wykonania sterowania pilotem za pomocą wolnego kanału w alarmie.

 

Filmik - http://majsterek-debesciak.pl/filmy.php?action=film&id=54

 

Schemat - http://majsterek-debesciak.pl/showthread.php?tid=794

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Odświeżę temat bo zszedł na zupełnie inne tory i suma-summarum kolega nie otrzymał odpowiedzi a mnie nurtuje to samo.

Mianowicie kupiłem Passata B6 z 2008r. z fabrycznym webasto zespolonym z klimatronikiem (ogrzewanie i wentylowanie), sterowane i programowane z kierownicy ale nie było w zestawie pilota więc dokupiłem na Allegro bodajże T91:

 

http://allegro.pl/item1122836199_pilot_sterownik_webasto_vw.html

 

Wcześniej pojechałem nim na serwis i goście po sprawdzeniu zapewnili mnie, ze można nim sterować z pilora. Czyli jak mniemam dojżeli gdzieś moduł z antenką bo chyba coś takiego powinno być?

Tyle, że pilot go nie włącza. Mruga tylko zielona lub czerwona lampka (zależnie czy wciskam ON czy OFF) co sygnalizuje brak informacji zwrotnej z samochodu.

Czy i jak można pilota zestroić z webasto i przede wszystkim jak samemu sprawdzić czy rzeczywiśćie jest centralka do obsługi pilota???

Gdzie jej szukać?

 

Witam, troche odgrzeję temat, bo konktretna odpowiedź nie padła, a nie ma sensu zakładać nowego topica. pysiek95 jestem w takiej samej sytuacji jak Ty, B6 z drugiej ręki i nie wiem czy był pilot, czy go nie było w ogóle, jednym słowem czy w aucie jest dodatkowa instalacja ktora go obsługuje. W ASO wg Etki stwierdzili że nie mam takiej instalacji ale być może wiesz jak fizycznie to sprawdzić? same piloty nie sa drogie, a miec mozliwość jego wykorzystania i tego nie zrobic było by grzechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ASO wg Etki stwierdzili że nie mam takiej instalacji ale być może wiesz jak fizycznie to sprawdzić?

 

Nad nogami kierowcy w okolicach kolumny kierowniczej szukaj modułu telestart

nr: 000 054 941 bez obsługi Pilota

nr: 000 054 942 z obsługą pilota

 

ewentualnie w miejscu deska rozdzielcza-szyba lub szyba-podsufitka po stronie kierowcy szukaj plastikowej płytki z kabelkiem (antena) jeśli jest to pilot jest obsługiwany. Czasami antena jest schowana pod deską rozdzielczą ale to jest rzadkość.

 

Chodzi o fabryczną instalację, nie odkładaną. Fabryczna korzysta z anteny wielofunkcyjnej samochodu.

 

 

3e5904dae6efea74m.jpg

Edytowane przez widmoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad nogami kierowcy w okolicach kolumny kierowniczej szukaj modułu telestart

nr: 000 054 941 bez obsługi Pilota

nr: 000 054 942 z obsługą pilota

 

Witam, Twoim zdaniem trzeba demontować jakieś obudowy? szukałeś tego modułu sam w tym miejscu? chwilowo nie mam auta, jutro bedę chciał to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Twoim zdaniem trzeba demontować jakieś obudowy? szukałeś tego modułu sam w tym miejscu? chwilowo nie mam auta, jutro bedę chciał to sprawdzić.

 

Pewnie trzeba zdemontować półkę nad nogami kierowcy.

tam jest montowany fabrycznie jak i w przypadku gdy jest dokładane webasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam paska b5 a w nim webasto z telestartem t60

w instrukcji obslugi znalazlem informacje :

"freqenzbereich: 433,05 MHz bis 434,79 MHz

Betriebsfrequenz: 433.92

czy na tej podstawie moge zaprogramować inny pilot zeby dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. T60 to stary moduł i obawiam się że nie dostaniesz do niego pilota. Jak zakładałem sobie webasto też kupiłem używkę z odbiornikiem T60 i musiałem przejść na T90 - koszt odbiornika i pilota od T90 był niższy niż samego pilota do T60. O wielkości samego pilota nie wspominając.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temat wystgł ale dla mnie właśnie stał się aktualny.

Dokładnie to jeden odbiornik Telestart T91R miałem uszkodzony i ani nie dało się przypisać pilota ani nie było komunikacji z piecem (piec zgłaszał: 02245 - Connection; RF Remote Control, 004 - No Signal/Communication)

Mam drugą centralkę i ta komunikuje się z piecem ale nie mogę zarejestrować pilota T91R.

Czyli wychodzi, że i pilot wadliwy...

Szukam więc po prośbie kogoś z pilotem z okolic. Chciałbym sprawdzić, czy uda się innego pilota do tej centralki przyuczyć...

Wtedy wyjdzie, czy muszę wymienić pilota, czy centralkę.

 

Sorry, ale to powinno być w dziale dla B6...

Edytowane przez atmosferyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności