Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się czy można dołożyć pilota do załączania webasta. Kupiłem auto w niemczech z założonym ogrzewaniem postojowym i interesuje mnie odpalanie go z pilota. Ponoć jest jakiś moduł który za to odpowiada, ale nie wiem gdzie go szukać i czy w ogóle u mnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co taki pilot miałby usprawnić ?

Ogrzewanie postojowe z którym miałem styczność można było programować na konkretną godzinę np. jedziesz o 4.00 a ogrzewasz od godziny 3.40 , przychodzisz do już ciepłego auta i w drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co taki pilot miałby usprawnić ?

 

Wygoda :) Robisz pstryk przez okno nie wychodząc z domu. Nie zawsze wiesz o której będziesz jechał.... :)

--- scalone ---

Szukaj na stronach producenta ogrzewania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepne pod temat,mam webasto w swoim pasku.Super sprawa...kiedy inni skrobią szyby,ja wsiadam do cieplego auta i jade.Nie mam pilota,dlatego musze mniej wiecej wiedziec o ktorej godzinie ruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientujecie się czy można dołożyć pilota do załączania webasta.

 

Można.

Moduł nazywa się Telestart. Występuje w kilku odmianach: T70, T90, t100.JPGT100

t100.JPG

t100.JPGt100.jpgt100.JPGhttp://www.elcar.krakow.pl/t100.JPG

Można też założyć moduł startu przez telefon GSM (Thermo Call).

 

A co taki pilot miałby usprawnić ?

Ogrzewanie postojowe z którym miałem styczność można było programować na konkretną godzinę np. jedziesz o 4.00 a ogrzewasz od godziny 3.40 , przychodzisz do już ciepłego auta i w drogę.

 

A jak nagle przyjdzie Ci wyjechać o 3.40 ? ;)

Edytowane przez 0x7B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie kazdy telestart mozna zainstalowac. roznia sie tylko wygladem kluczyka zasiegiem i jak ten T100 komputerem. jesli mozesz webasto uruchomic z FIS - tzn , zaprogramowac je ze ma sie właczac np od pon-pt o 6 rano, to masz ogrzewanie.

jesli nie ma tego, bo nie wiemy co Ty naprawde masz, moze masz DOGRZEWACZ, a to jest co innego, to sie załaczy w momencie załaczenia silnika i nie wzbudzisz tego tak prosto z pilota jak zamontujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo nie wiemy co Ty naprawde masz, moze masz DOGRZEWACZ

 

W B5/B5FL nie było dogrzewaczy (przynajmniej nic o tym nie słyszałem).

Fabryczne jak i dokładane instalacje Webasto miały programator czasowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Touranach jest Dogrzewacz i Ogrzewanie postojowe. Dlatego lepiej sprawdzic przed zainwestowaniem 1300zł na T100TH ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego lepiej sprawdzic przed zainwestowaniem 1300zł na T100TH

Dokładnie. Sprawdzić trzeba przed inwestycją ;-).

Ale, do dogrzewacza (sterowanie CAN) jest też odpowiedni "upgrade kit" do pełnego ogrzewania postojowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach i dzięki za podpowiedzi. Mam webasto ze sterownikiem który pozwala podczas postoju ręcznie je załączyć( wtedy automatycznie włącza się nawiew - silnik nie musi pracować), oraz mogę zaprogramować do trzech różnych godzin o której ma się włączyć. Na sterowniku jest napisane webasto, a na wyświetlaczu cały czas wyświetla się godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kupujesz (moze i T70) T80, T90, lub T91 lub T100 i montujesz, bardzo latwo i prosto

ja mam T91 osobiscie, kupiłem nowe w DE na Fvat i nie kompletowałem, bo akurat mi bylo potrzebne i nie mialem czasu latac i szukac kto ma piloty a kto ma centralki ....

gotowy zestaw ok 200euro z okablowaniem antena, instrukcja , poprostu gotowe do zalozenia.

a jak to jest poprzez sterowanie z jakiegos zalaczenia GSm modulu to nie wiem. ale przebieg sygnalu z pinu sterujacego nie jest prosty jak w przypadku podania impulsu, jest inny nawet w przypadku wylaczenia webasta, wiec nie wiem. na jednej stronie z Landrover gosc podlaczyl taki modul GSM, piec niemal identyczny jak te co maja VW, pin tez ten sam sterujacy, ale czy ma to podac tylko impuls czy miec zwarte na stale, tego nie napisal, badajac przebieg sygnalu z T91 widac ze impulsc idzie co ok 1-2sek taki sam.

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie ma jakichś nieoryginalnych pilotów? Trochę mi szkoda wydać 1000 zł na sterowanie pilotem. Nie sądziłem, że to taki drogi gips. Wiem, wiem, zaraz ktoś powie, że jak cie nie stać to nie zawracaj głowy, ale jestem pewny, że przyda mi się to 10 razy w roku :) czyli stówka każde włączenie. Może ktoś założył nieoryginalny i też działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 1tys to kosztuje npwy zestaw, przy odrobienie szczescia skompletujesz sobie za 300zł calosc na allegro. mozesz sie bawic w moduły GSM sterowane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy nie ma jakichś nieoryginalnych pilotów? Trochę mi szkoda wydać 1000 zł na sterowanie pilotem. Nie sądziłem, że to taki drogi gips. Wiem, wiem, zaraz ktoś powie, że jak cie nie stać to nie zawracaj głowy, ale jestem pewny, że przyda mi się to 10 razy w roku :) czyli stówka każde włączenie. Może ktoś założył nieoryginalny i też działa?

Mozesz sobie kupić sterowanie na pilota, takie jednokanałowe wystarczy za około 100 zeta, sa dostępne na Allegów.o.

Ja kupiłem takie nawet dużo taniej i śmiga , steruje ogrzewanie w moim Sharanie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stefano, szukałem na allegro, ale nie znalazłem. Może podałbyś mi linka, albo nick sprzedawcy od którego kupiłeś.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mi mówił że te nowsze samochody właśnie z klimatronikiem mają w klimatroniku ogrzewanie. Zdziwiłem się gdy to usłyszałem. Mówił że to tylko sprawa modułu komfortu i jakiegoś pilaota do tego. Ile w tym jest prawdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświerzę, ja u siebie właśnie tak mam, że sterowanie jest z klimatronika ale włączanie jest osobnym przyciskiem. Zastanawia mnie tylko czy do tego można dorobić sterowanie pilotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia mogę Wam doradzić: przy wyborze pilota (czy całego systemu zdalnego sterowania) kierujcie się głównie zasięgiem.

Na nic wyświetlacze i inne bajery na pilocie jeśli nie będzie miał zasięgu, bo parking jest 400m od miejsca pracy, czy mieszkacie na 10 piętrze a auto stoi gdzieś za blokiem. Jak najprostszy zestaw ale z możliwie dużym zasięgiem. Dobrze, żeby była chociaż kontrolka odebrania komendy (wiadomo wtedy czy jest się w zasięgu czy nie) - to wystarczy!

U mnie (mam fabryczny zestaw) w instrukcji pisze zasięg 900m ale w praktyce jeśli auto stoi na większym parkinku między innymi autami (kupa żelastwa ;) ) to spada on do 200-300m. To samo jeśli miejsce pracy osłonięte jest metalowymi budynkami typu hale itp.

Dobrze, żeby można było załączyć piecyk z tej odległości od auta w jakiej się normalnie przebywa pracując - wtedy 20minut (jak jest dużo śniegu to 30min) przed wyjściem włączamy i po sprawie. Najwyżej reflektory odśnieżyć ;)

Jak za daleko to rozważyłbym moduł GSM i włączanie sms'em.

Nie jest tak jak napisał ktoś wcześniej 100zł za włączenie bo użyje 10razy do roku. Ja używam minimum 2 razy dziennie w zimie!! Tylko za pomocą pilota.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy ktos zna moze numer katalogowy swojego webasto ja mam w garazu uzadzonko wyjete z opla i mysle zeby je zamontowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Odświeżę temat bo zszedł na zupełnie inne tory i suma-summarum kolega nie otrzymał odpowiedzi a mnie nurtuje to samo.

Mianowicie kupiłem Passata B6 z 2008r. z fabrycznym webasto zespolonym z klimatronikiem (ogrzewanie i wentylowanie), sterowane i programowane z kierownicy ale nie było w zestawie pilota więc dokupiłem na Allegro bodajże T91:

 

http://allegro.pl/item1122836199_pilot_sterownik_webasto_vw.html

 

Wcześniej pojechałem nim na serwis i goście po sprawdzeniu zapewnili mnie, ze można nim sterować z pilora. Czyli jak mniemam dojżeli gdzieś moduł z antenką bo chyba coś takiego powinno być?

Tyle, że pilot go nie włącza. Mruga tylko zielona lub czerwona lampka (zależnie czy wciskam ON czy OFF) co sygnalizuje brak informacji zwrotnej z samochodu.

Czy i jak można pilota zestroić z webasto i przede wszystkim jak samemu sprawdzić czy rzeczywiśćie jest centralka do obsługi pilota???

Gdzie jej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności