Skocz do zawartości
PatrykSZwed

Migająca Konrolka Świec Żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączę się z bolączką. Również podczas jazdy (przy -26st) zaświeciła się kontrolka "świec żarowych". Z obawy, że coś maszynie odbije i nie zapali - nie próbowałem resetu w połowie drogi do celu. Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu błąd się nie pojawia. Zgłoszę na przeglądzie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Podczas jazdy po 5-10 minutach kontrolka od świec zaczyna mrugać aż do wyłączenia silnika. Po wyłączeniu i odpaleniu ta sama sytuacja.

 

Odczyt VCDS:

1 Fault Found

 

008213 - Intake Manifold Flap Position Sensor (Bank 1): Implausible Signal

P2015 - 000 - - - Intermittent

 

Ktoś pomoże??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholercia, u mnie sie tez posmarkało auto :-o

 

zaczelo sie od tego ze w ub. sobote wracalem z wloch a ze wjechalem do kraju na oparach

to musialem zatankowac na malo pewnej stacji bo dalej jadac ryzykowalem juz stopem z braku paliwa. Zostawilem auto na noc na zewnatrz (w kraju mrozy byly w nocy po -27) i rano juz nie odpalilem. Wprowadzilem do garazu i po kilku H odpalil bez problemu. Dolalem mu tez troche oleju bo bylem po 2tys km ostrej jazdy autostradą, oczywiscie najpierw sprawdzilem poziom i bylo minimum (sprawdzalem zaraz po wprowadzeniu do garazu wiec auto bylo zmarzniete) a po odpaleniu atua jak sprawdzilem poziom to bylo max

 

No i dzis niespodziewanka, jadac do Lodzi chcialem wyprzedzic auto dodalem gazu, auto wjechalo na snieg zalegajacy podczas zmiany pasa ruchu szarpelo lekko kolami i,,,,, bach zgasł mi i pojawila sie stale swiecąca kontrolka od swiec :o

stanalem odpalilem zapalil, ruszylem ale po chwili znowu zgasl! z tym samym komunikatem i kontrolka swiecy, jeszcze raz jednak odpalilem i pojechal. Pojechalem do Lodzi tam auto zgasilem przynajmniej 5 razy, i zero problemu.

Wrócilem do Rawy (z 100km zrobilem od chwili pierwszego zgasniecia auta) dojechalem pod firmę, zostawilem auto i po kilku h wsiadam chce odpalic a tu lipa.

Kreci rozrusznik ale po chwili wyskakuje "cps tam engine default" "oil pressure cos tam cos tam" i miga kontrolka swiec zarowych.

 

podobna sytuacje mialem jesienia jak mi przez zle paliwo zatarla sie pompa paliwa z baku co pobiera paliwko.

 

wyglada to tak jak by nie dochodzilo paliwo mimo ze teraz mam bardoz dobre i pewne i mrozow nie ma.

 

czy to moze byc zalegajacy syf w filtrze paliwa jakis? czy moglem przelac olej i cos od tego? bo dziwne jest to ze raz zgasl pozniej jeszcze 100km zrobil i dopiero teraz znowu zdechł ponownie!

Ktos podejrzewa co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podlaczyl mi znajomy kompa i mam bledy p1040 i p2146,,, cos ktos wie o takich numerkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1040:

Zasilanie zaworów wtryskowych

Elektryczna usterka w obwodzie prądowym

 

P2146:

Zasilanie zaworów wtryskowych

 

Stawiałbym na wtryskiwacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

droga taka zabawa?

 

i czy mozecie polecic dobry warsztat w Lodzi lub Wwie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompowtrysk kosztuje w serwisie coś ok. 3000pln/szt, dochodzi wymiana.

Jak nie masz pewnego warsztatu, lepiej jechać do ASO, w razie czego masz zawsze gwarancję. Mogę polecić ASO Zasada na Grochowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
droga taka zabawa?

 

Podaj numer VIN na PM'a. Zobaczymy co da się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pompowtrysk do BMR 1200 zł./szt. + wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim, jesli mi to zdiagnozują (bo narazie tylko z kolegom sie bawilem vagiem) no to sprawa jasna.

 

warto kupowac uzywane czy lepiej nie ryzykowac?

 

i powiedzcie co moze byc przyczyna ewentualniej awarii wtryskiwaczy? czy moglo to byc powiazane z zamarznietym lichym paliwem sprzed tygodnia?

ile mniej wiecej biora mechanicy za wymiane wtryskiwaczy?

 

do tej pory robilem wszystko w ASO ale zaczynaja mnie wkurzac ich ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pompowtrysk to kupuj tylko nowy . Jak kolega wcześniej napisał można dostać na allegro od 1000 do 1200 nowy oryginał . A co do padnięcia to niestety paski tak mają . Ze znajomych którzy mają paska to prawie wszyscy prędzej czy później wymieniali już wtrysk . W serwisie do wymiany wtrysku zalecają jeszcze wymianę przewodów elektrycznych idących do niego ( nie wiem dlaczego ale tak zalecają ) Koszt około 200 zł .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz iwem cos wiecej odnosnie mojego problemu.

 

mechanik zaczal dlubac i juz wiemy ze

1.) mam zapaskudzony filtr paliwa strasznie (czyli moje przypuszczenia o paskudnym paliwie sie sprawdzili)

2.) nie mam zasilania, silnik kreci ale nie podaje zasilania na pompowtryski czy na cos.

 

problem teraz mam taki ze mechnaik nie ma schematu silnika bo na kompie ma tylko do 2005 modele, a moj rok produkcji 2006 ale model 2007,,,, gdize moglbym uzyskac taki schemat? PILNIE proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hermes55

Ja mam Passka 2006 TDI. I też mam problem z migającą kontrolką, w ASO byłem podłączyli pod kompa i wyszło "przekroczona górna granica regulacji turbosprężarki". Problem ten obiecali zrobić za pomocą wymiany turbosprężarki która kosztowała według wyceny około 5200zł + robota jakieś 2000zł. W innym serwisie proponowali czyszczenie turbosprężarki (ASO - 700zł) (zwykły serwis 400zł). Jeszcze nie wykonałem czyszczenia ale podobno działa lecz nie wiadomo na jak długo. Podobno jest to najczęstsza przyczyna wyskakującego błędu w postaci migającej kontrolki świec żarowych. Polecają w ASO wymienić turbinę na GARRET'a, która kosztuje około 2 - 3 tyś. Dodam że w innym serwisie wykryli błąd w immobilizerze oraz w sterowniku silnika lecz nie potrafili naprawić. Koszt połączenia do komputera w ASO 250zł a w innym serwisie około 100zł. Pozdrawiam, mam nadzieje że to w czymś pomogło. Ceny podaję z ostatnich paru miesięcy - tygodni. Dodatkowo problem ten nie jest spowodowany niską temperaturą, ja miałem go już latem - pojawiał sie sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dlaczego nie moge zobaczyc na komputerze po przycisnieciu kluczyka ile mam do przegladu? ani dni ani kilometrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy dlaczego nie moge zobaczyc na komputerze po przycisnieciu kluczyka ile mam do przegladu? ani dni ani kilometrow
tutaj znajdziesz odpowiedź jak to zrobić : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=55759&highlight=inspekcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie padł pompowtrysk,,, jeden.

 

teraz pytanie, wymieniac odrazy wszystkie czy tylko jeden?

 

i ciekawe ze przez jeden pompowtrysk auto nie jechalo! kuzyn w audi jezdzil z jednym uszkodzonym, kopcil mu buczal ale jechal,,, w pasku komputer wylacza calkiem zasilanie pompowtryskow.

 

no i duze prawdopodobienstwo ze przez paliwo, bo z filtru paliwa wylała się "smoła"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam o tych pompowtryskach to krew czlowieka zalewa co chwila sie sypia komus Czyli co warto wizualnie sprawdac filtr paliwa co jakis czas choc sam zmienialem 1 tys temu i lece v-power Filtr jak ma wygladac zeby nie panikowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na bank leje tylko v-power i bp ultimate! nic innego i tylko na pewnych stacjach,

zalalem kilka razy w ta zime na lipnych stacjach i mam za to!

 

 

no i u nas jednak serwis longlife nie polecam,,,,, minimum co 15tys wymiana filtra paliwa musi byc!!!

 

serio jak odkrecilismy filtr paliwa,,,, to mechanik sie za glow lapal!!! powiedzila ze czegos tekigo to nie widzial w zyciu,,, normalnie SMOŁA,,, taka stacje to powinno sie oskarzyc i kontrole naslac odrazu!

 

i on mowi ze na bank ten pompowtrysk to robota paliwa,,,, moze i z czasem nawet przy dobrym by padl, ale ze to paliwo go absolutnie wykonczylo

 

moze teraz jakis dodatek lac do paliwa zeby sie pozostale "przeczyscily"? i nie padly za szybko

 

a moze warto pozostale przy zyciu pompowtryski w jakis sposob przeczyscic? tak profilaktycznie? robi sie cos takeigo?

Edytowane przez k0gi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie juz Passat smiga

 

padnięty był jeden pompowtrysk, koszt to 1200zł z wymianą (na nowy)

 

pytałem czemy przy jednym padnietym pompowtrysku silnik całkiem padał i koles mi powiedzial ze przy siemens-owskich pompowtryskach, czesto dochodzi do zwarcia gdy on pada i to powoduje ze komputer wylacza zasilanie na silniku, stad u mnie byly bledy zwiazane z elektryka pompowtryskow na VAG-u.

Inne pompowtryski niz te ktore sa u mnie nie powoduja zwarcia i mozna jechac na trzech garach.

 

jesli komuś w okolicach Rawy, czy w Lodzi padnie passacik, mam super kolesia w niskich cenach, pracownika ASO vw. przyjezdza i robi co nalezy, jak w ASO (w koncu tam pracuje na codzien)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie będzie się powtarzać, to odpuszczę i przy okazji przeglądu karzę sczytać błędy, jak będzie się prosił, to zajadę do serwisu na nieplanowaną wizytę .

Matsil i jak się Twoja sprawa z "migającą kontrolką " skończyła ?? powtórzyło się ?? bo ja miałem dzisiaj podobny przypadek i też po tym ostro cisnąłem i nic już nie wyskakiwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności