Skocz do zawartości
PatrykSZwed

Migająca Konrolka Świec Żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ( Przeczytałem cały wątek ale u mnie trochę inaczej to wygląda )

 

Passat B6 2006 2.0 170km dsg, mam taki problem gdy tankuje po korek wsiadam do auta wkładam kluczyk i jeszcze nie odpalę a już wyskakuje kontrolka świec żarowych, zazwyczaj wyciągam kluczyk jeszcze raz i czasami kontrolka gaśnie albo odpalam jadę ze 100m gasze odpalam i znowu kontrolki brak. Gdy już np. tam trochę paliwa wypale to auto działa normalnie codziennie... Czy jest możliwość że kontrolka nie chce gasnąć przez to że full bak, bo jak jest mniej to ten problem jak się zdarzy to raz na tgz rok...

 

Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystkich mam problem jestem użytkownikiem Passata B6 już piąty rok silnik 2.0 TDI 140 KM Przebieg 290 000.

Ostatnio pojawił się problem po odpaleniu samochodu z rana ( zimny silnik pali z pierwszego strzału ) zapala się kontrolka migającej spiralki, silnik nie traci mocy z samochodem nic poza tym się nie dzieje. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownym spiralka już się nie zapala oco może w tym chodzić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Wszystkich mam problem jestem użytkownikiem Passata B6 już piąty rok silnik 2.0 TDI 140 KM Przebieg 290 000.

Ostatnio pojawił się problem po odpaleniu samochodu z rana ( zimny silnik pali z pierwszego strzału ) zapala się kontrolka migającej spiralki, silnik nie traci mocy z samochodem nic poza tym się nie dzieje. Po zgaszeniu i odpaleniu ponownym spiralka już się nie zapala oco może w tym chodzić ????

 

Trzeba zacząć od sprawdzenia błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdziłem wyszło że przepustnica, wyczyściłem ją ale nic nie daje.

A poza tym. Jaki wpływ może mieć przepustnica między ciepłym a zimnym silnikiem ???? spirala zapala mi się tylko na zimnym silniku.

Z tego co wiem to przepustnica w dieslu tylko się otwiera i to jej cała rola. W benzyniaku to steruje, a tu otworzy się i koniec jej roli .

Tak mi się wydaje ale może się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zakupiłem niedawno passata b6 przebieg 35 tys przejechałem nim jakies 600 km i pojawił sie problem migajaca kontrolka świec żarowych autko traci moc , po zgaszeniu silnika i odpaleniu jest ok ale po wrzuceniu 3 biegu i obr, powyżej 2000 to samo , wiem ze muszę sie wybrac do mechanika i pod komp, ale narazie jestem za granicą i nie mam czasu może ktos miał podobny problem i jakieś sugestie , mam nadzieję ze to nic poważnego ,,proszę o rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tą bolączke nie ma innego lekarstwa jak komp.. spiralka to najbardziej lubiana ikonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim B6 2.0 TDi zapala się "spiralka" za każdym włożeniem klucza do stacyjki (po minucie wkładam powoli raz jeszcze - działa). Wg. komputera jest to błąd P1570 czyli blokada sterownika przez immobilaizer. W moim przypadku mechanik doszedł, że to jest uszkodzony czytnik stacyjki (do wymiany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usterka zdiagnozowana zapchany filtr ERG, przewietrzenie autka na 3 i 4 biegu na wyższych obrotach skasowanie błedu i narazie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Usterka zdiagnozowana zapchany filtr ERG, przewietrzenie autka na 3 i 4 biegu na wyższych obrotach skasowanie błedu i narazie jest ok

 

no niestety problem znów sie pojawił nie pomaga przegonienie autka i pewnie nie obędzie sie bez przeczyszczenia zaworu ERG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam czasami problem - rzadko to występuje - ale występuje:) - Otóż. W momencie włożenia kluczyka w pozycję zapłonu nagle pojawia się dźwięk - jak od niezapiętych pasów - jednocześnie mia kontrolka świec żarowych oraz komunikat na wyświetlaczu - " LENKUNGS - VERRIEGELUNG " a gd mimo to chcę odpalić auto, to auto nie odpala - ale kręci rozrusznikiem. Pomaga wyjęcie kluczyka zamknięcie auta z pilota i po paru minutkach nie już problemu. Jestem ciekawy co to za dziwne zachowanie.Nie byłem w ASO bo nie ufam im jak psom - to sfora naciągaczy i oszustów - Bynajmniej w Lublinie. Pozdrawiam

 

P.S. WESOŁYCH RADOSNYCH ŚWIĄT, DO SIEGO ROKU DLA KOLEŻANEK I KOLEGÓW Z FORUM

 

Witam taki sam mam problem jak ty możesz mi powiedziec jak twoja sprawa sie rozwiazała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim B6 2.0 TDi zapala się "spiralka" za każdym włożeniem klucza do stacyjki (po minucie wkładam powoli raz jeszcze - działa). Wg. komputera jest to błąd P1570 czyli blokada sterownika przez immobilaizer. W moim przypadku mechanik doszedł, że to jest uszkodzony czytnik stacyjki (do wymiany).

 

no u mnie to samo zdiagnozował mam identyczny przypadek . A wymiana tego ustrojstwa zapewne z 3000 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trzy miliony!? dość drogo:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na alegro oferują usługe naprawe stycyjki czytnika do paska i nie drogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na alegro oferują usługe naprawe stycyjki czytnika do paska i nie drogo

 

Czyli za ile? Jeśli możesz to podeślij link. Zastanawiam się czy nie taniej jest kupić na Allegro całej nowej stacyjki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 9dych. wpisz sobie naprawa stacyjki passat b6 i wyskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Od 2 tygodni jestem w gronie "migającej kontrolki świec żarowych" byłem u mechanika żeby mi podpiął pod kompa. Wyjaśniłem o co chodzi i poszedłem do banku. Wracam a Pan do mnie że błąd skasował. Pytam jaki był , to mówi że nie pamięta, ale trzeba będzie wymienić zawór od turbo i koszt 600+. Wszedłem na forum i najwięcej jest mowy o zaworze n75 tak? Na allegro kosztuje coś koło 100zł. Przez 2 tygodnie spokój i dziś problem powrócił. Do świec dołączyła kontrolka silnika. Jak sobie passek odpocznie błąd pojawia się po jakiś 20 km jazdy, ale na mocy traci niewiele. I tu moje pytanie jaki kabel VAG kupić żeby mnie mechanik nie wydyma*? Bo na allego jest różnych różnistych ale co patrze to do moedeli z 2004 ja mam 2012 b7

Edytowane przez migaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpisz vcds ale w olx i kabelków masz do wyboru. szukaj 12. 12 lub cos tego typu bo nie ma co przepłacac za 15 ileś co nic innego nie robi jak te starsze a kosztuje 150- 200zł wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Podpiąłem kabelkiem i wyskoczył mi błąd czujnika ustawienia nastawnika turbo. Z czym to się je i jaki może być koszt naprawy powie mi ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Podpiąłem kabelkiem i wyskoczył mi błąd czujnika ustawienia nastawnika turbo. Z czym to się je i jaki może być koszt naprawy powie mi ktoś?

 

Zlokalizuj turbinę, sprawdź czy wężyki podciśnieniowe są szczelne, sprawdź gruszkę turbo wakuometrem lub strzykawką z wężykiem wyssaj powietrze i zobacz czy ruszy sztanga, jak nieszczelna to gruszka do wymiany. Wężyki sprawdź wszystkie czy np. nie przegryzione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za info. Będę działał jutro. Z tym przegryzieniem miałem już obawy bo znalazłem niedawno mysz pod pokrywą silnika.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności