Skocz do zawartości
fałwej

Naprawa linki podnoszenia szyb.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuję koledzy mnie zachciało sie uchylić szybę no i poszły te ślizgi

dobrze że to tylko te plastyki a nie linka.ostrzegam przed otwieraniem szyb zimą!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raflo28

Witam,u mnie ten problem trwal 1 dzien(linka od strony pasazera z przodu),na drugi mialem juz po wymianie.Jestem na Islandii wiec cena jaka podali mi za wymiane...juz nie linki tylko calej blachy z mechanizmem ,troszke mnie zaskoczyla.:confused:

Skombinowalem linke na metry..ok 7 metrow ale byla w cienkiej,przezroczystej "koszulce",ktora zlikwidowalem świeczka..poprostu ja stopilem.Stara linka byla tak poszarpana,ze mialem problem z odmierzeniem calej dlugosci co jest dosc wazne.

 

Glownym problemem ,jak czytam, sa zaciski,do tego wykorzystalem kostki do instalacji elektrycznej,rozcialem plastik i wyciagnalem zaciski.Lekko je pszeszlifowalem fleksa,tak aby pasowaly do otworow.

 

1sza odleglosc od zacisku pierwszego do drugiego wynosila 110,5cm,od drugiego rowniez 110,5cm a ostatnia (ten moment byl poszarpany)wyszlo mi 86cm.Dodac wszystko w calosc i wychodzi dlugosc linki.Nie zapominajmy o trzech czarnych rolkach,ktore dzialaja jako napinacze.Po wszystkim,sprezyny dochodzace do mechanizmu powinny byc bardzo ciasne(scisniete) .Jesli po napieciu linki sprezyny sa lekko rozprezone,proponuje sciac linke o tyle o ile trzeba(czyli ja skrocic,mam na mysli odcinek ostatni czyli ten 86cm)i ponownie nawinac na rolke.

U mnie szyba chodzi jak nowa wiec mam nadzieje,ze troszke pomoglem...

Zycze powodzenia:)

 

P.s Od czasu do czasu bede odwiedzac te stronke wiec jesli sa jakies pytania to bardzo prosze z chęcią pomogę.

Edytowane przez Raflo28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie.Jak mam odłaczyc rygiel od tej metalowej blachy gdyz nie moge jez bez tego zdemontowac z rdzwi.Borykam sie od wczoraj z peknietal linka.Dzieki za podpowiedzi.Blokuje mi ten rygiel kolo zamka lewe drzwi.Anglik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra instrukcja, dzieki pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Passacie nie działa prawa przednia szyba, przy próbie otwierania szyby słychać pracujący silnik.

Czy objawem tego może być uszkodzona linka podnośnika szyb ?

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod wątek.

Mam VW Passata jak w podpisie i VW Polo 6N2 2001. W Passacie nie działa mi lewa tylna szyba a w Polo szyba kierowcy - tzn. szyby działają ale strasznie chrzęszczą przy zamykaniu - na 99 % połamały się te plastykowe ślizgi mocujące szybę.

I tu mam pytanie:

Czy w Passacie i Polo są takie same ślizgi?

Czy można ten element kupić w ASO VW (bo jest np. trwalszy), czy tylko allegro?

Czy może lepiej kupić cały mechanizm podnoszenia szyby?

Co doradzacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie może ktoś podeśle coś na taki problem! szyba kierowcy się nie otwiera, przy włańczaniu przycisku od szyby to słychać jakby śilniczek pracował(ale nie chodzi cały czas tylko jakby krańcówki się załączały) więc nie moge opuścić szybu by ją poluzować i zdjąć blache aby zobaczyć co się dzieje! jak inaczej można zdemontować tą blache żeby nic nie połamać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...a może ktos mi powie jak rozebrac drzwi od pasażera bo mysle nad tym od rana a nie chciałbym czegos spartolic...licze na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hm...a może ktos mi powie jak rozebrac drzwi od pasażera bo mysle nad tym od rana a nie chciałbym czegos spartolic...licze na pomoc

 

Cały opis masz tutaj ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=58529

Musisz tylko zdemontować rączkę zamykania drzwi w sposób opisany tutaj (fotka nr 2, 3 i 4) ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=51448

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat: czy w przypadku zerwania linki, proponujecie:

- kupno mechanizmu z blachą,

- wymianę samego mechanizmu?

 

Plusy w pierwszym przypadku to wymiana starej części na nową lecz niestety trzeba przełożyć inne kableki.

Rozwiązanie drugie niesie za sobą konieczność demontażu starego mechanizmu i włożenie nowego więc jest pewnie o wiele bardziej pracochłonne.

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat niedawno zaczynając od próby wymiany samej inki.

 

Po pierwsze, to trudno dostać linkę fi 1,5mm - supermarkety budowlane jeżeli już mają taką linkę, to jej cena jest horrendalna +-10zł/m!!!

 

Po drugie: problem z wykonaniem zabezpieczeń końców linki. Najlepiej zrobić z pręta fi 5mm tulejkę o długości ok. 5mm z otworem 2mm i zaklepać na końcach linki. Niestety nieprawidłowe wykonanie tego spowoduje zsunięcie tulejki i "połamanie" linki, która później nadaję się już tylko do wyrzucenia.

 

Po trzecie: Problem z zamocowaniem uchwytów szyby na lince. Optymalnie byłoby odciąć stare mocowanie i szczepienie tigiem zaklepanych już wcześniej w odpowiednim miejscu na lince tulejek podobnych do tych co na końcu linki.

 

Można więc naprawić stary mechanizm, lecz trzeba poświecić na to trochę czasu i mieć trochę obycia z kątówką i wiertarką. Nowa "blacha" z mechanizmem kosztuje ok. 100 zł, a cała praca sprowadza się do wkręcania paru śrubek i przełożenia silnika napędu podnoszenia szyby i ewentualnie głośnika.

 

Jeśli nie jest się z natury zapalonym majsterkowiczem, to lepiej sobie odpuścić i kupić nową "blachę" oszczędzając sobie niepotrzebnych kosztów i frustracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzisiaj podczas próby opuszczenia szyby(od kierowcy)usłyszałem zgrzyt w drzwiach szyba opuściła się potem zgrzyt poszła w górę zgrzyt, do połowy w dół zgrzyt, do góry zgrzyt.Została na samej górze i stoi .Jak chciałem opuścić to słychać zgrzyty w drzwiach a szyba stoi w miejscu.Co robić.Proszę o poradę .Może ktoś z kolegów miał taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Dzisiaj podczas próby opuszczenia szyby(od kierowcy)usłyszałem zgrzyt w drzwiach szyba opuściła się potem zgrzyt poszła w górę zgrzyt, do połowy w dół zgrzyt, do góry zgrzyt.Została na samej górze i stoi .Jak chciałem opuścić to słychać zgrzyty w drzwiach a szyba stoi w miejscu.Co robić.Proszę o poradę .Może ktoś z kolegów miał taki problem.

wymienić mechanizm podnoszenia szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymienić mechanizm podnoszenia szyby

Witam.

Myślałem że to linka?

Czy to droga impreza? i czy można zakupić mechanizm bez problemu?Może sobie poradzę?Proszę podesłać opis wymiany mechanizmu podnoszenia szyby drzwi kierowcy:)Oczywiście jak takowy istnieje.Pozdrawiam.

 

---------- Post added at 20:02 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

 

wymienić mechanizm podnoszenia szyby

Witam.

Myślałem że to linka?

Czy to droga impreza? i czy można zakupić mechanizm bez problemu?Może sobie poradzę?Proszę podesłać opis wymiany mechanizmu podnoszenia szyby drzwi kierowcy:)Oczywiście jak takowy istnieje.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakulinek, zobacz mój post powyżej. Sam oczywiście zrobisz ale troszkę się narobisz...

Panowie z Zakładu zdejmą boczek, zdiagnozują i podadzą Ci całkowity koszt. I możesz mi wierzyć, że jak u mnie zerwana była linka to nie proponowali wymieniać całego mechanizmu na blasze (gdzie już była nowa linka), tylko przewinęli linkę i po zabawie...

Wymiana z dnia na dzień, wyjmują co trzeba, profesjonalnie zabezpieczają szybę, przyjeżdżasz kolejnego dnia a co najlepsze, to następnego dnia kilkanaście minut i po zabawie :)

Polecam,na prawdę warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego:) dzwoniłem przed chwilą do gościa z zakładu na Górczewskiej i jestem umówiony na naprawę.Powiedział że prawdopodobnie to linka.Naprawa z dnia na dzień.Koszt 50 zł.Lepiej niech to zrobią fachowcy.Pozdrawiam i jeszcze raz podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, 50 PLN to bardzo dobra cena, zwłaszcza, że to wycena naprawy wyłącznie zepsutego mechanizmu a nie innych mechanizmów. A u mnie wymiana całej balchy wiązałaby się z wymianą głośników (zanitowane) więc sprawa by się skomplikowała.

 

Jedź do Zakładu - na pewno będziesz zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co do linki przednich drzwi ...linka przerdzewiala ale na zadnym szrocie nie moge dostac drugiej takiej samej wiec moje pytanie brzmi czy jest opcja podpasowac jakas inna linke np od skody ( widzialem jedna od fabii na szrocie) od golfa czy moze innego auta ? widzialem tez gdzies w necie zestawy naprawcze czyli gotowe linki z tym plastikiem i rolka w ktora wchodzi kolo zebate silniczka...czy to jest warte zakladania czy moze lepiej poszukac cos z rozbitka ? dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w silniczku do podnoszenia szyb , biały plastik tj plastikowa zębatka jest ona wymienna?

08052011842.jpg

 

u mnie jest tak zdarta że drugi koniec od mechanizmu niechce złapać i słychać jak "pierdzi" owa zębatka ;/

czy pozostaje kupic caly silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności