Skocz do zawartości
Kamilek1307

Passat 2003r Xenony, nie dziala samopoziomowanie i spryskiwacze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiąc temu zakupiłem sobie w holandii Passata kombi 101KM TDI 2003r. w full opcji z xenonkami itp

 

xenony byly zamontowane seryjnie, z samopoziomowaniem oraz spryskiwaczem w zderzakach

 

Wracalem z holandii i mialem blizsze spotkanie z dzikiem;/;/ lekko rozbilem bo jechalem moze z 50 w tym momencie. Problem polega na tym ze po poskladaniu mi tego w takiej firmie nie zawsze dziala mi samopoziomowanie tych xenowow. swieca beznadziejnie blisko. wlasciwie jezdze na dlugich bo sie nie da inaczej.

 

daja ladne biale swiatlo ale moze z 3-5m od samochodu tyle co halogeny w zderzakach. nie ma regulacji wewnatrz samochodu no bo ten uklad samopoziomujacy jest.

 

Moglby mi ktos wyjasnic na jakiej zasadzie to dziala, jak wlaczyc go , jak dzialac powinny te spryskiwacze w zderzakach bo nawet nie wiem jak to uruchomic. Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, jest to moj pierwszy samochod.

 

Pojechalem do wujka na komputer i mu wyskoczyl jakis blad z prawa lampa, rzeczywiscie tak bylo bo czasami mi nie chcial dzialac prawy kierunkwskaz ale kupilem taki plyn wypsikalem tam i smiga bez zarzutu. ale nie wiem co z ta chora regulacja wysokosci tych ksenownow. bardzo prosze o pomoc wyjasnienie mi czy tez wskazowki ktore kable sa odpowiedizalene za ten silniczek do regulacji. nie chce recznie krecic przy lampach bo znajac moje umiejetnosci to bedzie gorzej niz jest.

Edytowane przez Kamilek1307

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Miesiąc temu zakupiłem sobie w holandii Passata kombi 101KM TDI 2003r. w full opcji z xenonkami itp

 

xenony byly zamontowane seryjnie, z samopoziomowaniem oraz spryskiwaczem w zderzakach

 

Wracalem z holandii i mialem blizsze spotkanie z dzikiem;/;/ lekko rozbilem bo jechalem moze z 50 w tym momencie. Problem polega na tym ze po poskladaniu mi tego w takiej firmie nie zawsze dziala mi samopoziomowanie tych xenowow. swieca beznadziejnie blisko. wlasciwie jezdze na dlugich bo sie nie da inaczej.

 

daja ladne biale swiatlo ale moze z 3-5m od samochodu tyle co halogeny w zderzakach. nie ma regulacji wewnatrz samochodu no bo ten uklad samopoziomujacy jest.

 

Moglby mi ktos wyjasnic na jakiej zasadzie to dziala, jak wlaczyc go , jak dzialac powinny te spryskiwacze w zderzakach bo nawet nie wiem jak to uruchomic. Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, jest to moj pierwszy samochod.

 

Pojechalem do wujka na komputer i mu wyskoczyl jakis blad z prawa lampa, rzeczywiscie tak bylo bo czasami mi nie chcial dzialac prawy kierunkwskaz ale kupilem taki plyn wypsikalem tam i smiga bez zarzutu. ale nie wiem co z ta chora regulacja wysokosci tych ksenownow. bardzo prosze o pomoc wyjasnienie mi czy tez wskazowki ktore kable sa odpowiedizalene za ten silniczek do regulacji. nie chce recznie krecic przy lampach bo znajac moje umiejetnosci to bedzie gorzej niz jest.

 

Spryskiwacze lamp włanczają włączają się wraz z spryskiwaczami przedniej szyby (trzymaj dłużej wajchę od spryskiwaczy - lampy muszą być włączone inaczej nie zadziałają spryski.

 

Sam piszesz, że wyskoczył błąd na komputerze i dziwisz się,że samopoziomowanie nie działa?

Błąd prawej lampy to prawdopodobnie popsuty silniczek regulacji pozycji reflektora -wbudowany jest w srodku lampy.

poziomowanie nie bedzię działac jeśli na komputerze wyskoczył błąd.

to są piny silniczka prawej lampy -3 ,4,2,6

pozdrawiam

Edytowane przez marecek
rażący błąd drażniący każdego, kto ma coś wspólnego z elektrycznością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykasuj błąd. Moze mu przejdzie. Mojemu przeszło. A jesli nie to mozesz miec uszkodzony albo silniczek (300zł) albo wyleciała kulka z cięgna od samopoziomowania. Spryski na światła to tak jak kolega napisał : włączyc swiatła na przekręconej stacyjce, trzymac spryskiwacz dosc długo ok 3sek. powinny zadziałac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samopoziomowania to przy zawieszeniu jest czujnik, sprawdz czy nie spadł z elementów zawieszenia...

tez mam xenon i trochę chore jest dla mnie ze aby spryskac reflektor musze spryskiwać przednią szybę i po trzech sekundach spryskuje szkło reflektora, ani to oszczędnie ani wygodnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno (możliwe przy uderzeniu to jest. Po prostu soczewki wypadły Ci z przegubu kulowego, który je podtrzymuje. Musisz po prostu wykręcić światła i je rozkręcić i zobaczyć, czy soczewka siedzi w przegubie, czy nie. One mają to do siebie, że wylatują przy uderzeniach. Ja raz wpakowałem się w sporą dziurę (w deszczu) i prawa soczewa już wypadła z mocowania i świeciła tak, jak opisujesz. A co do samopoziomu - często winowajcą jest tylny czujnik znajdujący się w lewym błotniku (dostęp po zdjęciu boczka).

 

Co do spryskiwaczy - ja stawiam na pompkę - mogła się podczas walnięcia uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, mianowcie prawa lampa sie nei opuszcza, slychac ze silniczek pracuje

 

moze jak mi rozrzad wymieniali to cos ruszyli i wystarczy poprawic silniczek, tu moje pytanie

czy zeby zerknac do tego silniczka to musze wyjac lampe? a zeby wyjac lampe musze zdjac zderzak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniczek od regulacji jest w środku lampy a nie na zewnątrz ,aby wyjąć lampe musisz zdjąć zderzak nie ma innej możliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lucjan woszczy

Witam

Nie estem pewien czy dziala u mnie samopoziomowanie swietel, wie ktos jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz światła gdzieś przed ściana lub drzwiami garażu i wsadź do bagażnika teściową, switała uniosą się do góry i jeżeli działa samopoziomowanie to światła sie opuszcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
włącz światła gdzieś przed ściana lub drzwiami garażu i wsadź do bagażnika teściową, switała uniosą się do góry i jeżeli działa samopoziomowanie to światła sie opuszcza...

 

Ech... Nie skomentuję

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=28192 część druga (3 post)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG ...VAG....VAG ..... kupno passata jest równoznacze z zaopatrzeniem sie w interfejs.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to ja jeszcze z takim pytaniem wyskoczę , mam VAG-a , skasowałem błędy regulacji ksenonów , opuściły się , potem podniosły , błędów vag już nie pokazuje, a przy włączaniu silnika i zapalaniu świateł nie ma tego specyficznego testu, czyli lampy nie idą w dół , po prostu nic się nie dzieje. Z tego co czytałem to powinny wykonać ten ruch w dół i wrócić na prawidłową pozycję . Co to może być ? kiedyś jakieś dwa lata temu był ten ruch świateł przy ich właczaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam VAG-a , skasowałem błędy regulacji ksenonów , opuściły się , potem podniosły , błędów vag już nie pokazuje, a przy włączaniu silnika i zapalaniu świateł nie ma tego specyficznego testu, czyli lampy nie idą w dół , po prostu nic się nie dzieje.

Oprócz skasowania błędów musisz zrobić nastawy podstawowe-poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukałem i znalazłem o coś o tych nastawach podstawowych , ale nic co by dotyczyło ksenonów, tylko o przesunięciu kąta wtrysków i ogólnie opisane co mozna tam zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukałem i znalazłem o coś o tych nastawach podstawowych , ale nic co by dotyczyło ksenonów, tylko o przesunięciu kąta wtrysków i ogólnie opisane co mozna tam zrobić

 

vag

wchodzisz w kanal 55 -zasieg xenonow

nastawy podstawowe -04

grupa 001 - idz

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do ręcznej regulacji reflektora

 

Teraz przejdź do grupy "002". W tym momencie sterownik zapamięta położenie nastawników jako położenie bazowe

 

gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukałem i znalazłem o coś o tych nastawach podstawowych , ale nic co by dotyczyło ksenonów

Proszę ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=41791&highlight=xenon

 

saliczek, a spróbuj uruchomić silnik na włączonych światłach-może pomijasz ten moment, kiedy światła się poziomują :?:

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , zrobiłem tak jak pisaliście ale jest problem , ksenony pokazuja błąd , że światła nie są ustawione

 

blad2.th.jpg

 

przechdze to tego kanału, ale wywala mi taki komunikat , za kazdym razem tak jest

 

blad3.th.jpg

 

Czy da sie jakos to ominąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podepnę się pod temat, gdyż problem z bi dopadł także mnie.

 

Komputer pokazuje błąd czujnika poziomu pojazdu lewy przód G78 bodajże...

 

Wymieniłbym go oczywiście (275 PLN serwis :mad:), gdyby nie fakt, że średnio co dwa dni poziomowanie samo z siebie zaczyna pracować.

 

Ponadto, przy próbie kasowania błędu światła próbują jechać w dół, jednak po chwili wydobywa się terkot (dzwięk z obu lamp), soczewki zatrzymują się i błąd nie zostaje skasowany.

 

Dodam, że rozbierałem/przeczyszczałem wtyczkę, przegubik oraz czujnik przy wahaczu, bez rezultatu.

 

Prosze o Wasze opinie, czy w ciemno kupować czujnik, czy skupić się bardziej na wtyczce, albo może problemem jest coś w lampach (wcześniej w tym poscie wyczytałem o kulce w samym reflektorze, która możę wypaść???

 

dzięki za wszystkie sugestie

 

pozdr,

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo może problemem jest coś w lampach (wcześniej w tym poscie wyczytałem o kulce w samym reflektorze, która możę wypaść???

Ten terkot wskazuje na wypadnięcie tej kulki raczej-tak czy inaczej problem tkwi w reflektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak, tylko wyżej napisałem, że dzwięk wydobywa się z obu lamp - wątpie, żeby wypadły 2 na raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności