Skocz do zawartości
Gość arni

Wymiana uszczelki pod głowicą - ceny, koszty

Rekomendowane odpowiedzi

To po prostu będę obserwował poziom płynu i tyle. Jak okaże się, że będzie ubywać to trzeba będzie rozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie, Passat B5 1,6 AHL z LPG. O dłuższego czasu znikający płyn, bulgotanie, maź zarówno pod korkiem, na bagnecie jak i w zbiorniczku wyrównawczym. Wymienione zostały podejrzane elementy układu chłodzenia (węże, termostat), reszta poddana diagnozie (chłodnica, reduktor LPG, itd), jednym słowem przepatrzony szczegółowo układ chłodzenia. No i bez zmian. Dodatkowo zauważalny spadek mocy, nierówna praca, ... Podejrzenia oczywiście idą co raz bardziej w stronę UPG (o ile nie gorzej), a ja sam postanowiłem przeprowadzić test na obecność spalin w układzie chłodzenia takim tanim testerem z alegro no i wynik jak dla mnie nie budzi wątpliwości. Dosłownie w kilka sekund po zwiększeniu obrotów gdzieś tak w okolice 1000-1200 płyn zabarwił się na zielono. Obawiałem się nawet, że go wyrzuci z testera, tak bulgotało. Moje pytanie jest następujące. Czy na tej podstawie można już stwierdzić z całą pewnością, że UPG jest do wymiany, o ile nie gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % uszczelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dodatkowo zrobiłem taki sam test na autku (Golf 4 1,6 16v), które nie wykazywało żadnych tego typu oznak co Passat, żeby sprawdzić w nim zachowanie tego płynu. No i chyba coś działa, bo przy Golfie mimo znacznie dłuższej próby (coś ok. 5min) płyn pozostał niezmieniony (niebieski), a i jego zachowanie w testerze było odmienne, tzn. bez jakiegokolwiek bulgotania, czy"podskakiwania". A wracając do Passat to z jakim minimalnym kosztem przy wymianie upg należy się liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co będzie robione z głowicą. Koszty zazwyczaj wąchają się od 700 do 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, więc walczę dalej, aha jeszcze jedno, czy lpg może przyspieszać zużycie uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności