Skocz do zawartości
Gość arni

Wymiana uszczelki pod głowicą - ceny, koszty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lolo83

Jestem świeżo po wymianie uszczelki pod głowicą rozrządu z pompą wody i nie do końca wszystko jest OK. Autko jak sobie postoi dłużej tzn np przez nockę to ciężko pali. Trzeba mocna kręcić i wachlować kluczykiem aby odpalił. Jak już odpali raz to potem z kluczyka pali nawet po godzinie czasu.

Jest jeszcze jedna rzecz a mianowicie silnik wkręca się max do 4 tys (czasem 3,5) obr/min i odcina go. Myślałem że jest to wina zapowietrzającego się układu paliwowego ale po sprawdzeniu i wymianie filtra ropy jest to samo. Co może być przyczyną? Czytałem że na kole wałka rozrządu ustawia się kąt wyprzedzenia zapłonu - czy może to być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do fachowców - znajomy własnie zmienia uszczelkę pod głowicą w AJM'ie autko ma być gotowe na koniec tygodnia, natomiast w sobotę musi jechać w dłuższą trasę ok. tysiąc kilometrów - mechanik odradza mu jechać passacikiem i radzi aby pojeździł spokojnie trochę na miejscu (300-400km) a jak wy myślicie ?? Osobiście myślę że mechanik ma racje...

aha koszt planowania głowicy, wymiana uszczelnień na zaworach i coś tam jeszcze 470zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

niestety bulgotanie i problem uszczelki także mnie spotkał, ale przy okazji tego musiałem regenerować głowicę oto koszty jakie poniosłem:

regeneracja głowicy-900

tzw. szklanki- 800

uszczelki- 350

olej+filtr-170

rozrząd- 500

pompa wody- 280

robocizna- 650

 

więcej szczegółów tej operacji poznam dzisiaj wieczorem, jutro wrzucę jakieś informację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plati, a jak duzy masz przebieg? myslem ze to mit z tymi pekajacymi glowicami w 2.0l PD, na ale chyba cos w tym jest..:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy posiada ktoś schemat budowy silnika ATJ, lub instrukcje wymiany uszczelki pod głowicą? Gdzieś czytałem ze z PD nie jest to taka prosta sprawa i jest 6 stron instrukcji...

Proszę o jakiekolwiek materiały które mogłyby mi pomóc [email protected]

Z góry dziękuje, POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Proszę o jakiekolwiek materiały które mogłyby mi pomóc

Pomóc w czym?

Ja jutro zaczynam wymianę uszczelki w swoim ATJ więc bedę ci mógł coś napisać jak to wyglądało u mnie wraz z kosztami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś kroki, co po czym odkręcać żeby czegoś nie urwać, jakieś charakterystyczne etapy, na co zwracać uwagę... czego nie przestawić...

Jak ogólnie poszło/idzie?

Z góry dzięki za podpowiedzi, Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Jak ogólnie poszło/idzie?
Idzie?

Qrwa toż to panie dramat. Pomyślałem ze zrobie kilka zdjęć i coś ci napiszę ale nie. Nie jestem za bardzo w stanie tego ogarnąć. Nie wiem co odpinalem i ile rureczek skąd sciagałem i jak to wszystko fachowo i zrozumiale nazwać Ogólnie myśle że robienie tej głowicy samemu to nie jest dobry pomysł. Ja mam stały nadzór mechanika na poczynania i dlatego się zdecydowałem aby zobaczyć jak jest ciężko.

Więc napiszę tylko co wymieniałem i za ile.

Każdemu komu się wydaje że to łatwizna radzę zastanowić się dwa razy!!! Narzędzia w zasadzie te co posiadam wystarczyły choć do odkrecenia takiej rurki z olejem od turbo używałem 17 specjalnie szlifowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Piszę w sprawie Passata mojego kolegi silnik AFN z 99 roku, przebieg 120.000 km. Otóż ostatnio zaczął on gubić płyn, około 1,5 litra na 300 km. przez odpowietrznik. Silnik ma normalną temperaturę- około 90 stopni nie zauwarzono też spadku mocy jedynie wąż gumowy górny jest bardzo sztywny-pod wpływem wysokiego ciśnienia. I właśnie na tej podstawie (mechanik w VW w niemcach) po ściśnięciu węża powiedział kumplowi że uszczelka do wymiany i planowanie głowicy. Jak myślicie czy mechanik ma rację,(czy jest możliwa taka diagnoza ręką), czy może być jakaś inna przyczyna ubytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczął on gubić płyn, około 1,5 litra na 300 km. przez odpowietrznik
wąż gumowy górny jest bardzo sztywny-pod wpływem wysokiego ciśnienia

Mechanik ma rację. Uszczelka do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog

I ja jestem juz po wymianie uszczelki w swoim ATJ. Nie jest to łatwa sprawa (przynajmniej dla zwykłego zjadacza chleba) ale też nie takie straszne.

Oto wszystkie części jakie musiałem kupić przy wymianie.

 

Planowanie,szczelność,docieranie zaworów -120zł

Sruba do pompowtrysku (aso VW)4x9zł -36zł

Sruba do regulacji pompowtr (aso VW)4x15zł -60zł

Uszczelki pompy vacum 2szt (aso VW) -30zł

Uczszelka głowicy Reinz -105zł

Uszczelki pompowtrysku Bosch 4x26zł -104zł

Sruby głowicy kpl Reinz -53zł

Uszczelka wału Reinz -14zł

Uszczelka kolektora ssacego/wydech febi -8zł

Uszczelniacze zaworowe -?

Płyn chłodniczy Febi -46zł

 

I dodatkowo u mnie jeszcze wyszło do roboty:

Chłodnica IC -200zł

Panewki wałka rozrządu -120zł

Popychacze(szklanki) Motiv 8x38zł -304zł

 

Razem dokładnie: 1200zł. Robocizna: bezcenna....robiłem sam w arsztacie u znajomego z jego stałym nadzorem abym se (passatowi) krzywdy nie zrobił

W zasadzie wszystkie narzędzia jakie mam wystarczyły.

Edytowane przez maslog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy orientuje sie ktoś jaki jest koszt wymiany i cena uszczelki pod głowica do silnika AVB. Zaczyna mi sie saczyc olej w jednym miejscu nie jest to powazny wyciek ale chciałbym go zlikwidowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za cała naprawe zapłaciłem 2350 ,za robotę wzięli 1250, tyle ze wymieniali jeszcze olej i odme oprocz głowicy ,za naprawe samej głowicy czyli wszystko nowe 780 ,plus uszczelka głowicy 187 ,uszczelka pokrywy zaworów 68zl, uszczelniacz 3szt. 54zl,oringi 3 szt.27zl

wszystko na czesciach z serwisu napewno przepłaciłem za robociznę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ubytkiem płynu z okolic uszczelki pod głowicą. Sęk w tym, że była ona wymieniana 4 miesiące temu (na oryginał). Razem z nią było robione: głowica (planowanie), popychacze, pierścienie, panewki, dodatkowo podobno głowica była przegrzana. Była planowana w Cieszynie u jakichś dobrych speców (podobno). Ktoś mi powie co jest nie tak? :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Piszę w sprawie Passata mojego kolegi silnik AFN z 99 roku, przebieg 120.000 km

Sorki za OT ,ale skąd kolega dorwał taki rarytas?

Uszczelka przy tym przebiegu to mało prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planowanie,szczelność,docieranie zaworów -120zł

Sruba do pompowtrysku (aso VW)4x9zł -36zł

Sruba do regulacji pompowtr (aso VW)4x15zł -60zł

Uszczelki pompy vacum 2szt (aso VW) -30zł

Uczszelka głowicy Reinz -105zł

Uszczelki pompowtrysku Bosch 4x26zł -104zł

Sruby głowicy kpl Reinz -53zł

Uszczelka wału Reinz -14zł

Uszczelka kolektora ssacego/wydech febi -8zł

Uszczelniacze zaworowe -?

Płyn chłodniczy Febi -46zł

 

Czy to wszystko trzeba wymienić, jeżeli ma być dobrze zrobione?? Pytam bo w czwartek prowadzę swojego AWXa na wymiane uszczelki, mechanik zaufany, cały czas ma robote, więc myślę że dobrze robi, ale z drugiej strony może nie chcieć wymienić czegoś co jest dobre,a ja chce żeby to było dobrze zrobione i mieć z tym już spokój. To mogę mu dać tą listę jako listę życzeń ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Czy to wszystko trzeba wymienić
Nie trzeba. U mnie gratis wyszło i dlatego zmieniłem dodatkowo:

Uszczelka wału Reinz -14zł

Uszczelki pompy vacum 2szt (aso VW) -30zł

No i dopiero po rozebraniu zobaczysz jak wygladają panewki i popychacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałem autko od mechanika. Koszt wymiany uszczelki pod głowicą, uszczelek pompowtrysków, z planowaniem głowicy, złożeniem na nowych śrubach i zalanym płynem G12 to 850 zł, w Skierniewicach, powrót do domu żadnego bulgotanie, przelewania wody itp, otworzyłem maske dotykam węży a one miękkie, chyba nigdy się tak z miękkiego węża nie cieszyłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bors79

Witajcie,

 

w moim passacie (3B, '98, 1.9 TDI) mialem podobny problem - temperatura byla w porzadku: 90°, ale plynu w chlodnicy ciagle ubywalo.

Pojechalem do mechanika - zrobil mi od razu test na CO2 (korek z dwoma pojemniczkami z niebieska ciecza zakladany zamiast nakretki na pojemniku z plynem do chlodnicy) i po ok 10 min ciecz w jednym z pojemnikow stala sie zielona. Co znaczy ze jest gdzies nieszczelnosc i dostaje sie CO2, jest nadcisnienie w ukladzie i plyn z chlodnicy zostaje "wyciskany" przez zaworek bezpieczenstwa w nakretce.

Diagnoza - planowanie glowicy plus nowa uszczelka. Orientacyjny koszt to 900-1000 zl.

 

2 pytanka - czy ten test jest wiarygodny? Mozna na tej podstawie konkretnie okreslic co pacjentowi dolega?

No i drugie - czy koszta nie sa zbyt wygorowane? Jak znam zycie na 1000zl sie nie skonczy bo zawsze "cos wypadnie" po drodze..

 

Z gory dzieki,

pozdrawiam

bors

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Czytam tu już wszytsko trzeci dzień i stwierdzam, że głos ludu zawsze ma rację!:)

U mnie objawy były nastepujące:

Zaczeło się dziwne bulgotanie z nawjewów podczas przyspieszania. Wtedy postanowiłem bliżej zainteresować się poziomem płynu G12 - zauważyłem mały ubytek więc dolałem (pomyślałem, że czasem przecież trzeba). Zaczeły się coraz większe ubytki więc zaprowadziełem mojego 3BG do mojego zaufanego mechanika. Wymieniny został jeden z wężyków gumowych od zbiorniczka (koszt 40zł) oraz tzw. "wąż chłodnicy oleju" (koszt w wężyka w ASO 100zł. Myślełem, że będzie spokój ale niestety dalej ubytek G12i bulgotanie z nawjewów!Diagnoza mechanika: WYMIANA USZCZELKI POD GŁOWICĄ. Reasumując, po przeczytaniu wszystkich wątków i na podstawie własnych doświadczeń objawy takie jak moje "bulgotanie z nawjewów",u innych: "kamyczki" czy "przelewanie wody" + ubytek płynu chłodniczego to niestety walnięta uszczelka:( Autko już czeka na operację, a co do kosztów tez się juz naczytałem jak to wygląda i napiszę jak było w moim przypadku i przede wszytskim czy jest już wszytsko ok po wymianie.

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności