Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłbyś mi na pw opisac o co dokładnie chodzi ?? ;)

 

 

Nie trzeba na PW wystarczy zerknąć TUTAJ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! widze ,ze zrobil sie tutaj maly balagan,ten temat dotyczyl inych problemow niz ostatnie watki.Jezeli chodzi o moj problem to wlasnie chcialem Was poinformowac ,ze po wyciagnieciu navi okazalo sie ze jedna wtyczka byla wypieta taka z zatrzaskiem,teraz mam na tablicy zegarow wyswietlane info z radia i trase jak jechac.Wyczyscilem tez laser i wszystko smiga .Wszystkim dzieki za wskazowki ,chce przyznac punkty ,ale nie moge tego zrobic,zmienialem skurke forum i tez nic,nie widze zadnych guzikow pod postami.Moze ktos mi doradzi jak to robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze podciągne temat, a dokłądniej go lekko zmienie :)

Możecie mi powiedzieć jak mam sprawdzić w swoim Passacie model mojej Navi MFD ?? (oczywiście bez wyciągania jej) i drugie pytanie, nie chodzą mi wogóle płyty Audio jak wkładam do czytnika CD (orginalne i pirackie), a najlepsze jest to, że płyte którą dostałem do Navi z mapą niemiecką chodzi (a jest to kopia, czyli pirat) ... oco lata ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak mam sprawdzić w swoim Passacie model mojej Navi MFD ??

wciśnij na raz przyciski 3 i 6 i odczytaj na wyświetlaczu wersje hardware:

 

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D.

wersja A i B nie czyta płyt w DX

 

nie chodzą mi wogóle płyty Audio jak wkładam do czytnika CD

navi MFD nie czyta płyt audio, tylko płyty z mapkami, MCD czyta cdaudio.

Poizdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co mam zrobić by móc słuchać z CD/DVD/MP3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić DVD samochodowe. A żeby jeszcze oglądać video to dodatkowo adapter multimedialny. Dział nawigacja aż trzęsie się od odpowiedzi na twoje pytania. Polecam TEN wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leszio
wciśnij na raz przyciski 3 i 6 i odczytaj na wyświetlaczu wersje hardware:

 

NAV HW: 102 znaczy A lub B, 1001 to C, 1002 to D.

wersja A i B nie czyta płyt w DX

 

 

navi MFD nie czyta płyt audio, tylko płyty z mapkami, MCD czyta cdaudio.

Poizdrawiam

 

 

witam

czyli montujac sobie navi MFD muzy juz nieposłucham?

dobrze rozumiem?

bo jestem w trakcie poszukiwan MFD ale jak nieodtwarza cdaudio

to chyba sie wycofam z kupna

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

czyli montujac sobie navi MFD muzy juz nieposłucham?

dobrze rozumiem?

bo jestem w trakcie poszukiwan MFD ale jak nieodtwarza cdaudio

to chyba sie wycofam z kupna

pozdrawiam

 

 

Tak, navi MFD nie czyta płyt Audio CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że mam navi w modelu B, który jak piszecie nie czyta DX`ów, a więc jakie mapy moge wgrać ? I gdzie ich szukać ? Oczywiście nie piszcie mi o orginałach i sklepach, bo niestety nie stać mnie narazie na coś takiego, a potrzebuje pilnie i szybko, bo wyjeżdżam z kraju za 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz navi wersji B to nie znajdziesz do niej mapki polski, bo po prostu nie ma!

 

czyli masz navi dokładaną, bo w tym roku powinna być navi wersji D lub G, nie wiem kto i po co wsadził tam B :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...czyli masz navi dokładaną, bo w tym roku powinna być navi wersji D lub G, nie wiem kto i po co wsadził tam B :|

 

 

A może siedziała MCD i żeby zwiększyć szanse szybszej sprzedaży auta, wsadzili MFD wer.B. Pomyśleli że klient szybciej kupi auto z navi kolorową, bo lepiej wygląda. Sprawdź kolego na wlepie w bagażniku, co powinieneś mieć za radyjko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cichy1274

Witam. Mam problemik z MFDekiem w moim pasku.Po nocnej wizycie jakiegoś "ciecia" na parkingu straciłem boczną szybę kierowcy i moje cudeńko. Kupiłem kolejne cacko i działa jako multimedia ale ma problemy jako navi. W oryginalnej instalacji mam 3 kostki mini iso: 2 niebieskie i 1 żółtą. Żółta wiadomo co, jedna z niebieskich - zmieniarka ale druga podejrzewam dostarczała sygnały do magicznego 26 pinowego gniazda. Znam oznaczenia tych pinów bo siorbnąłem info na elektrodzie.Ból jest tylko z tym, który przewód w tej kostce podaje jaki sygnał. Jest ich tam 5. Myślę że jesli to jest oryginalna instalacja to po kolorach dojdę jak przez listwę samoróbkę podać te sygnały. No i właśnie przewód jakiego koloru podaje jaki sygnał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wcześniej to co miałeś, MCD? No bo jak miałeś MFD to nie rozumiem twojego problemu. Wpinasz wszystkie kostki na swoje miejsce i chulaj dusza. Pomylić się nie da, ponieważ kształt kostki nie pozwoli wpiąć w inne gniazdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cichy1274

miałem identycznego MFD. Sygnał do nawi z pompy ABS, światła wstecznego , + po stacyjce i coś tam jeszcze podawany jest do navi przez 26 pin gniazdo. Przecież nie wcisnę mini iso do tego gniazda. Zrobiłem adapter z listwy od kompa i pasuje ideał. Tylko na odpowiedni pin muszę podać sygnału z tej kostki mini

 

---------- Post added at 11:19 ---------- Previous post was at 11:17 ----------

 

no chyba że błądze jak dziecko w mroku ale trzech kostek na1 gniazdo nie zmieszczę

 

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

 

poza tym na 1 gnieździe pozostaje tylko część odpowiadająca za obsługę tele.

 

---------- Post added at 11:33 ---------- Previous post was at 11:21 ----------

 

na line out wchodzi żółta kośc od głośników, na display wspomniany tele, a na CD to chyba wiadomo. Pozostaje mi więc tylko ta 26 pinowa landara gdzie w poprzednim MFD miałem prawdopodobnie wpięty adapter (nigdy wcześniej tego nie rozbierałem bo nie było potrzeby) Mógłbym głośniki wpiąć na II gniazdo ale tak jak mówiłem instalka jest oryginał więc po co mam kopać w kablach jeśli wszystko jest tak jak było i Navi jest też identyczna. W progu paska jest wiązka przewodów z której odchodzą te o które pytałem ale sądziłem że jeśli ktoś miał już jakieś doświadczenie z ta pajęczyną to pomoże mi to rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a wcześniej navi Ci działała bez tej 26 pin. kostki?

 

Jakoś się nie rozumiemy, wcześniej miałeś tą 26 pin a teraz nie masz, złodzieje zabrali ją wraz z navi. Teraz masz gołe kable i dorobiłeś z taśmy dysku wtyczkę i nie wiesz gdzie tymi przewodami się powpinać? Mam tak to rozumieć?

Edytowane przez gbels

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cichy1274

poaza tym po co mam przepinać np. głośniki? Przecież nie podam sybnału z pomty ABS ASR na głośniki na I gniazdo :| albo na zmieniarkę CD. Jedyny sygnał jaki mogę wykożystać z ISO to gala ale po co mam oszokiwać komputer navi GALĄ skoro mam przewody z sygałami z pompy i wstecznego biegu w jednej kości?

 

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

 

dokładnie tak jak mówisz

 

---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

 

nie o to chodzi że navi bez tej wtyczki działała. Ta wtyczka prawdopodobnie tam była bo nie widzę innej możliwości podania tych sygnałów

 

---------- Post added at 11:51 ---------- Previous post was at 11:50 ----------

 

poprostu navi ulotniła się razem z ta wtyczka. Gdybym był złodziejem raczej bym jej nie zostawił:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi edycjami to oboje namieszaliśmy. Po kolei. Masz kostkę zasilającą 8 pin, druga kostka 8 pin to do głośników. 3 miniiso żółta - line out zielona do telefonu,kierownica multi i fis i trzecia niebieska do CD. Zostały Ci jakieś gołe kable bez wtyczki? Jeżeli nie, to musisz kupić adapter z 26 pinową kostką ewentualnie zrobić samemu. Schemat takiej kostki 26 pin masz w załączniku a sygnały do niej bierzesz z czarnej kostki zasilającej 8-mio pinowej. Jeżeli zostały Ci jakieś gołe kable to napisz a kolorów kabli z oryginalnej instalki się poszuka.

Navi MFD 26 pin i 10 pin.jpg

Edytowane przez gbels
Dopiska tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cichy1274

Jak zaskoczę w jaki sposób wkleić tu fotę to zobaczysz jakie kości mam w instalacji. Narazie ci to tylko opiszę. Mam jedną czarną kość zasilającą 8 pin (ISO), jedną kość (mini ISO) żółtą 6 pin z przewodami na głośniki oraz dwie kości (mini ISO) niebieskie 8 pin z których jedna to przewody od zmieniarki CD, a druga to prawdopodobnie ta z sygnałami z pompy ABS, światła wstecznego i zapłon (plus po stacyjce). Są w niej przewody w kolorach:żółty, fioletowo-niebieski, zielony, brązowy i jasnopopielaty. Piszę prawdopodobie bo jak sam wiesz nie ma możliwości wczepienia na pierwszw gniazdo dwuch identycznych kości mini 8 pin. Zakładam więc , że była tam wpięta tylko kośc od zmieniarki

 

---------- Post added at 15:24 ---------- Previous post was at 15:20 ----------

 

Przewodów na telefon nie mam , a gdybym miał to były by wpięte w kość taką jak kość od głośników tyle że w kolorze zielonym.

 

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:24 ----------

 

Pierwsze złącze z tych które pokazałes to właśnie to do którego dorobiłem wtyczkę z taśny od twardziela i zgodnie z opisem trzeba tam podać sygnały potrzebne navi. Owszem można podać tam sygnały z ISO 8 pin zasilającej ( to będzie + po zapłonie i GALA) ale różne są opinie na ten temat, a skoro mam w kości jak na patelni sygnały, które wystarczy tylko odpowiednio wczepić albo wlutowac to .... jest sens oszukiwać samego siebie?

 

---------- Post added at 01:05 ---------- Previous post was at 15:36 ----------

 

O kurza stopa:O przeczytałem chyba wszystkie posty na temat MFD i jestem z siebie "dumny" :(. Nikt nie miał takiego problemsa jak ja. Wiele wątków wokół Navi 26, ale nigdzie ani wzmianki na temat przewodów z których zbiera ona sygnały.Owszem dużo powtarzających się rycin z 26 pinowym gniazdem ooraz opisem na którym pinie co ma być tyle że nigdzie nie ma skąd to ma być (mam na myśli to: z przewodu o jakim kolorze wychodzi który sygnał bo przewody są tyle że nie mam schematu instalacji)

Grzegorz pogryziesz ze mną ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak i gdzie podpiac sygnal gala????ma taki kabelek z trzema kostkami i czerwonym guzikiem i nie wiem gdzie to podlaczyc ze by navi poprawnie dzialala.dziekuje z gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności