Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam navi MFD wer.D po nagraniu mapki i pierwszych probach okazalo sie ze czyta wszystko,mozna wprowadzic swoje trasy lektor mowi ze oblicza droge itd.ale w czasie jazdy lektor milczy ,a znaczek ktory pokazuje miejsce spoznia sie o jakies 400 metrow.Navi widzi od 6 do 8 satelit na postoju.Jaka moze byc przyczyna takiej pracy navi,ktora jest od poczatku w tym aucie.Wczesniej smigala na niemieckiej mapie,chyba bylo OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wloz ponownie poprzednia mape DE, przeladuj lektora DE (lub innego)

a nastepnie powtorz przeladowanie laktora PL z mapy PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem tak jak pisales,dalem stara plyte z mapa DE ,nastepnie mape PL i CZ,w dalszym ciagu navi dziala z opoznieniem,a lektor milczy.Moze mam cos zle ustawione w meni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem to samo. przy podłączeniu powinno się podpiąć adpter CAN BUS do nawigacji, który sprawi że wszystko zacznie chodzić. Tu masz link, pewnie tego Ci brakuje

; http://www.allegro.pl/item504201599_plug_play_adapter_do_montazu_nawigacji_dx_mfd.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek dzieki za podpowiedz,ale moja navi jest od poczatku ja tego nie montowalem,niemcy takiego problemu raczej nie mieli wnavi byla niemiecka mapa 2004-2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z tego co mówisz to wygląda to tak jak by navigacja nie dostawał informacji o ruchu samochodu z pompy ESP ( jeżeli rzezcywiście była fabrycznie podpięta). Takie objawy sa kiedy widzi satelity a nie widzi ze samochód jedzie. Wtedy aktualizuje swoją pozycję do jakis czas tylko na podstawie sygnału gps. Sprawdz połczenie kostek w navi, ewentualie podepnij sygnał gala zamiast z pompy ESP, działa tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

miałem to samo. przy podłączeniu powinno się podpiąć adpter CAN BUS do nawigacji, który sprawi że wszystko zacznie chodzić. Tu masz link, pewnie tego Ci brakuje

; http://www.allegro.pl/item504201599_plug_play_adapter_do_montazu_nawigacji_dx_mfd.html

 

co ten adapter ma wspolnego z magistrala CAN???

on podaje tylko sygnal Gala zamiast sygnalow od ABS. A Kolega zaznaczyl ze navi jest fabryczna i wczesniej dzialala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obstawiam, że znalazłeś i nagrałeś jakiś schrzaniony obraz płyty z polskim lektorem (pewnie 08/09), bo nagrywarka jest raczej ok, skoro navi pociągnęła płytkę ;)

zapoznaj się z tematem poniżej, jest tam wszystko super opisane i na lektora też nie można narzekać :):

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=25137

polecam też temat:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=21030

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jemu navi nie mowi gdzie ma skrecic bo nie widzi poprawnie drogi na ktorej sie znajduje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major, przeczytałem dokładnie problem kolegi i nie każe mu montować, czy też poprawiać instalacji do navi skoro ma oryginał, w przeciwieństwie do nie których postów wyżej ;)

mówię tylko, że może to być źle wypalony obraz lub właśnie totalnie zwalony, spotkałem się z takim przypadkiem :)

a przeczyszczenie lasera też może pomóc ;)

najlepszym ruchem było by wyciągnięcie navi i przeczyszczenie styków wszystkich taśm transmisyjnych i kąpiel lasera w alkoholu izopropylowym, to akurat przećwiczyłem u siebie i navi odżyła a laser (nowy) leży sobie na półeczce :D

Pozdrawiam

ps.proponował bym podłączenie auta pod komputer i sprawdzenie navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie wskazowki jak zdobede wyjmaki do navi to bede walczyl dalej,naraziemam wielki zamet po przeczytaniu wszystkich propozycji i sposobow jak z tym sobie poradzic.Jezeli do czegos dojde to napewno sie tym podziele z wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do znawców tematu. Braciszek kupił Tourana 2005 i potrzebuje mapki do nawigacji. Urządzonko MFD2 tylko jaką wersje potrzebuje. I ktos może pomóc w jej zdobyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział ze touran musi miec MFD2 DVD ? Sam mam z 2005 z wersja MFD2 DX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do znawców, nie moge znaleźć w swojej MFD funkcji( obstawiam, że jej nie ma) aby pokazywał mi GPS z jaka prędkoscia jade. Dobrze sie domyslam, że MFD tego nie pkazuje czy nie umiem jednak tego znaleźc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pokazuje, bo nie ma tego. Zegary nie wystarczaja do predkosci ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczają, ale chciałbym zobaczyć ile licznik przekłamuje, nie miałem zamiaru zerkac na navi i odczytywac ile jade tylko sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczają, ale chciałbym zobaczyć ile licznik przekłamuje, nie miałem zamiaru zerkac na navi i odczytywac ile jade tylko sprawdzić ;)

 

 

Jeżeli masz klimatronika to wchodząc w tryb serwisowy na odpowiednim kanale pokazuje prędkość auta. Drugi sposób, podepnij VAG-a i tam również możesz sprawdzić to co chcesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz klimatronika to wchodząc w tryb serwisowy na odpowiednim kanale pokazuje prędkość auta.

 

Mógłbyś mi na pw opisac o co dokładnie chodzi ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności