Skocz do zawartości
DAN82

Wygłuszenie naszego szupaka...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow.

Wczoraj jadac w rodzinne strony na A4 pozwolilem sobie na szybsza jazde.... przy 130-150km/h szum w aucie staje sie dosc uporczywy...

jadac do 100km/h jeszcze jest OK... ale pozniej daje sie we znaki.

Szum dochodzi z drzwi przednich (wina moze byc uszczelka ?)

u mnie jak i np Tomka z krk widzialem ubytki w uszczelkach (u Tomka widzialem na foto jak myl autko to szmatkami zatykal ubytki) :)

Jezeli to wina tych brakow w uszczalkach to gdzie i czy wogole mozna jeszcze je dostac ?

 

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naszym B1 gościu wymieniał i z tego co mówił to robili mu na zamówienie. Teraz to trzeba nieźle klepnąć drzwiami żeby się domknęły ;)

 

Szukaj producentów w necie...

http://katalog.czech-trade.pl/wyposazenie-maszynowe-i-techniczne/uszczelki/ i więcej na google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszczelki drzwiowe w ASO kosztują chorą kasę, w sklepach mot. i na allegro dostaniesz w granicach 5-10 zł/metr, jest bardzo wiele profili do wyboru - musisz dobrać podobny do swojego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na szrotach z passków ja tak znalazłem do mojego dwie uszczelki drzwi, które były poszarpane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie;

Nie chcę zakładać nowego tematu więc ożywiam ten ponieważ tematyka jest związana z moim problemem. Mam Passata B2(82r.) i chciałbym go troszeczkę wygłuszyć, ponieważ odkąd wsadziłem do środka lepsze głośniki z przodu w drzwi dźwięk rozchodzi się nie tak jak powinien i wszystko słychać na zewnątrz. Aby poprawić jakość dźwięku chciałbym go wygłuszyć z przodu, gdyż w drzwiach nie ma żadnej maty wygłuszającej :/ Czy możecie mi doradzić czym najlepiej byłoby wygłuszyć, w jakich miejscach i w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno jest mat bitumicznych na allegro, wystaczy poszukać i wyklejasz drzwi od wewnątrz z góry na dół.

Co do wygłuszenia całego auta, ja u siebie w mk1, zamiast starego, oryginalnego filcu dałem kilka warstw pianki takiej jak pod panele podłogowe - efekt naprawdę zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega polecił mi wygłuszenie drzwi "barankiem". Jak tylko zrobi się cieplej to to zrobię i na pewno zdam relację jak wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś poszukiwał masy poliuretanowej(takiej jak ta z linku Wojtka) w dobrej cenie :) to PW proszę , posiadam tez pistolet do natrysku masy PU i same masy też, mogę użyczyć , a produkt załatwić po promocyjnej cenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przetestuje ten temat co Tuniek podesłał na wiosne podziękowac:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jak mogę podpowiedzieć,to proponuję od wygłuszenia blachy na drzwiach pianką,jest w rolkach różne szerokości najlepiej szukać w hurtowniach z klimatyzacją,a do środka dostaniesz maty na metry trafia się też z folia aluminiową,to już jest MŚ;).Pozdrawiam,jak mogę,to pomogę:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

te maty sa bardzo dobre polecam dużo wygłuszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelki drzwiowe w ASO kosztują chorą kasę, w sklepach mot. i na allegro dostaniesz w granicach 5-10 zł/metr, jest bardzo wiele profili do wyboru - musisz dobrać podobny do swojego

 

Czy jest jakiś zamiennik którego szukać jeśli chodzi o B2?

Wieje trochę przez drzwi...

 

No i nie chcę jakoś odcinać obecnej uszczelki, zeby zobaczyć przekrój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nie chcę jakoś odcinać obecnej uszczelki, zeby zobaczyć przekrój...

 

Ale ją się przecież wyciąga bez problemu, jest już ucięta w którymś miejscu więc zobaczenie przekroju to kwestia 15 sek. Przyjrzyj się ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności