Skocz do zawartości
Gość mage132

Nastawnik pompy wtryskowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mage132

Witam, ostatnio miałem taki problem, auto szarpało ok. 1800-2200 obrotów nie przyśpieszało, muliło, nie dało się jechać. W warsztacie mechanik od razu powiedział że to nastawnik. Koszt czyszczenia nastawnika 200zł w Białymstoku. Po czyszczeniu passacik chodzi jak nówka nie śmigana brak szarpania, uczycie jakby miał więcej kucy, jednym słowem odżył. Mechanik polecił też dodatek Smar do silników Diesla KLEEN-FLO czy wie ktoś czy to działa czy jest dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maniek9611

Kolego a gdzie czyszczą nastawniki w Białymstoku za 200??? Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz masz spokoj na 2 lata... bo u mnie tyle czasu wytrzymał nastawnik po czyszczeniu. Teraz znowu zaczyna lekko poszarpywać.:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś z obecnych wie jak wymątować i wyczyścić ten nastawnik bez ciągania się po warsztatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczniemy od koniecznosci posiadania VAGa, a skonczymy na wyszukiwarce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij nastawnik do mnie to ci wyczyszczę za 300zł z przesyłką tel 605606742 zadzwoń to dam ci namiary i masz po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolała bym jednak instrukcje obsługi do czyszczenia i poradze sobie sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeszeli poradzisz sobie sama to odezwij sie do mnie pomoge Ci. Mam doswiadczenie w tym temacie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulina tu masz całą instrukcję czyszczenia nastawnika http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=1741 miłej lektury. Nie jest to trudne lecz trzeba postępowac wg instrukcji i zachowac ostrożnosc przy robieraniu i składaniu tego ustrojstwa.:D

 

Mnie za pierwszym raze troche trzęsły się łapki jak to rozbierałem, ale nie jest to az tak trudne. Przed wykręceniem nastawnika nalezy w miarę dobre cechy sobie zrobic aby przy składaniu mniejk więcej ustawić w pozycji jakiej był. Zresztą wszysko masz napisane w art.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wogóle to jest ogólny problem z tym samochodem.świece częściej nie grzeją niż grzeją.prąd dochodzi do tablicy i tam gdzieś ginie.jak jest zimny bardzo ciężko pali,najczęśiej po odpaleniu gaśnie,zaskakuje za drugim-trzecim razem i dopiero po chwili wchodzi na swoje obroty. podaje dwa razy więcej powietrza niż powinien(przepływomierz po wymianie). jak ktoś wie co może być przyczyną i jak sobie z tym poradzić,to bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulina otwórz nowy temat, opisz dokładnie co się dzieje z autem,i jak było diagnozowane, mozliwie jak najwięcej danych, wtedy pomożemy, bo "tu" zaraz oberwie nam się od moda że schodzimy z tematu nastawnika.!

 

Uzyj szukajki częśc odpowiedzi juz jest na forum. Swiece grzeją tylko jesli silnik ma ponizej 5stC, zle odpala-zle ustawiony kąt wtrysku! Prawdopodobnie zbyt opózniony. Vag prawde powie.

I wytłumacz jak podaje dwa razy więcej powietrza jak to było sprawdzane??

 

Tylko w nowym temacie bo mod patrzy...:D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też bym chętnie się dowiedział gdzie czyszczą nastawniki w Białymstoku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grabolix

ja mam podobne objawy tylko w 1.9td silnik nie ma wogole mocy dochodzi na obrotomierzu maxymalnie 2000obr i **** nie chce wiecej czy to moze byc wina tego nastawnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u ciebie nie ma elektronicznego nastawnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobne objawy tylko w 1.9td silnik nie ma wogole mocy dochodzi na obrotomierzu maxymalnie 2000obr i **** nie chce wiecej czy to moze byc wina tego nastawnika?
wez najpierw wymien filtr paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grabolix

wymienilem juz to nie to bylem u mechanika mowi ze to pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleżanko i kolego zacząłbym od prawidłowego ustawienia zapłonu może to mieć wpływ na odpalanie i moc.. u mnie był kiedyś źle ustawiony i tak jak piszesz odpalał jak chciał a na zimnym to ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. a wydawać by sie mogło że regulacji zapłonu w dieslach nie ma... że to silniki wysokoprężne z zapłonem samoczynnym... ale... człowiek uczy sie przez całe życie... a zycie, zycie jest nowelą... :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sarkastycznie napisałeś ale cuz..:D prawidłowo powinno się pisac ustawic "kąt początku wtrysku..." teoretycznie to to samo co kąt zapłonu w benzynach..:D a że życie jest nowelą.... to nazwy są rózne...;):637:

 

wersje TD nie mają nastawnika elektronicznego więc nie ma co czyścic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polemizowałbym, "kąt początku wtrysku" teoretycznie :) bardziej odpowiada w benzynie momentowi wtrysku paliwa z układu zasilania niż podaniu iskry na świecę przez układ zapłonowy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności