Skocz do zawartości
Gość melu

Demontaż osłony zewnętrznej słupka drzwiowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość melu

Witam

Pojawiło mi sie ognisko korozji na słupku drzwiowym od strony kierowcy, drzwi przednie . Część (osłonke zewnetrzna słupka drzwiowego pomalowana na kolor czarny) juz zakupiłem, ale nie bardzo wiem sie jak sie zabrac do demontażu zeby czegos nie połamac.

Walczyl moze ktos z podobnym problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o ten słupek przed siedzeniem kierowcy czy za?

 

tak czy tak musisz najpierw odkręcić podnóżek i go wyjąć, a później po kolei plastiki na progu... plastiki na progu są na zatrzaskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość melu

chodzi o słupek drzwiowy ,jakbys chciał otworzyc drzwi kierowcy to nad klamka masz słupek taki czarny (to jest nakladka ) tylko nie wiem jak ja zdemontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee to ja myślałem że chodzi ci od wewnątrz :) więc to co napisałem wyżej to bzdura w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja demontowałem w tylnych w combi. Jest to przymocowane na trzy wkręty. Jeden jest pod listwą ozdobną na dole szyby, listwę delikatnie podważ do góry, nie musisz zdejmować jej całej. Dwa są pod uszczelką szyby, opuszczasz szybę do końca i wyciagasz uszczelkę też nie do końca nie jest to zbyt skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość melu

bede sie zabierał w ten weekend , idzie to zrobic samemu czy konieczny zabieg dla dwóch osób?

czyli bez demontażu czegokolwiek ze srodka zdemontuje tak?

macie moze jakies foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to demontowałem miesiac temu. Najpierw musisz opuścic szybę do końca. :) Później delikatnie podważyć dolną listwę przy oknie (w niektórych Passatach jest z chromem). Wystarczy tylko delikatnie od strony korodującej listwy (nie musisz jej całej demontować). Następnie musisz delikatnie podważyć uszczelki okna z boku (taka jakby z "pluszu" i druga zwykła gumowa), ale uważaj, aby jej nie uszkodzić (np. przedziurawić). Listwa przykręcona jest na trzech śrubach. Dwie właśnie pod tą boczną uszczelką (góra i dół) i jedna w okolicy tej listwy dolnej od przodu drzwi. Potrzebujesz do tego śrubokręt krzyżakowy. Uważaj, aby sruby nie wpadły ci do środka drzwi (nalepiej namagnesowany śrubokręt), poieważ po zdjęciu uszczelek łatwo o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.mnie tez koroduje ta nakladka,tylko z prawej strony.mam pytanie-ile ta listwa moze kosztowac? oczywiscie w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat wymiany listwy, z tym że, od strony kierowcy. A moje pytanie to: czy ma ktoś może numer katalogowy tej listwy i ile ona może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam? czy taka listwa od b5 przed fl bedzie pasowala do fl'a?? Drzwi przednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, 666cin napisał:

Odswiezam? czy taka listwa od b5 przed fl bedzie pasowala do fl'a?? Drzwi przednie.

Tak będzie pasowała tylko najpierw obejrzyj ją dokładnie przez założeniem bo często w sprzedaży takie elementy są pogięte i później nie spasujesz jej do nadwozia. Ja bym kupił nową oczywiście oryginalną. Myślę, że jest jeszcze dostępna w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, sprawdzilem w etce i faktycznie powinno pasowac. 

Trafilem na fajny egzemplarz i mam nadzieje ze bedzie ok,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro znasz nr części to zapytaj w aso czy jest dostępny i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności