Skocz do zawartości
two_pac

G81 - czujnik temperatury paliwa - usterka

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2004

W VAG-u mi wyskoczył błąd czujnika g81 (czujnik temperatury paliwa). Najdziwniejsze jest to, że pali dobrze na zimnym i ciepłym silniku i nie mam żadnych zastrzeżen do pracy silnika :/

Może mi ktoś pomóc jak się mogę do niego dostać i jeszcze jak go sprawdzić ? Znalazłem jakiś czas temu opis tu na forum ze shcematem pinów wtyczki, na których trzeba zrobić pomiar, ale drugi raz już nie udało mi się znaleźć tego postu :/ Czy powinienem zrobić jeszcze jakieś poamiary ? I czemu silniczek zawsze ładnie pracuje ?

P.S. Autko jak w podpisie - Pasek B4 '96 1.9 TDI (AFN)

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 35 - VW Passat B4

Scan: 01,02,03,08,15,25

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 028 906 021 CK

Component: 1.9l R4 EDC 00SG 0802

Coding: 00002

Shop #: WSC 05311

1 Fault Found:

00539 - Fuel Temperature Sensor (G81)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Readiness: N/A

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 3A0 907 379

Component: ABS ITTAE 20 GI V00

Coding: 04505

Shop #: WSC 00000

1 Fault Found:

00285 - ABS Wheel Speed Sensor: Front Right (G45)

35-00 - -

Skipping Address 15-Airbags

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: 1H0 953 257 B

Component: IMMO VWXXXXXXXXXXX V00

Coding: 09600

Shop #: WSC 00000

No fault code found.

End -------------------------------------------------------

//wykasował częściowo numer Immo - kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B4 1.9 TDI 90KM (1Z)
    Rok prod: 1996

Kup czujnik wymiana to 30 minut przy odrobinie zdolnosci. Ja robiłem 3 tyg temu. Rozwine temat jak bede w domu, czyli dzis wieczrem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OK, w takim razie czekam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okej wiec zdejmujesz górną pokrywę pompy wtryskowej, ostrożnie bo uszczelka lubi sie przykleić. Dodatkowo jest tam jedna śruba na nietypowy klucz.:P Da rade to odkrecić "zmodyfikowaną" nasadkową "6"-tką. ;)

Jak już sie dostaniesz do środka (wycieknie troche ropy- to normalne) zobaczysz taki widokvp37pq9.th.jpg

Elelment który nas interesi to ten zaznaczony na żółto trzymają go dwie sróbki na "torx-a" (zaznaczone na niebiesko). Odkręcasz delikatnie wyciągasz, wkładasz nowy skręcasz.

Teraz UWAGA!!!

Ostrożnie podejdz do tematu tak żeby nie namieszać w nastawniku, jego elementy to te "wskazówki" po prawej str G81. Już minimalne ich przestawienie ma duży wpływ na działanie pompy więc lepiej tego nie tykać :kijemgo:

Jeszcze jedna sprawa, dla bezpieczeństwa przed całą operacją zdejm kleme z akku.:D

Pozdrawiam zycze powodzenia:D

:rotfl:

Dodam że fotka zapożyczona z innego forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Że się tak zapytam jeszcze, zauważyłeś jakąś zmianę po wymianie ? np. przy zapalaniu na ciepłym i zimnym silniku >:? Cokolwiek?

P.S. damcio151 skopij swój post i forum golfa i wrzuć go jak możesz dosowjego postu powyżej, żeby i na naszym forum był ;]

Dręczy mnie tylko jeszcze pytanie czy ten czujnik ma tylko wpływ na dawkę paliwa przy rozruchu czy jak ?

Edytowane przez two_pac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Rok prod: 1994
    Że się tak zapytam jeszcze, zauważyłeś jakąś zmianę po wymianie ? np. przy zapalaniu na ciepłym i zimnym silniku >:? Cokolwiek?

zmiana będzie na pewno jakaś ... informacje o temp. paliwa są potrzebne między innymi do późniejszej regulacji kąta wtrysku przez ECU

jaką temp. pokazało w 007 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    zmiana będzie na pewno jakaś ... informacje o temp. paliwa są potrzebne między innymi do późniejszej regulacji kąta wtrysku przez ECU

Dokładnie u mnie było przy 10* na zewnątrz paliwo na -5* w vag-u do tego nie dało sie kata wtrysku ustawić. Kąt wtrysku zależny jest od temp ropy (chodzi o jej gestość).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jaką temp. pokazało w 007 ?

troche tu mieszasz, z tego co mi wiadomo, to ecu nie bierze informcji o temp. paliwa do ustawiania kata wtrysku, ta jest potrzebna natomiast do poprawnego ustawienia statycznego kata czyli jak kolega inny napisal do zobaczenia jaki jest dany kat wtrysku przy danej temp. paliwa - lepkosci.

Kiedy przelaczamy vaga w bs000, to wtedy ecu juz przestaje regulowac kat wtrysku, a ustawia sobie jeden - staly PWM na zawor n108 (dla testu) - stale wysterowanie zawora i wtedy sie patrzy na wykres, jak brak jest info o temp. paliwa to i brak jest oceny tego jak kat statyczny jest ustawiony (zle/ dobrze).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    a ustawia sobie jeden - staly PWM na zawor n108 (dla testu) - stale wysterowanie zawora i wtedy sie patrzy na wykres, jak brak jest info o temp. paliwa to i brak jest oceny tego jak kat statyczny jest ustawiony (zle/ dobrze).

To jak sie to dzieje w 1Z ?

U mnie z uszkodzonym G81 w tdi timing wychodziły bzdury, ale to jest na zablokowanych ustawieniach...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    troche tu mieszasz, z tego co mi wiadomo, to ecu nie bierze informcji o temp. paliwa do ustawiania kata wtrysku, ta jest potrzebna natomiast do poprawnego ustawienia statycznego kata czyli jak kolega inny napisal do zobaczenia jaki jest dany kat wtrysku przy danej temp. paliwa - lepkosci.

Kiedy przelaczamy vaga w bs000, to wtedy ecu juz przestaje regulowac kat wtrysku, a ustawia sobie jeden - staly PWM na zawor n108 (dla testu) - stale wysterowanie zawora i wtedy sie patrzy na wykres, jak brak jest info o temp. paliwa to i brak jest oceny tego jak kat statyczny jest ustawiony (zle/ dobrze).

i co w związku z tym ? wartości temp. paliwa są potrzebne , tak czy inaczej

Edytowane przez damcio151

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta