Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Masz racje kolego.Czytałem posty i z cyferką 8 nic nie było.

Ale chodzi mi o 8E028712.Czy liczba 8 to jest następna generacja silników

z kołami zębatymi w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2007r na bank są koła zębate co i tak nie pozwala spać spokojnie za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Masz racje kolego.Czytałem posty i z cyferką 8 nic nie było.

Ale chodzi mi o 8E028712.Czy liczba 8 to jest następna generacja silników

z kołami zębatymi w 100%.

Cyferka 8 oznacza rok modelowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ale chodzi mi o 8E028712.Czy liczba 8 to jest następna generacja silników

z kołami zębatymi w 100%.

 

Gdzies to juz pisalem ,bo dowiadywalem sie w ASO . Akurat byl normalny czlowiek ,nie kalkulator i powiedzial tak . Do 2006 byl lancuch , tylko jak wiadomo oni wczesniej zaczynaja modele z roku 2006 w polowie 2005 . No i moze tak byc ze fury z 2005 ,po polowie roku tez juz mialy kola . A dokladnie sprawdzil ,ze od koncowej czesci numeru VIN 085081 , wsadzali juz tylko kola zebate .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce można sprawdzić vg VIN, czy w fabryce zamontowano łańcuch, czy koła zębate. Skrypt NIE sprawdza kodu silnika (nie ma to znaczenia). Dla passata sprawdzałem i powinno być OK, natomiast audi nie miałem okazji potestować (będę wdzięczny za informacje jeśli coś jest nie tak)

 

http://vaglog.rtnet.pl/index.php?o=oilgear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ileś razy już było pisane, że w 2006 roku zmienili ten mechanizm. Więc jak auto jest z początku roku, to ma łańcuch, a z końca, to koła zębate. Dlatego najlepiej sprawdzić wg VIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli Tomek robi cos naprawde dobrze i tanio

Co nie uprawnia go do ogłaszania co kilka postów swoich usług w dziale technicznym. Od tego jest dział ogłoszenia i usługi komercyjne Więc wg mnie regulamin został złamany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem "nowym" bywalcem tego forum i już na początku (ponad dwie doby temu) napisałem posta n/t przeróbki polegającej na pozbyciu się wadliwej pompy oleju, ale chyba za sprawą moderatora mój post nie został tu umieszczony. Podałem przykład jakiej przeróbki dokonałem na swoim silniku 2.0 tdi. Nie wiem czy obecnie pisany - drugi post również zostanie wycięty. W regulaminie forum nic nie wyczytałem co mogło by spowodować nie umieszczenie mojego tekstu. Jeżeli ten post zostanie umieszczony w niniejszym wątku to spróbuję opisać tą przeróbkę po raz kolejny.

 

---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:09 ----------

 

Widzę, ze tym razem się udało. Moja przeróbka 2.0 tdi polegała na całkowitym osunięciu modułu wałków wyrównoważających pracę silnika i zastąpieniem go pompą oleju jak w silniku BMM 2.0 tdi, cz w poczciwych nie do zdarcia silnikach 1,9 tdi. W swoim silniku BNA posiadałem napęd łańcuszkowy modułu. Padnięcie pompy a raczej napędu objawiało się głośna pracą silnika skutkującą wyświetleniem się komunikatu o braku ciśnienia oleju. Zdołałem przejechać 182 tkm. Niemalże całkowicie wytarła się zębatka balansująca a napinacz, zabierak i gniazdo wałka bło ok., chyba dlatego, że te części wymienił poprzedni właściciel. Przed tym problemem stanęło już wielu właścicieli silników VAG 2.0 TDI. Na forum audi (A4 KLUB POLSKA) wyczytałem wszystko co było mi potrzebne do tej przeróbki a nawet wprowadziłem pewne ułatwienia dotyczące nie rozszczelnienia klimatyzacji oraz nie wymontowywania ławy pod silnikiem. Cały opis umieścił am jaro4444 w wątku "likwidacja wałków wyrównoważających pracę silnika" . Jest am wykaz numerów katalogowych wszystkich części potrzebnych do tej przeróbki, ich cena (przybliżona), zdjęcia, opinie użytkowników forum. U mnie po przeróbce silnik pracuje cicho i równo. Jestem zadowolony z przeróbki bo po pierwsze jest to na tyle proste, ze zrobiłem wszystko sam, koszty przeróbki były niskie i nie mam już u siebie problemu zabieraka-imbusika i pozostałych elementów tego wadliwego napędu. Koszt wszystkich części był niższy od ceny regeneracji wałka a nadmieniam, że możemy kupić wszystkie części w serwisie i oryginalne.

Kilka osób w tym wątku wspominało o tej przeróbce lecz nikt dogłębnie nie opisał jej z czego wnioskuję, że nie jest ona powszechnie znana. Dodam, że przeróbki tej dokonałem w samochodzie A4 2.0 tdi silnik BNA. Gdyby części potrzebne do naprawy starego modułu i jego napędu były na ludzkim poziomie to z pewnością rozważył bym jego naprawę. Również wydaje mi się, że koszt regeneracji wałków jest wygórowany. Opisane rozwiązanie pozbycia się wałków wyrównoważających stanowi konkurencję dla innych rozwiązań co może tylko wpłynąć korzystnie na obniżenie cen regeneracji czy części używanych. Za zębatkę balansującą na wał jeden ze sprzedawców na allegro ceni sobie 600 zł. tylko dlatego, ze jest trudno osiągalna. Za małą zębatkę na pompę, łańcuszek, napinacz i zabierak inny sprzedawca, również na allegro woła 899 zł. Nie dajmy się wykorzystywać tylko dlatego, ze części te są trudno dostępne.

Osobom zainteresowanym chętnie pomogę w tej przeróbce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek .... ja rozumiem twoją irytację. Jesteś zainteresowany zarabianiem na usługach regeneracji a ja zniechęcam Ci klientów. Nie mam żadnego interesu w tym co opisuje. Jestem, a raczej byłem - byłem twoim potencjalnym klientem. Gdyby twoja usługa była tańsza to być może zlecił bym taką regeneracje. Moim celem jest udzielenie pomocy takim samym jak ja posiadaczom 2.0 tdi w dokonaniu wyboru jak naprawić wadliwy napęd w najkorzystniejszy dla nich sposób. Nie mam jeszcze raz podkreślam nie mam z tego tytułu jakichkolwiek korzyści w przeciwieństwie do Ciebie. Pod Twoimi postami są reklamy a forum to chyba nie miejsce na taką komercje.

Sam to naprawiłem i jeżdżę autem z przerobionym napędem. Nie narzekam na niepożądane skutki tej przeróbki. Dziwi mnie, że uciekasz się do umieszczania fragmentu cytatu wyrwanego z innego kontekstu interpretując go w korzystny dla siebie sposób. Dlaczego nie przytoczyłeś cytatu jaro4444 n/t kosztów i procesu regeneracji? Wyjaśnię wszystkim, że przytoczony przez tomka .. cytat z forum A4 dotyczył jednego z posiadaczy auta, które zostało przerobione zanim go kupił i nie chodziło o drgania tylko o szarpanie silnikiem. Poza tym właściciel tego auta nie miał pojęcia co jest przyczyną szarpania silnika. Z treści [postów nie wynikało by przedmiotowe szarpanie miało jakikolwiek związek z przeróbką napędu. Ciekawych odsyłam na forum A4 klub pl. wątek jaro4444 dot. likwidacji wałków wyrównoważających z silnika. Do tej pory nie spotkałem się z negatywnymi komentarzami użytkowników przerobionego w ten sposób napędu. Potwierdzę, że niektórzy zaobserwowali głośniejszą pracę silnika na jałowym biegu co jaro4444 tłumaczył inną charakterystyką drgań silnika, które mogą być odbierane jako głośniejsza praca silnika (jak w 1,9TDI). Ja nie potwierdzam takich spostrzeżeń.

Jak każdy z Was, po zapaleniu się komunikatu o braku ciśnienia oleju w silniku stanąłem przed dylematem naprawy. Sprawdzałem każdą ze znanych metod naprawczych w tym regenerację. Czy dokonałem słusznego wyboru to dopiero czas pokaże. W naszym wspólnym interesie jest rozpowszechnienie znanych rozwiązań w celu świadomego dokonania wyboru najbardziej optymalnych. Po to mamy niniejsze forum by dyskutować, by się spierać czy odpierać np. tomka ... zarzuty. Może wypowie się jeszcze ktoś z przerobionym napędem kto przejechał kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy kilometrów - serdecznie zapraszam kogoś z większym przebiegiem w swoim autku i większym doświadczeniem w tym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

:wmorde Nie ma to jak podnieść wątek czterema kropkami. To jest dział techniczny i taki post wnoszący "NIC" do tematu powinien być najpierw "nagrodzony" a za chwilę usunięty. Nie wspomnę już o dużych literach w poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jesli sie zdecyduje skorzystam z jednej z firm z Gdańska tune-up lub az-auto,znajomek ze Sz-na byl w lasnie w tej drugiej,pełne zadowolenie i prof.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldek G

Witam wszystkich.Mam problem o którym piszecie w moim Passacie.Uwaznie przeczytalem wszystkie Wasze wypowiedzi i podjalem decyzje o wymianie na naped z 1,9 tdi.Umówilem sie juz w firmie w gdansku -która zresztą szanowni forumowicze polecali-i jade w środę.Po zabiegu poinformuję Was o wynikach.Dodam ze mam w tej chwili 226tkm i mechanik zwrócil mi uwagę ze pojawia sie dość niepokojący odgłos z dołu silnika.Biorąc pod uwage Wasze doświadczenia postanowiłem zareagoeać natychmiast nie czekając na zapalenie się któregoś dnia kontrolki ciśnienia oleju.Dzieki za fachowe porady,pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Wlasnie wrocilem z Gdanska.Przerobilem tam caly mechanizm smarowania.Absolutnie profesjonalnie ,na nowych oryginalnych czesciach.Silnik pracuje rowniutko,duzo ciszej,nie ma absolutnie zadnych drgan.Koszt calkowity 2000 pln.Porownujac do ceny w srwisie VAG za zalozenie nowego gownianego zestawu ktory musi sie rozwalic to naprawde godziwe pieniadze.Musze powiedziec ze mialem lekka treme przed tym zabiegiem ale w trakcie postepu prac kiedy na biezaco moglem obserwowac wszystko-pozbylem sie jej calkowicie.Profesjonalisci cala geba.Pozdrawiam wszystkich i gdyby ktos potrzebowal szczegolow dotyczacych wymiany sluze informacjami.

Przy jakim przebiegu postanowiłeś wymienić ten mechanizm i czy już miałeś jakieś niepokojące objawy wskazujące na natychmiastowy zabieg? Czy po prostu chciałeś mieć spokój i pewność że smarowanie jest ok!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat smarowanie warto zabezpieczyc profilaktycznie...

Chyba nikt nie chce by w nocy na wypizdowie z cala rodzina w aucie zapalila sie magiczna lampka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała podpowiedz odnośnie wymontowania wałka wyrównoważającego z modułu 2.0 tdi

-proszę nie odkręcać koła pośredniego z modułu!!!

-wystarczy odkręcić dwa torksy trzymające pompkę oleju,wyciągnąć zawleczkę zabezpieczającą wysunięcie się zabieraka(imbusika) z pompki,

-wysunąć zabiarak

-unieść pompkę do góry(w tym momencie mamy dostęp do gniazda wałka wyrównoważającego.

W ten sposób oszczędzamy czas na ustawianie koła pośredniego względem koła na wale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY

nie wpadajmy w panikę!!!

-1)bujanie autem na luzie(na światłach w czasie postoju)-popadamy w panikę

-2)wydostający się dźwięk basowy spod filtra powietrza (dudnienie)- popadamy w panikę

-3)czerwona kontrolka oleju"OIL PRESSURE"-"załamanie" jak idziemy do serwisu i szukamy części(pompy oleju).

 

ad1. sprawdź dawkowanie "pompek"-jeśli jedna źle dawkuje będzie bujać-

polecam regeneracje(nowa ok 2tyś zł)

ad2. wymień popychacze-wyciszą auto

ad3. jeśli zapali się kontrolka oleju to nie jedź dalej,nie odpalaj,nie gazuj na luzie,nie dolewaj oleju(jeśli masz dobry stan),laweta i do

warsztatu(uratujesz turbinę gdyż jest bardzo czuła-wystarczy

kilometr poruszania się bez smarowania i kolejny tysiąc złotych w

plecy(regeneracja)

 

Jeśli skorzystacie z powyższych dobrych rad, możecie bez obaw nadal cieszyć się swoim "ukochanym" autkiem, przemierzając kolejne setki tysięcy kilometrów naszych dziurawych dróg:)

 

http://allegro.pl/passat-b6-audi-a4-pompa-2-0-2-0-tdi-i1621827813.html

Edytowane przez FUTURUM serwis pomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedna rzecz hmm a mianowicie czy przy uszkodzeniu sie pompy olejowej zapala sie kontrolka ciśnienia oleju w silniku? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przestaje działać pompa olejowa i maleje (zanika) ciśnienie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem tylko dlatego bo szukałem turbiny do mojego paska i typ sie mnie pytał jakie mam oznaczenie silnika i że pewnie padła dlatego że pompa oleju nie działa i że pewnie już mam silnik zatarty...ale jak skoro kontrolka nie świeci? oO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka się świeci jak już jest totalny brak ciśnienia, przynajmniej tak było u mnie. Wałeczek się wyrobił i nie daje już takiego ciśnienia jak powinien. Profilaktycznie wymień ten wałeczek! Zanim nie jest za późno. Jaki masz przelot kolego? (km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności