Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie na wymianę imbusa za późno, masz już na bank gniazdo w wałku wyrobione i za pare tys kilometrów będzie to samo.

 

To prawda jeśli imbus wyrobiony to gniazdo też, były przypadki wyrobienia się nowego imbusa po 100km, wszystko zależny od stopnia wyrobienia gniazda. lepiej to popraw bo następnym razem możesz mieć więcej rzeczy do wymiany. np turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak CR też ma wadliwe

pompy oleju?

Zaczynam się martwić o swoją pompę w CFGB......

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak CR też ma wadliwe

pompy oleju?

Zaczynam się martwić o swoją pompę w CFGB......

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Nie aż tak, cfgb ma dłuższy imbus i jest zrobiony podobno z twardszego materiału. ale tez zdarzają się przypadki wyrobienia się ale to w granicach 200k km.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

warto sprawdzić zużycie tego imbusa i gniazda, tak dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm się zużywa - tak jest zaprojektowany i nic tego nie zmieni. CR-y mają to po prostu wydłużone w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mój CFGC 2013 rok 177 konia w dsg jak ma 215k nalatane swieżo przywieziony z niemcowni też może mieć ten problem? a może na niemczech wymieniali ... po niemiecku w książce serwisowej :P jak to szukać w lutym miał wymieniony rozrząd w serwisie jest szansa że przy rozrządzie to zrobili ? :P czy lepiej sprawdzić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mój CFGC 2013 rok 177 konia w dsg jak ma 215k nalatane swieżo przywieziony z niemcowni też może mieć ten problem? a może na niemczech wymieniali ... po niemiecku w książce serwisowej :P jak to szukać w lutym miał wymieniony rozrząd w serwisie jest szansa że przy rozrządzie to zrobili ? :P czy lepiej sprawdzić :P

 

Wątpię rozrząd niema nic wspólnego, a do pompy i tego inbusa trzeba miskę zdemontować zęby zdiagnozować zużycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mój CFGC 2013 rok 177 konia w dsg jak ma 215k nalatane swieżo przywieziony z niemcowni też może mieć ten problem? a może na niemczech wymieniali ... po niemiecku w książce serwisowej jak to szukać w lutym miał wymieniony rozrząd w serwisie jest szansa że przy rozrządzie to zrobili ? czy lepiej sprawdzić

 

Spokojnie, nie masz co się martwić, jeszcze nie widziałem objechanego zabieraka w tych silnikach, niech się wypowiedzą ludzie co mają auta z tymi silnikami przebiegi 300 tyś +.... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie, nie masz co się martwić, jeszcze nie widziałem objechanego zabieraka w tych silnikach, niech się wypowiedzą ludzie co mają auta z tymi silnikami przebiegi 300 tyś +.... .

 

Tu bodajże masz już dłuższy "ołówek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu bodajże masz już dłuższy "ołówek"

 

To znaczy jaki dłuższy? 10 cm czy w B7 jeszcze inne/dłuższe są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B6 końcówka 2009 2.0 tdi 170km cbbb przebieg 235tys.6ae835dc91ae48a69e288ca8c2e0d433.jpgde2fc5b56d47331411b4a1c6995f15ad.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PawelMusic1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B7 końcówka 2009 2.0 tdi 170km cbbb przebieg 235tys.6ae835dc91ae48a69e288ca8c2e0d433.jpgde2fc5b56d47331411b4a1c6995f15ad.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Prawie okrągły!!!!!! To 10 cm-wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To 7 cm, który miesiąc produkcji 2009?
7cm - październik 2009. Powiem tylko tyle. Paska kupiłem w czerwcu. Odrazu chciałem zmienić ten imbus bo bałem się o niego. Mechanik miał mi to ogarnąć lecz niestety moe wyrobił się z czasem. Przyszedł koniec lipca wyjazd na wakacje i obudziłem się 3 dni przed wyjazdem że mam dalej nie zmieniony imbus. Bujałem się z myślami wymieniać czy nie wymieniać.... i dobrze że podjełem właściwą decyzje....

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wałek o dziwo nie byl wybity. Pompe wyciagałem cała na wierzch

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko wałek o dziwo nie byl wybity. Pompe wyciagałem cała na wierzch

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Ciekawe czy to od nowości taki ? Tzn czy byl kiedykolwiek zmieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki źle napisałem ja mam rocznik październik 2008, modelowo 2009. Ksiązkę otrzymałem od niemca cała. Nigdzie nie było wzmianki o imbusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy co stronę wklejać informacje z poprzednich stron i każdy już będzie wiedział do kiedy były krótkie imbusy a od kiedy długie, i tak co stronę... lub czasami przeczytać stronę lub kilka stron do tyłu i nie tworzyć dziesiątki nowych o tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziom się modele jakimi jeżdżą mylą [patrz parę postów wyżej] a Ty się dziwisz że ciągle ktoś się upewnia o jaką długość imbusa chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności