Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć, że trochę trzęsie, ale potem zaraz to ustępuje, natomiast bujanie dziwne autem i drganie pojawia się nieraz podczas jazdy a szczególnie było to odczuwalne jak temperatury na zewnątrz były wyższe bo teraz można powiedzieć problem podczas jazdy nie występuje. Jeżeli obstawiasz dwumasę to na wiosnę pójdzie do wymiany lub regeneracji.

Dzięki za info. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonsultuj to najpierw z zaufanym mechanikiem i jeśli to faktycznie dwumasa to nie czekaj do wiosny. To nie ogródek żeby przez zimę nic nie robić. Przy niesprawnej dwumasie cierpią inne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie i mnie dopadł problem kontrolki oleju i uszkodzenia gniazda wałka jak również wytarcia zabieraka. Pompa jest na koła zębate oznaczenie silnika BMP. Przebieg oryginalny 143 tys km a jednak. Turbina też ma luzy na wirniku także chyba też pasuje zrobić. Co polecacie u kogo zrobić tą pompę u tomka? Jaka jest cena jak to jest z czasem jak z wysyłką? czy jest możliwość że podeśle mi na zamianę wałek z zabierakiem a ja odeślę stary? czy może muszę całą pompę wysyłać?

Jeśli chodzi o turbinę to czy od razu ją robić czy może pierw złożyć pompę odpalić i zobaczyć co z turbo? dodam że mam dpf.

 

Bardzo proszę o podpowiedź

 

PS Tomek jeśli będziesz czytał ten post odpowiedz bo zrobił bym to u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zadzwoń do niego, TOMEK nr tel. 881-583-470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u Siebie jeszcze przed awaria profilaktycznie wywaliłem moduł i pompę i wstawiłem tą z 1.9 i zapomniałem o problemie a teraz cieszę się z 2.0 TDi wolnego od wad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak można wywalić ale czy ktoś mi powie z jakimi kosztami się to wiąże bo jeśli te same pieniądze to może lepiej od razu to zrobić a czy gdzieś na forum bo nie znalazłem w temacie jest jakiś opis tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci podesłać nr części .część kupujesz nowe części allegro lub So zależy gdzie taniej i robota to jeden dzień a koszta zależy od mechanika , trzeba ściągać rozrząd to jak masz do roboty to akurat za jednym zamachem byś mógł zrobić

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no możesz podesłac numery części przelicze co i jak a u tomka ile kosztuje ta regeneracja zawsze 500 zł czy coś taniej?

 

kolego mam jeszcze pytanie ty masz u siebie dpf ? o przepraszam w opisie pisze że go wywaliłeś a ile kosztuje jego wywalenie czy prócz wywalenia wkładu trzeba coś programować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł u To9mka jak masz już napęd nowszego typu wiem bo dzwoniłem kiedyś ale może się zmieniło jak masz ten 1 typu to 1030 zl jak dobrze pamiętam . Obowiązkowo programowo trzeba o będą błędy !! Koszta zależy gdzie bo wiadomo z tym jak z chipem są lepsi i gorsi "fachowcy" ale jak sprzedasz dpf'a zawsze się zwróci cześć kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bartekzks jutro w takim razie będę dzwonił do tomka no ja mam już pompę nie na łańcuch lecz na zębatki także będzie taniej ale to polega tylko na zrobieniu gniazda i wymienie ołówka a 500 zł nie mało:). A ile ty placiłeś za wycięcie dpf. nie wiem czy on jest suchy czy mokry czy wystarczy go tylko komputerowo wypalić.

 

Kolejne pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z ustawieniem zembatek przy montarzu pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejne pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z ustawieniem zembatek przy montarzu pompy

Dlaczego odkręciłeś koła zębate??-cały czas trąbię aby tego nie dotykać!!!

Moduł masz poprawiony więc pomiń opcję ich usunięcia-jeśli to zrobisz będziesz miał problem z delikatnym drżeniem silnika który przenosi się na kierownicę oraz drążek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drgań to pisałem z kolegą który też się tego dziadostwa pozbył , że żadnych nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy zawodny mechanizm napędu pompy oleju jest stosowany również w 2.0TDI 170KM z 2007 roku? Jeśli tak, to czy jego naprawa/wymiana/poprawka może być przeprowadzona tak samo jak w 2.0TDI 140KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to napęd w 170KM jest tak samo zbudowany jak w 140KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, czy zawodny mechanizm napędu pompy oleju jest stosowany również w 2.0TDI 170KM z 2007 roku? Jeśli tak, to czy jego naprawa/wymiana/poprawka może być przeprowadzona tak samo jak w 2.0TDI 140KM?

 

Jest taki sam napęd pompy i taka sama zasada naprawy, wymiany części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile się nie mylę to napęd w 170KM jest tak samo zbudowany jak w 140KM

 

Różnica jest tylko w silniku 2.0 (CBDC) - 110 KM - tu dół silnika jest na pompie z 1.9 TDI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt wyeliminowania tej wady w jakimś godnym polecenia warsztacie w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest koszt wyeliminowania tej wady w jakimś godnym polecenia warsztacie w Warszawie?

 

Mechanik za wymianę części tj. Wyjęcie, włożone modułu pompy weźmie ze 200zł. Moduł polecam odesłać do Tomka, który specjalizuje się w tym temacie. Wielu forumowiczy korzystało z jego usług zresztą ja także polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik za wymianę części tj. Wyjęcie, włożone modułu pompy weźmie ze 200zł. Moduł polecam odesłać do Tomka, który specjalizuje się w tym temacie. Wielu forumowiczy korzystało z jego usług zresztą ja także polecam.

No tak... Tylko że ja w razie czego będę chciał załatwić temat na miejscu "od ręki"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demontaż w warsztacie w Starej Miłosnej-kurier do Tomka-naprawa-kurier do Starej Miłosnej-montaż.Wszystko zajęło cztery dni.Czas dobry i robota zrobiona jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności