Skocz do zawartości
laki

Pompa oleju - zawodny mechanizm napędu

Rekomendowane odpowiedzi

To jest pasek z 2009 i jest to CR a w misce napewno nic nie zostało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy umówiony jestem na operacje zrzucenia wałków wyrównoważających i wymianę na pompe z 1.9 TDI

teraz rodzi się jeszcze pytanie czy wstawiać części używane czy oryginalne :ocochodzi

operacja na starych częściach to koszt 1300 zł, na nowych 1800 zł

do tego wymiana paska rozrządu 1100 zł (chyba sobie odpuszczę był wymieniany 9000 km wstecz)

 

co sądzicie o cenie jak i tej "operacji" z tego co widze wątek trochę umarł a warto było by temat pociągnąć dla potomnych :respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że warto dołożyć te pięć stów i mieć pewne niż potem się modlić gdzieś na drodze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
operacja na starych częściach to koszt 1300 zł, na nowych 1800 zł

 

odżałuj te 500PLN i wymień na nowych

 

 

do tego wymiana paska rozrządu 1100 zł (chyba sobie odpuszczę był wymieniany 9000 km wstecz)

 

chyba kompletny rozrząd a nie sam pasek tyle kosztuje? ;)

 

wymień sam pasek na nowy dla świętego spokoju (koszt 100-150PLN) i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poinformował mnie mechanik ze szkoda kasy na nową pompe i resztę części, podobno pompy od 1.9 tdi są bezawaryjne ect

ale chyba to będę musiał rozważyć wyjdzie wtedy coś ok 2000 PLN (doliczając olej i filtr)

co do rozrządu, chodziło oczywiście o komplet i do tego jakiś dodatkowo pasek od alternatora...

 

CargoHS w swoim Passacie też robiłeś tą "operacje"?

jak tak to podzieliłbyś sie opinią jak autko lata :jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

CargoHS w swoim Passacie też robiłeś tą "operacje"?

jak tak to podzieliłbyś sie opinią jak autko lata :jupi[/quote]

 

kolego ja robiłem samodzielnie u siebie regeneracje : ) z tym że u mnie napęd był na koła zębate więc miałem prościej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale włożyłeś spowrotem ten wytarty zabierak czy kupiłeś nowy w ASO?

 

No co ty zarembaz , dziwne zadajesz pytania :lol

Przecież widzisz, że gość to hobbysta :respect :ok

Przez dwa dni rozkręcał i skręcał tylko po to żeby zobaczyć co jest w środku :)

 

...Zabierak po wyjęciu tak jak przypuszczałem okazał się mocno zużyty. Montaż nowego odbył się z małym problemem...

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :jupi

Edytowane przez tomery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem jak zapali sie kontrola oil pressure to nalezy natychmiast wylaczyc samochod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak rozumiem jak zapali sie kontrola oil pressure to nalezy natychmiast wylaczyc samochod?

to już po ptokach będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w was ostatnia szansa odnośnie zdiagnozowania usterki. Ciśnienia oleju dalej nie ma wymienione zostało, wałek ,czujnik oleju,pompa oleju chłodniczka oleju, zdemontowana podstawa filtra oleju i wyczyszczona zaworki działają, przedmuchany kanał od pompy do filtra oleju nic nie ma . po zdjęciu pokrywy zaworów i zakręceniu olej leci z trzech śrub więc jest jako takie ciśnienie lampka zapala się dopiero po parokrotnym przegazowaniu aha na vcds wskazuje przy załączonym silniku że jest brak 0,8 ml oleju ale stan ma maks .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zabieraki montowane w ramach akcji serwisowej 13D8 są już lepszej jakości i nie należy się już tym tematem przejmować czy wciąż należy mieć je na uwadze -jeśli tak to po jakim przebiegu sugerujecie kontrole bądź wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że też miałem u siebie przeprowadzaną tą akcję i przy 150 tyś wymieniłem cały wałek z zabierakiem. Wyglądało to żeby pochodziło jeszcze ładne parędziesiąt tyś bez wymiany, ale jak już miałem wszystko na wierzchu to wymieniłem : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zabieraki montowane w ramach akcji serwisowej 13D8

nie ma żadnej akcji serwisowej na zabierak!!!13D8 TO WYMIANA KÓŁ ZĘBATYCH W PIERWSZYCH MODELACH PO 2005R...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13D8 TO WYMIANA KÓŁ ZĘBATYCH W PIERWSZYCH MODELACH

 

To widocznie w ramach tej akcji wymienili mi tylko zabierak bo tylko na niego miałem fakturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawiacie pompę olejową(moduł), to nie odkręcajcie koła pośredniego aby zerknąć jak wygląda gniazdo.wystarczy odkręcić 2 torxy,wysunąć zabierak,pompkę unieść do góry i po sprawie...!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie jestem po wymianie pompy oleju w ramach akcji fabrycznej (13D8) - passat 2006 silnok 140km BKP - kwota do zapłaty O,OOzł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co dokładnie oni ci tam wymienili, bo mi w ramach akcji nic nie zrobili... wiec się tak zastanawiam jak to jest, że jednym w ramach tej samej akcji wymieniają pompę a innym nie ;) Jesteś pewny że wymieniali pompę ? ;) Miałeś łańcuch czy co?

Edytowane przez ru-dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, właśnie jestem po wymianie pompy oleju w ramach akcji fabrycznej (13D8) - passat 2006 silnok 140km BKP - kwota do zapłaty O,OOzł :D

 

Ja tez mam BKP i 2006 r i nie kwalifikuje sie na ta akcję serwisowa dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy mnie wyjęli starą pompę i włożyli nówkę a miałem łańcuchy.

Józef76 zadzwoń do serwisu niech wrzucą Twój VIN (znaczy twego paszteta)i powinno pokazać jakie akcje serwisowe masz do realizacji, ale zadzwoń do kilku u mnie u jednego wykazał tylko pompowtryski a u innego i pompowtryski i pompę oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, też mam ten silnik i napęd z łańczuszkiem, ale po telefonach do kilku serwisów wszędzie usłyszałem, że akcja mnie nie obejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności