Skocz do zawartości
maciek2703

Skrzynia DSG a duży przebieg??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić Passata B6 ze skrzynią DSG i chcę się czegoś więcej o niej dowiedzieć. Co ile trzeba w nich wymieniać olej o ile w ogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co 60.000 km

- "wymienić olej i filtr oleju - dotyczy tylko tylko 6-biegowej przekładni ze sprzęgłem dwustopniowym DSG"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie wymiany oleju w skrzyni 6-stopniowej DSG 2.0 TDi. gdzie wykonują takie operacje i ile to kosztuje?? słyszałem ze należy wymieniać natomiast mało jest ludzi, którzy się tego podejmują... proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie 800 zł dlatego że olej jest drogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam 170 CR z manualną skrzynią.Zastanwialem się nad DSG ale podczas prywatnej rozmowy z mechanikiem z serwisu VW dowiedzialem się,że lepiej wybrać zwykłą skrzynię.Gorszy komfort ale tańsza eksploatacja i mniejsza awaryjność.Żywotność DSG to ok. 300 tyś. km więc jeśli ktoś chce pojeżdzić dłużej to bezpieczniej wybrać manual.W praktyce DSG budzi skrajne emocje;od zachwytu do niezadowolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W praktyce DSG budzi skrajne emocje;od zachwytu do niezadowolenia.

Zachwyt budzi podczas jazdy zaś niezadowolenie w serwisie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem miałem ze 2-3 jazdy testowe autem z DSG i szczerze mówiąc nie jest ona wg. mnie naprawdę cudem techniki wliczając koszty zakupu i użytkowania. Trzeba dodać, że skrzynia manualna w pasku jest bardzo komfortowa w użyciu porównując do wielu innych aut podobnej klasy. Chodzi mi o b.mały skok dźwigni i małą siłę konieczną do zmiany biegów. Tak więc byłem mile zdziwiony tym, że operując paskiem w manualu zużywamy na to znacznie mniej energii niż w większości aut. Spokojnie mogę polecić każdemu 6biegowego manuala ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale musisz mimo wszystko wykonywać te ruchy ręką i mało tego, jak szybko ich nie będziesz wykonywał, to i tak DSG zrobi to szybciej :).

Przy szybkiej jeździe jest ona bardzo doceniana. Zresztą zależy kto co lubi. Ja też mam manuala, ale uważam, że DSG jest rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam manuala, ale uważam, że DSG jest rewelacyjne.

Mam DSG i potwierdzam, jest rewelacyjne :D

A jeśli chodzi o duży przebieg, to dużo zależy od serwisowania, olej należy wymieniać, to podstawa. Jej żywotność pewnie tylko nieliczni sprawdzili, na mobile.de widać kilka powyżej 300tyś km. w większości TAXI, więc może nie jest tak źle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale musisz mimo wszystko wykonywać te ruchy ręką i mało tego, jak szybko ich nie będziesz wykonywał, to i tak DSG zrobi to szybciej .

Przy szybkiej jeździe jest ona bardzo doceniana

 

Ależ jaka szybka jazda Pasatem? Przy jego masie, zawieszeniu i maleńkich tarczach hamulcowych?

Tyle razy pisałem, że to nie jest auto do wyścigów tylko do wygodnego i spokojnego bujania się po szosie.

Poza tym jeśli DSG faktycznie jest takie dobre i szybkie to chętnie stanę w zawody z najmocniejszym i najnowszym Paskiem DSG z moją starą, leciwą M3 w zwykłym manualu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ jaka szybka jazda Pasatem? Przy jego masie, zawieszeniu i maleńkich tarczach hamulcowych?

Tyle razy pisałem, że to nie jest auto do wyścigów tylko do wygodnego i spokojnego bujania się po szosie.

Poza tym jeśli DSG faktycznie jest takie dobre i szybkie to chętnie stanę w zawody z najmocniejszym i najnowszym Paskiem DSG z moją starą, leciwą M3 w zwykłym manualu

Ja też zawsze miałem i mam takie zdanie o passacie - to tapczan dla starych dziadów ;). Ale jeżdżę tym, bo trudno znaleźć coś lepszego w tej klasie za te pieniądze. Ale daj się przynajmniej nacieszyć ludziskom tą skrzynią, bo jest naprawdę dobra i nawet BMW by się jej nie powstydziło.

Ach, jak wracam wspomnieniami do swojej imprezy STI..., to było auto. Może kiedyś przełamię się i znów sprawię sobie takie cudo :). Obawiam się, że M3 nie miałoby tu tak łątwo, przynajmniej na szutrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STI to poezja - jeździłem trochę ale niewiele. Jasne, że na szutrze bierze m3 dzięki świetnemu 4x4 - co do tego nie ma wątpliwości!

Wracając do tematu - to też już wcześniej pisałem - Pasek to na prawdę świetne auto - wygodne - ekonomiczne itd itd. W polskich realiach dróg (i nie tylko) można czuć się w nim wyśmienicie. Niedawno zrobiłem objazdówkę po Włoszech (pierwszy wyjazd - ok 4000km) i jestem z niego bardzo zadowolony - właśnie dzięki wygodzie, ekonomii i całkiem niezłym osiągom.

Ale jedno - śmieszy mnie jak ktoś twierdzi, że wybrał skrzynię DSG, bo szybciej zmienia biegi niż manual! DSG można wybrać dla jeszcze większej wygody (brak machania lewarkiem i sprzęgłem) a nie dla poprawy osiągów! To nie ta klasa aut! I ściganie się pasatami po ulicach na prawdę nie ma sensu. To jest auto, które pokazuje swoją klasę w innych aspektach (wg mnie dużo ważniejszych niż możliwości rajdowe) takich jak wygodne siedzenia, dużo miejsca w środku, bezpieczeństwo i jazda 1200km bez tankowania i komfortowe wyposażenie - jak np. możliwość ogrzania sobie auta przed wejściem do niego w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jedno - śmieszy mnie jak ktoś twierdzi, że wybrał skrzynię DSG, bo szybciej zmienia biegi niż manual! DSG można wybrać dla jeszcze większej wygody (brak machania lewarkiem i sprzęgłem) a nie dla poprawy osiągów!

 

http://www.youtube.com/watch?v=gmMNRQ1GJ3o

 

Juz zmieniles zdanie?:D

 

*A wiec passat nie jest autem do scigania sie - fakt, ale DSG poprawia osiągi:D

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo kolego, jeśli wybrałeś skrzynię DSG do Passata na podstawie tego filmu to gratuluję poczucia humoru!

Piszę jeszcze raz, bo nie wszyscy rozumieją chyba o co mi chodzi:

oczywiście - dsg JEST nieco szybszą skrzynią niż manual ale Passat nigdy nie był nie jest i nie będzie autem do wyścigów ulicznych, drag race czy 1/4 mili! I mówienie "biorę DSG bo jest o 0,3 sek. szybsza na ćwierć mili" mogłoby mieć sens przy kupnie AMG, Imprezy czy Lancera ale nie Passata! Szkoda go do takich szaleństw! Mogę wziąć automata bo nie chce mi się wciskać sprzęgła - po prostu dla wygody ale nigdy nie kupiłbym Passata w celach sportowo-wyścigowych! To nie ta bajka! Moim zdaniem skrzynia DSG w Passacie najbardziej pokazuje swoje plusy NIE w czasie szybkiej, ostrej jazdy rajdowej, bo to auto wogóle się do takiego stylu prowadzenia nie nadaje ale właśnie w korkach i w zatłoczonych ulicach, gdzie boli czasem noga od jazdy na półsprzęgle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, skrzynia DSG nie dość, że jest wygodna (nawet bardzo) to jeszcze poprawia osiągi :) Spalanie też jest super, bardzo zbliżone do manuala, co w innych automatach ciężko doświadczyć.

Dobrze, że nikt nie ma obiekcji co do tego, że Passat to nie rajdówka :P Ale wątpię, żeby założyciel tego tematu chciał kupić DSG, aby startować w rajdach, z resztą jak inni, którzy wybrali właśnie tą skrzynię.

Znam osobę, która się przesiadła z Paska na Volvo też automat i twierdzi, że jednak Pasek ma dużo lepszą skrzynię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o trzymanie się tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nooo kolego, jeśli wybrałeś skrzynię DSG do Passata na podstawie tego filmu to gratuluję poczucia humoru!

Piszę jeszcze raz, bo nie wszyscy rozumieją chyba o co mi chodzi:

oczywiście - dsg JEST nieco szybszą skrzynią niż manual ale Passat nigdy nie był nie jest i nie będzie autem do wyścigów ulicznych, drag race czy 1/4 mili! I mówienie "biorę DSG bo jest o 0,3 sek. szybsza na ćwierć mili" mogłoby mieć sens przy kupnie AMG, Imprezy czy Lancera ale nie Passata! Szkoda go do takich szaleństw! Mogę wziąć automata bo nie chce mi się wciskać sprzęgła - po prostu dla wygody ale nigdy nie kupiłbym Passata w celach sportowo-wyścigowych! To nie ta bajka! Moim zdaniem skrzynia DSG w Passacie najbardziej pokazuje swoje plusy NIE w czasie szybkiej, ostrej jazdy rajdowej, bo to auto wogóle się do takiego stylu prowadzenia nie nadaje ale właśnie w korkach i w zatłoczonych ulicach, gdzie boli czasem noga od jazdy na półsprzęgle.

 

Nie chce mi sie dyskutowac, idz wsiadz do 3BG manual i do 3BG z Tiptronic:D A potem wsiadaj do B6 TDI 140 koni manual i do B6 140 koni DSG, jesli nie widzisz dalej roznicy to skonczyly mi sie argumenty:]

 

Jesli dalej nie wiesz o co mi chodzi, passat AVF z manualem ma 10,2 s do 100 km/h a Passat AVF Tiptronic ma ponad 12 s do 100km/h, o B6 i DSG sam sobie pomysl:)

 

*Jezdzilem DSG przy 230 tys przebiegu i sprawuje sie swietnie, nie wiem natomiast jak wyglada sprawa targania przyczep:D

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsg-podaruj sobie odrobinę luksusu,bez utraty osiągów.

a wracając do tematu,odpowiednio serwisowana i jeżdżona nie powinna być powodem do niepokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce mi sie dyskutowac, idz wsiadz do 3BG manual i do 3BG z Tiptronic A potem wsiadaj do B6 TDI 140 koni manual i do B6 140 koni DSG, jesli nie widzisz dalej roznicy to skonczyly mi sie argumenty

 

Jesli dalej nie wiesz o co mi chodzi, passat AVF z manualem ma 10,2 s do 100 km/h a Passat AVF Tiptronic ma ponad 12 s do 100km/h, o B6 i DSG sam sobie pomysl

 

W porządku. Nie przekonam nikogo, kto decydując się na kupno Passata kieruje się głównie przyśpieszeniem do setki.

Kończąc dyskusję, która nie jest na temat tego wątku - kolega Azrael bardzo trafnie stwierdził o co biega. Właśnie o luksus.

Dla mnie nie ma znaczenia, czy DSG poprawia osiągi o sekundę czy je pogarsza o dwie sekundy. Passat do wyścigów się nie nadaje. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie jestem na etapie szukania Passka z roku 2006-2007 i tez zastanawiam sie czy moze nie kupic z DSG. Nie patrze na ta skrzynie pod katem osiagow, ale porzez komfort i wygode jaka oferuje. Jezdze dosyc sporo bo okolo 70-80tyskm rocznie wiec oszczednosc reki i nogi b.duza zwlaszcza w korkach. Ale tu nasuwa mi sie drugie pytanie, bo chcialbym autkiem jezdzic przez co najmniej 4-5 lat a to daje nam okolo(usredniajac) 300tyskm ktore ja zrobie +plus te ktore beda juz wczesniej nakrecone zanim kupie samochod. Czy ta skrzynia to wytrzyma, czy w moim przypadku lepiej rozgladac sie za manualem z czystych wzgledow ekonomicznych, bo slyszalem ze wymiana takiej skrzyni to 5tys euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności