Skocz do zawartości
maciek2703

Skrzynia DSG a duży przebieg??

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie powinieneś określić mniej więcej ile Twojej jazdy przypada na miasto ile poza miastem. Jeśli miasto to bierz DSG bo oczywiście dużo wygodniejsze.

Dla przykładu - w moim przypadku 80% jazdy przypada poza miastem, więc u mnie manual czy dsg większej różnicy nie robi. Nie namacham się lewarkiem. Różnicę w cenie wolałem zainwestować w ogrzewanie postojowe, bo mam troche zwariowane godziny pracy i śnieg czy zamieć a do pracy na 4 rano trzeba dojechać więc o 3.00 nie za bardzo chce się auto odskrobywać a nie mam garażu.

Co do wytrzymałości skrzyń to śmiem jednak twierdzić, że manualem zrobisz dużo więcej kilometrów bezawaryjnie, choćby ze względu na to, że jest o wiele mniej skomplikowaną skrzynią.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatnie odpowiedzi w temacie upłynęło sporo czasu, a co za tym idzie to i ilość km na licznikach wzrosła.

Jak tam te skrzynie dsg się mają? Sprawdził już ktoś wytrzymałość? Chodzi mi o to czy już wymieniacie je czy nadal śmigają?

300-400kkm jest realnym osiągnięciem dla tej skrzyni, czy raczej nie wytrzymuja takich przebiegów. Rozglądam się za paskiem z 2011 roku, znalazłem jednego w dobrej cenie ale z przebiegiem 340kkm 2.0 tdi z dsg.

Czy przy silniku 3.2fsi skrzynia ma podobną wytrzymałość, czy jej żywot jest krótszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodziła do 325tkm idealnie-nie wiem, jak dalej, bo sprzedałem auto.

Przez cały okres eksploatacji (w tym u mnie 90tkm) nie było z DSG żadnych problemów-wyłącznie serwis co 60tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał auto z 220tys i zadnego problemu z DSG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 260kkm i tylko olej z filtrem zmieniam co 60kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie ma co prawda kosmicznego przebiegu bo tylko (w polsce aż :P ) 231tys. i jak narazie skrzynia dostaje swierzy olej. Nawet ostatnio zmieniałem troszkę wcześniej. Tak zapobiegawczo. Jedynie dwumasa sie odzywa na zimno. Na razie jestem zadowolony choc nie ukrywam wolał bym manual. Ale taki sie trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na razie jestem zadowolony choc nie ukrywam wolał bym manual. Ale taki sie trafił.

 

Jasne :blink Przesiądź*się teraz na dwa, trzy dni z DSG na manualną skrzynie biegów w pasku to szybko zmienisz zdanie.

Ja mam akurat porównanie, bo w rodzinie jest manual. I jazda nim w pierwszym dniu po iluś tam czasu spędzonych w automatach, należy do bardzo zabawnych, jak by tak ktoś przyglądał się co ja wyprawiam za kierownicą np. dojeżdżając do skrzyżowania ;p

 

W DSG mam już ponad 270K i też tylko ori olej i filtr co niecałe 60K zmieniam, dwa razy sprawdzałem przy okazji na komputerze ją i nie ma problemów. Ale pierwszy właściciel dbał o nią bardzo i ja również jestem nadopiekuńczy ;)

Dwumasa jak tylko zaczęła dawać znać o sobie została natychmiast wymieniona,*żeby nie męczyć skrzyni.

Tryb S omijam szerokim łukiem. 100K zrobione właściwie przeze mnie bez większych kosztów, odpukać.

 

Przy dużym przebiegu zobacz zawsze ilu było właścicieli moim zdaniem to najważniejsze i co zostało już zrobione w aucie na podstawie faktur czy rachunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

339tys i w sumie zadnych problemow ze skrzynka :) (czasem tylko z lekka szarpnie jak sie toczy w korku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę się uspokoiłem faktem, że wytrzymałe są w miarę. Ma ktoś może powyżej 400kkm?

Czy jest gdzieś temat na forum odnośnie wytrzymałości silnika 2.0 tdi cr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
339tys i w sumie zadnych problemow ze skrzynka (czasem tylko z lekka szarpnie jak sie toczy w korku)

U mnie to samo na liczniku 330 tyś km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
339tys i w sumie zadnych problemow ze skrzynka :) (czasem tylko z lekka szarpnie jak sie toczy w korku)

 

ja mam 239tyś i też tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób posiadających paszczaka z DSG nie miało z nim problemu, a jak miało to przy jakim przebiegu. Ciężko się zorientować w sytuacji, bo piszą na forum o DSG raczej ci co problemy mają..

Ja mogę zacząć - DSG7 używane od zera do 9kkm przebiegu bezproblemowo :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DSG i na zimnym przy hamowaniu z 5 biegu kazda redukcja slychac metaliczny taki dzwiek..... a przy przyspieszaniu trybem takim wolnym... na pol gwizdka... takie nie szarpniecia a takie odglosy dziwne nie wiem czy metaliczne ale takie dziwne z 2ki na 3ke i z 3ki na 4ke... na rozgrzanym spokoj.... czy to objawy dwumasy ? mam 210 tyś. czy dwumasa pokaze sie na komputerze jako usterka ? bo mam zero bledow.. i w ogole na rozgrzanym pikabelo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiadomo dwumasa ma 2 masy wiec jak sie jedna zgubi to pokaze blad ;)

a powaznie nie nie pokaze Ci bledu dwumasy bedziesz ja slyszal i czul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze gdzies doczytac objawy.... Jakie sa takie ze 100% wiadomo ze to juz dwumasa sie konczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam DSG i na zimnym przy hamowaniu z 5 biegu kazda redukcja slychac metaliczny taki dzwiek.....

 

eh.. a miało być optymistycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te dźwięki nie mają nic wspólnego ze skrzynią. Gdyby to była skrzynia to raczej ze wzrostem temperatury byłoby coraz gorzej. Z opisu wynika że kończy się dwumasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mkpol. Mysle ze zaczne sie rozgladac za dwumasą.... Bo po wizycie u Aligatora co prawda wszystko jest ok. Ale na zimnym wciaz te strzaly przy hamowaniu sa, gdy silnik redukuje.

Chyba ze tez tak macie. Takie cykniecia przy redukcji.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za naszą zachodnią granicą jest na sprzedaż mnóstwo Passatów B6 z przebiegiem ponad pół miliona kilometrów, które posiadają sprawne skrzynie biegów DSG. Czas pokazał, że bardziej awaryjne okazały się 6-cio biegowe jednostki manualne a "mokre" DSG zakładając, że przebieg jest potwierdzony wytrzymują na prawdę dużo. Nie mylić z Passatami, które są ruiną przy "przebiegu" 220kkm w ofercie co niektórych handlarzy - tam skrzynia DSG może się rozpaść przy przebiegu 230kkm :) tylko, że faktycznie jest dwa, trzy razy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności