Skocz do zawartości
waldeksz26

Czy felgi będą pasować?

Rekomendowane odpowiedzi

hmm rozmawialem z facetem od sprzedawania felg powiedzial ze na nasze drogi 18 to wyrok dla zawiecha i felg

polecil mi abym bral 17 na wyzszym profilu

np.

225/45r17 przod

235/45r17 tyl

a jak sie da to profil 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadziak

ja jeżdzę na felgach VW 17" i oponach 235/45. aktualnie szukam 18 lub 19 i z tego co się dowiedziałem offset Et musi mieć nie mniej niż 40 ..a właśnie idealnie to 45.. ale też zależy od felgi.. np. znalazłem ciekawe felgi 19x8,5 z offsetem 41 ..pytanie tylko czy nie będzie obcierać przy maksymalnym skręcie. co się wtedy robi ? co trzeba zmienić ?

--- scalone ---

tzn. 235/45/r17 = 235/40/r18 = 23535/r19 .. ogólnie obwody tych kół prawie takei same, może pare mm różnicy - czy to oznacza, że nie ma obaw żeby coś obcierało ? może coś obcierać, jakby się zwiększyło obwód koła .. co nie ?? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeżdzę na felgach VW 17" i oponach 235/45. aktualnie szukam 18 lub 19 i z tego co się dowiedziałem offset Et musi mieć nie mniej niż 40 ..a właśnie idealnie to 45.. ale też zależy od felgi.. np. znalazłem ciekawe felgi 19x8,5 z offsetem 41 ..pytanie tylko czy nie będzie obcierać przy maksymalnym skręcie. co się wtedy robi ? co trzeba zmienić ?

--- scalone ---

tzn. 235/45/r17 = 235/40/r18 = 23535/r19 .. ogólnie obwody tych kół prawie takei same, może pare mm różnicy - czy to oznacza, że nie ma obaw żeby coś obcierało ? może coś obcierać, jakby się zwiększyło obwód koła .. co nie ?? proszę o pomoc

 

a ja jeżdżę na felgach VW 8Jx18" ET44 Samarkand i oponach 235/40R18 i zastanawiam się nad zmiana właśnie na felgi VW 7,5Jx17" ET47 z oponami 235/45R17 :641: ,

jak VW na oryginalne 8Jx18" z ET44 to felgi 8J x 18" z ET 45 powinny też pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jeżdzę na felgach VW 17" i oponach 235/45. aktualnie szukam 18 lub 19 i z tego co się dowiedziałem offset Et musi mieć nie mniej niż 40 ..a właśnie idealnie to 45.. ale też zależy od felgi.. np. znalazłem ciekawe felgi 19x8,5 z offsetem 41 ..pytanie tylko czy nie będzie obcierać przy maksymalnym skręcie. co się wtedy robi ? co trzeba zmienić ?

--- scalone ---

tzn. 235/45/r17 = 235/40/r18 = 23535/r19 .. ogólnie obwody tych kół prawie takei same, może pare mm różnicy - czy to oznacza, że nie ma obaw żeby coś obcierało ? może coś obcierać, jakby się zwiększyło obwód koła .. co nie ?? proszę o pomoc

bedzie ok,opony w zamienniku to 235/35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bedzie ok,opony w zamienniku to 235/35

Samo ET niewiele znaczy, ważna jest jeszcze szerokość felgi, bo przy tym samym ET i różnej szerokości felga bardziej lub mniej "wystaje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samo ET niewiele znaczy, ważna jest jeszcze szerokość felgi, bo przy tym samym ET i różnej szerokości felga bardziej lub mniej "wystaje".

masz racje ,ale felga jeśli ma więcej niż 8,5 '' szerokości,to wtedy należy bardziej uważać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadziak

cześć, mam podobny dylemat.. jaki jest zakres ET w passat b3 variant 2,0TFSI ?

 

rozumiem, że jak wąskie felgi typu 7 cali to Et się daje małe 34-35, i im szersze tym głębiej trzeba umiścić? ja mam np 17x7,5 VW Woodland czy jakoś tak i mają ET 47,, ale myślę o 19x8,5 - rozumie, że nie kupować z ET 34 tylko z ET 50 - taki jest wybór akurat z tego modelu - czy ktoś może jest pewien - jak to dokładnie dobrać lub gdzie sprawdzić ? w serwisie będą wiedzieli ?? pozdrowienia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o rade czy felgi nie beda obcieraly?

 

felga 7,5" x 17"

ET 35

Opona 235/45

 

Passat B6

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję temat w sprawie felg do B6. Zakładałem 15" ET33. Tarcza z osprzętem by się zmieściła w obwód, problemem okazało się miejsce łączenie pierścienia z mocowaniem. Nie doszła felga na jedno miejsce na śrubę. brakowało może 1cm żeby przylegało. Myślę że z innym ET felga by dopasiła. Nie wiem jak zacisk był blisko felgi, ale pewnie był blisko, mogłoby to być problemem jakby koło zabiło się jakimś świństwem, lub śniegiem. Patrząc się na Paska na 16" wygląda można powiedzieć sportowo. Na 15" wcale jakoś krowiasto by nie wyglądał i jak resorak pewnie też nie, wydaje mi się. Sprawdzaliście kiedyś B6 na 15". Co sądzicie o postawieniu B6 na 15" kołach.

Edytowane przez ernidok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,wyglądałby jak koleżka w przymałych kamaszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 195 +- 10mm, przy 205 -5mm. Ogólnie nie jest źle. Jak się przypatrze na moje 215/55 R16 to opona na feldze bardziej przypomina plaster niż balon. Mam chęć na zimę zapodać 195. W certyfikacie mam podane 205/55. Na kołach 215/55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taie pytanie... oryginalen felgi VW (ronal) od tourana podejda do passata?:) 16 cali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli touran ma rozstaw taki jak golf(5x100),to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakich felg mam szukać do Passata B6 16" ? wydaje się mi że 7 cali to jest tak jak fabrycznie? Czy 6.5 cala?

Opony będą fabryczne 215/55/16 i wiem że fele mają być 5x112 tylko nie wiem czy robi to różnicę jeśli będzie 6.5 albo 7 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jakich felg mam szukać do Passata B6 16" ? wydaje się mi że 7 cali to jest tak jak fabrycznie? Czy 6.5 cala?

Opony będą fabryczne 215/55/16 i wiem że fele mają być 5x112 tylko nie wiem czy robi to różnicę jeśli będzie 6.5 albo 7 cali.

robi różnicę przy szerokich oponach, 215 jest szeroką oponą,na zakrętach przy węższej feldze może machać autem,co innego jakbyś założył 205/60 na 6,5''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli na oponę 215 szukać felg 7 calowych tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli na oponę 215 szukać felg 7 calowych tak?

tak,co najmniej 7''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie.

 

to tak już przy okazji zapytam, ma ktoś te felgi na swoim samochodzie?

http://www.allegro.pl/item914167648_16_vw_chicago_5x112_polerowane_wypas.html

 

Chciałbym zobaczyć trochę fotek.

 

Pozdrawiam.

zobacz tu http://images.google.com/images?hl=pl&rls=com.microsoft%3Apl%3AIE-SearchBox&rlz=1I7SUNA_pl&um=1&sa=1&q=VW+CHICAGO&aq=f&oq=&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności