Skocz do zawartości
waldeksz26

Czy felgi będą pasować?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma ktoś u siebie w b6 felgi 17" 7.5j et28? Nie będzie wystawiać czy coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2019 o 08:06, WojtasTDI napisał:

Panowie ma ktoś u siebie w b6 felgi 17" 7.5j et28? Nie będzie wystawiać czy coś? 

Myślę że nie będzie tragedii. W najgorszym wypadku felga będzie minimalnie schowana w nadkolu. Ale wystawać nie ma opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Jankus napisał:

Myślę że nie będzie tragedii. W najgorszym wypadku felga będzie minimalnie schowana w nadkolu. Ale wystawać nie ma opcji.

Tak myślisz? Weź pod uwagę to że auto nie jest obniżone :D a jak wiadomo bez obniżenia koło bardziej wychodzi na zewnątrz, przy obniżeniu wchodzi do środka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Passat b6 sportline, obecnie 7jx16 et 45, na zimę chce zakupić alu 7jx16 et 35, w kalkulatorach wychodzi, że będzie to "pasować" , ale może ktoś z was ma już taki zestaw albo miał i może podzielić się doświadczeniem, czy ET 35 będzie pasować? opony 205/55/16 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić felgi i założyć na nie opony całoroczne. Czy nie będzie problemu z 18"? Czy że względu na to że to opona wielosezonowa lepiej założyć ja na 17"? Oczywiście opony będą standard 235 40 r18 lub 225 45 r17. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli 17 calowe to 235/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, rosol napisał:

jezeli 17 calowe to 235/45

No tak 235. Ale czy na 18 nie będzie za mało amortyzacji do opony wielosezonowa i w ogóle dla tego samochodu.? Do 235 na 17" trzeba będzie chyba felge szeroką na 8", a raczej standard to 7.5 hmm. No i kosztowo 18 droższa. Główny problem czy 18 to będzie zbyt twarda, spotykam się z opiniami że to 235 40 r18 potrafi dobrze wytrzepać samochodem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 21:47, Mychu napisał:

Cześć,

Odebrałem Arteona na felgach Almere 18"x8 ET40 z oponami 245/45R18 (a Paska przejęła moja żonka )

Od salonu dostałem komplet opon letnich i zimowych. Arteon na 18" wygląda średnio więc pomyślałem czy zestaw letni nie wszedłby do mojego Passata B7 Avant?

Obecnie w Pasku mam 17"x7,5 ET47 z oponami zimowymi 235/45R17.

Ponieważ czeka mnie zakup letnich do Paska, plan jest taki, żeby do Artka dokupić 19" na lato, a Almere 18" na letnich zamontować do Paska

Podejdzie to?

Porównywarka trochę straszy.  Montował ktoś kiedyś taki zestaw?

image.png.9019d47c546730604ea599644e8621db.png

 

W dniu 26.03.2019 o 22:51, rosol napisał:

jeżeli założysz do B7 18"x8 ET40 to będą o 13mm wystawać bardziej niż oryginały 17 calowe..... źle nie będzie.. ale założysz opony 245/45R18 to będą zawyżać prędkość i dystans o 3,75% a to już sporo.....

Cześć,

założyłem do Passata felgi z Arteona z oponami 245/45R18 i niestety ale wystają za bardzo i pod obciążeniem (np rowery na haku) przy każdej dziurze słychać tarcie o wewnętrzną (skrajną) część nadkola

Czy jak na felgi 18"x8 ET40 założę opony 235/40 R18 to będzie ok? Kalkulator tak to pokazuje:

Co polecacie, iść w to dalej czy wrócić do 17tek?

 

Zrzut ekranu 2020-06-1 o 02.22.37.png

Edytowane przez Mychu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem takie felgi 1T0601025G 6.5jx16H2 ET 50 czy to podpasuje czy szukać z innym et

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Chcę kupić felgi do Volkswagena CC . Opony, które mam to 235/45/17  a felgi maja dane 7,5x 17 5x112 ET 37 . Sprzedawca twierdzi że TUV proponuje do taki felg 8x17 5x112 ET 38 plus dystanse.

Czy błędem będzie wybór tych pierwszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko, 8,5" mam w tej chwili przy ET38, z przodu nie ma problemów. Z tyłu delikatnie obciera. 9,5 cala też wchodzi bez problemu na tył jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aluski Phoenixy 17 et 37 i chyba 7 cali mają, podejdą do Passata B7. Chcę je na zimówki wziąć bo leżą luzem ?

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, irift napisał:

Czy aluski Phoenixy 17 et 37 i chyba 7 cali mają, podejdą do Passata B7. Chcę je na zimówki wziąć bo leżą luzem ?

Lekko wejdą. Zakładaj

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka czy takie felgi podejdą do paska b6 

Rozmiar: 7,5Jx18

ET: 51

Średnica otworu centrującego: 57,1mm.

Rozstaw śrub: 5x112?

 

Do tego opony 235x40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Syjfek  podejść podejdą ale ori VW to 8Jx18 ET44

Wsadzisz 7,5Jx18 ET51 i o 13mm felga schowa się w nadkole.... słabo to będzie wyglądać.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzałem w kalkulatorze i wyszło że nawet 0.4mm się wysunie bardziej niż mam teraz,

Bo aktualnie felga 7" ET45

 

No ale jeszcze poszukam 8" ET 44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Syjfek  tak to wygląda w oryginale:
7Jx16 ET45

7.5J*17 ET47

8Jx18 ET44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie czy któreś z was ma lub widziało felgi vancouver na passacie B7 combi?

Obecnie standard jak na zdjęciu profilowym 235/45/17 ale mam możliwość kupienia w dobrym stanie z oponami Toyo 225/40 R 18 (-0.9%)

 

Screenshot_20220430_132511_com.facebook.katana.jpg

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności