Skocz do zawartości
P-Bolo1

Instalacja IIgen. stag2L jak dołożyć czujnik temperatury?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Szukam pomysłów na zamontowanie czujnika temperatury (chodzi o temp. przełanczania na gaz) do instalacji z komp. stag2L.

Co prawda nie chodzi o paska ale silniczek VW w ibizie: 1.4 60KM ABD.

Potrzebuje zamontować takie zabezpieczenie, bo mam problem na zimnym silniku, po przepięciu na gaz jest ok. ale niestety jeśli go zgaszę to nie ma szans ponownie go odpalić. Autkiem jeździ żona więc nie ma szans żeby pilnowała temp. silnika i ręcznie przepinała na gaz.

Jakieś pomysły?????

 

PS. Tylko nie mówcie żeby nie gasić zimnego bo kobitka dopiero zaczyna jeździć i czasem autko jej zgaśnie:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w twoim reduktorze, ale w moim było fabryczne miejsce by jako opcja wkręcić czy jakoś inaczej podłączyć czujnik temperatury, a potem z tym kabelkiem do kompa gazu i po zawodach. Jeśli nie ma takiej opcji jest jeszcze druga (miałem tak w starym pasku) - brat w takiej szxczelinie reduktora włożyż termistor, uszczelnił pastą termoprzewodzącą i zrobił na to ładną obejmkę. Tylko do tego już trzeba elektronika, który odpowiednio wykalibruje i podłączy do instalacji gazowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja tez kombinuje z termistorem, ale komp od gazu odpada bo w tym modelu podobno nie ma takiej opcji. Problem w tym że wszystkie termistory mają max300kOhm i potrzebny jest osobny układ wzmacniający:((

Czekam na dalsze propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój sterownik , czyli ta mała puszeczka zwana STAG2L nie posiada opcji przyłączenia czujnika temperatury.Pozostaje wymiana na Bingo lub Stag50 z tych tańszych .....lub inne droższe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności