Skocz do zawartości
mwlodarc

RNS510 i Kierownica multifunkcyjna - telefon bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopiero zamierzam zamówić passata, ale zastanawiam się nad wyposażeniem i mam pytanie dot. RNS510 i telefonu.

Chciałbym, aby nawigacja spełniała funkcję zestawu głośnomówiącego, ale nie potrzebuję dodatkowej klawiatury, itd. Zestawy, które widzę w cenniku VW składają się właśnie z takich dodatków i być może stąd ich cena... Nie wiem, więc pytam...

- czy do RNS510 mozna podlaczyc modul bluetooth i wówczas będzie działała funkcja telefonu (wyobrażam sobie, że na wyświetlaczu pojawia się klawiatura telefonu)? Zakładam też, że RNS510 ma wbudowany jakiś mikrofon?

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zestawie bluetooth do rns510 jest dodatkowy moduł pod siedzieniem pasażera i mikrofon jest obok lampek sufitowych, też zastanawiałem sie nad takim rozwiązaniem i ciesze się , że się nie zdecydowałem bo wydać około 3000zł za coś co działa tylko z wybranymi modelami telefonów i nie tak do końca jak byśmy chcieli to troche przesada. Poszukaj sobie na forum jakie ludzie mają problemy, do tego stopnia , że szukają potem telefonu który z tym współpracuje, alternatywnym rozwiązaniem są zestawy parrot, użytkuje taki już w drugim aucie i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluetooth zeby dziala tylko z wybranymi modelami ? ...to kaszana jak nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie mylicie adapterów (w podłokietniku lub na desce rozdzielczej) do mocowania i ładowania telefonu z samym bluetooth'em...?

Mam w podłokietniku uchwyt do Nokia 3109 Classic

http://www.volkswagen.de/vwcms/master_public/virtualmaster/de3/beratungundkauf/infotainment/mobiltelefonie.image_popup.ModuleColumn_0003_Module_0004.htm

a używam Nokia 6300 która łączy się bez żadnych właśnie po bluetooth'u,

nie mam jednak możliwości ładowania akku - bo N6300 nie pasuje do uchwytu dla N3109c);

 

Co prawda własnie Nokia 3109 i Nokia 6300 są w spisie...

http://www.volkswagen-zubehoer.de/fileadmin/pdf/adapter/3C0_035_729_G%20V004_doc_gb.pdf

i może właśnie dlatego bez probelmu łączy się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli nie chce ladowac telefonu, nie potrzebuje zadnej dodatkowej klawiatury, itd., to nadal musze wydac 3000zl, nie ma innej drogi? (myslalem o analogicznej sytuacji do uniwersalnych zestawow do nawigacji, gdzie czesto wbudowany jest bluetooth i takie urzadzenie sluzy jako zestaw glosnomowiacy)

Wydawac by sie moglo, ze sam modul bluetooth to dosc prosta sprawa. Najtrudniejsze do rozwiazania jest zamontowanie mikrofonu - myslalem, ze moze rns 510 ma cos takiego wbudowanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekKi

Cześć,

mam limuzyne B6 z zestawem telefonicznym Premium. działa faktycznie tylko z niektórymi telefonami, konkretnie takimi, które mają tryb zdalnego SIM (Remote SIM). To większość Nokii (nie wszystkie topowe, co dziwne, bo ta technologia to pomysł Nokii własnie:confused:), podobno tez jakieś SE i Samsungi. Na pewno nie działa z iPhonem.

 

Remote SIM polega na 'wypożyczeniu tożsamości' karty SIM z telefonu do zestawu (praktycznie drugiego telefonu) w samochodzie.

Jak już działa (u mnie z nokią E65) to działa super, z wybieraniem głosowym, możliwością wybierania numeru na parę sposobów, szybkim wybieraniem numerów serwisowych i alarmowych.

ale czy warte 3tys? Nie zabieram głosu, bo nie ja płaciłem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę swoją uwagę - zamiast takiego zestawu za bagatela 3 tys lepiej chyba za kilkanaście zł kupić słuchawkę do telefonu.

 

Wg mnie jest to o wiele wygodniejsze, ale dla mnie plusy są jeszcze dwa: nigdy nie muszę się krępować rozmową jak jedzie pasażer i nie muszę niszczyć wnętrza dodatkowymi śrubami i głośnikami itp. To oczywiście subiektywne odczucie ale może warto się nad tym zastanowić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robinson

Ale wygoda nie ta ze słuchawką. Myślę ze sprawdzić trzeba to"zdalna karta SIM" jezeli to jest to powinno działać. Iphone tez powienien z tym dzialac.

JareKKi , opisz prosze czy testowaleś z Iphone i nie znalazłes tam tej opcji? Ja po długim szukaniu znalazłem z Samsungu Omnia i działało choć nie do konca (problem z podświetlaniem klawiatury telefonu ktora nie gasła).

 

Pozdrowki

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomatopomidoro

Przesadzacie z tą ceną 3tys. Na allegro taki moduł wraz z anteną bluetooth i mikrofonem kosztuje 1tys. plus jakies 300zł montaż. Własnie zamierzam go kupic i przetestowac z N95. Dam znac jak to chodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy zestawie bluetooth do rns510 jest dodatkowy moduł pod siedzieniem pasażera i mikrofon jest obok lampek sufitowych, też zastanawiałem sie nad takim rozwiązaniem i ciesze się , że się nie zdecydowałem bo wydać około 3000zł za coś co działa tylko z wybranymi modelami telefonów i nie tak do końca jak byśmy chcieli to troche przesada. Poszukaj sobie na forum jakie ludzie mają problemy, do tego stopnia , że szukają potem telefonu który z tym współpracuje, alternatywnym rozwiązaniem są zestawy parrot, użytkuje taki już w drugim aucie i jestem zadowolony.

 

moim zdaniem jest to jedna z bardziej przydatnych opcji jaka mozna sobie zamowic do passata ... :)

niestety cena jest troche przesadzona ...ale tak jak wszystkich dodatkow do niemieckich samochodów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekKi

Robinson, przepraszam, że z takim opóźnieniem odpowiadam.

ja osobiście nie testowałem, ale na 5 identycznych Pasków firmowych z zestawem Premium, cztery pozostałe sa ujeżdżane przez zagorzałych wielbicieli iPhonów. Twierdzili ze łzami w oczach, że się nie da, wiec im wierzę.

z tym 'remote SIM' to generalnie wtopa jest, bo standard wymysliła Nokia i przekazła go producentom samochodów. zaimplementowała go grupa VW i Mercedes (to wiem na pewno), ale nie wszyscy producenci telefonów. sama nokia też nie wpakowała go we wszystkie modele.

dodatkowo podobno (nie sprawdzałem tego, gdzies czytałem na jakims forum) sa różne odmiany tego standardu i niektóre telefony maja w menu 'remote SIM on/off', ale do paska za ChRL podłączyc się nie da:confused:.

Optymalnie byłoby gdybyś zobaczył na własne oczy/uszy jak to działa i sprawdził czy chodzi w Twoim ulubonym telefonem.

Ja powiem tyle (abstrahując od ceny) zestaw jest super, do tego stopnia, że nie będę szukał nowego modelu telefonu eksploatując E65 tak długo, jak się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie moze liste z jakimi modelami wspolpracuje zestaw bluetooth.

 

Z moim SE K800i na przykład nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie moze liste z jakimi modelami wspolpracuje zestaw bluetooth.

 

Z moim SE K800i na przykład nie chce

Dziwne, u mnie wszystkie SE jakie podłączałem działały - K750i, K800i, C902.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie założony RNS510 i dołożony zestaw Bluetooth zakupiony na allegro bez żadnych klawiatur, przystawek, dostawek itp i działa nawet telefon BlackBerry. Acha sterownaie z kierownicy telefonem też działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki model zestawu BT masz jesli wolno zapytac?

Ja rozwniez chcialbym kupic taki zestaw na Allegro ale nie wiem ktory wybrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam radio rns510 i pod siedzeniem pasażera takie oto pudełko IMG_20160304_113416980.jpg lecz radio nie chce się połączyć z miom telefonem wogole nic się nie zaczyna dziac pomozcie jak mam to wykonać jeżeli nacisne na kierownicy przycisk że sluchawka to wycisza mi radio i nic poza tym poprosze o wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego moduł LOW, żeby działało z RNS musisz mieć moduł Prermium, wiecej w w dziale o zestawie premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś moduł premium, rns510 i zwykłą kierownice bez MF i odpowie czy i jakie funkcje sa dostepne z manetki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony kompatybilne z RNS 510 podane na listach rsap to stare mity. Wszystko śmiga na androidach 5.1 i w górę. Na Sony Xperia Z1 soft 4.3 nie poszło natomiast HTC ONE A9 soft 6.0 hula aż miło pod warunkiem posiadania wersji PREMIUM. Problemy mogą pojawić się w przypadku IPHONE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sony xperie z2 i wlasnie mam problem, wyswietla mi ze telefon nie jest kompatybilny to samo z LG, da sie moze jakos sparować takie telefony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności