Skocz do zawartości
luqaswagen

Climatronic a temperatura zewnętrzna ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie pomiaru i wskazań temperatury zewnętrznej w Climatroniku. Chodzi mi o sposób pobierania informacji o temperaturze oraz wskazania.

Przykładowo jadę z punktu A do punktu B oddalonego o (przykładowo) 1000km, gdy ruszam rano jest temp.5 stopni celcjusza i w miarę pokonywania kilometrów temperatura na zewnątrz wzrasta i np. po 500km jest już 12 stopni celcjusza- i teraz czy jak od momentu ruszenia nie gasiłem auta to temperatura wskazywana nie zmieni się pomimo tego że tak naprawdę na zewnątrz jest cieplej, czy też temp. powinna się zmienić po jakimś czasie lub kilometrach ??

Czy informacja o temp. zewnętrznej jest podawana płynnie, czy też co jakiś czas zmienia się (co jakiś okres czasu), czy po przebyciu iluś kilometrów, czy też potrzebne jest zgaszenie auta i ponowne odpalenie ??

U mnie niestety temp. zmienia się bardzo żadko praktycznie tylko w momencie odpalenia auta potem już nic nie zmienia się pomimo że temp. odczuwalnie wzrosła.

Aha czujnik temp. jest nówka z salonu oryg. VW.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna zmieniać się płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że powinno to wiem, przynajmniej tak byłoby najlepiej, ale czy tak jest !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, u mnie sie zmieniała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmienia się płynnie. W b4 wyświetlacz klimy pokazuje średnią temperaturę z dwóch czujników, czyli z czujnika w zderzaku i czujnika wlotu powietrza do kabiny..

Jeżeli przy zderzaku temp wynosi 0st, we wlocie powietrza 4st to na wyświetlaczu będzie 2st

Może któryś z czujników nie łączy i wskaźnik temp głupieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze można mi było wytłumaczyć gdzie dokładnie znajduje się czujnik temp. przy wlocie powietrza do kabiny to byłoby super !! Gdzie go mniej więcej szukać, od strony maski i filtra czy pod deską wewnątrz auta. Dzięki !! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luqaswagen - ja bym przyjrzał się jednak czujnikowi w zderzaku. Tam kabelki często lubią pękać.. Sprawdź też czy w kostce tego czujnika nie ma wody, obejrzyj też izolację wiązki tego czujnika.

Drugi czujnik znajduje się pod filtrem p.pyłkowym(czarna plastikowa rurka) lub nad filtrem(okrągły metalowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam VWszystkich. ;) Mam problem ze wskazaniami temp. zewnętrznej na panelu climatronica, mianowicie pokazuje najczęściej temp. +1, czasami kilka stopni na minusie, raz nawet -30, innym razem +18. Zauważyłem że nie mam czujnika przy zderzaku (w kratce po prawej stronie) ktoś po prostu obciął kostkę i zostały same kable, kupiłem na szrocie z rozbitka ori czujnik z kostką podłączyłem i na panelu climatronica temp. nic się nie zmieniła (pokazuje 1 stopień na plusie czy to na dworze czy w ciepłym garażu) natomiast na mfa wyskoczyła mi dodatkowa ''opcja'', zaraz po temp. oleju, z temp. zewnętrzną z tym że cały czas pokazuje 30 stopni na plusie. Przy kostce z czujnika temp. zewnętrznej znalazłem też identyczną drugą kostkę z wiązką, po podpięciu do niej występuje ta sama sytuacja co opisana wyżej (na panelu nic się nie zmienia na mfa około 30 stopni na plusie). Spotkał się ktoś z taką sytuacją, co jest nie tak ? Albo czy w innym miejscu jest ten czujnik temp. zewnętrznej ? I dlaczego przy odciętej kostce pokazywało na panelu jakąś temperaturę? :/ Typ climatronica bez opcji ''off'', passat b3 '92.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź

Pozdro ! ;)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź błędy na początek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd wyskakuje: 2312 , (a potem dwa zera czyli koniec pomiaru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz problem z czujnikiem temperatury.. ale płynu chłodniczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że przez niego klima też wariuje? Silnik vr6, jest to ten czujnik brązowy 4 pinowy w obudowie/kominku termostatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem że przez niego klima też wariuje?

po części też..

 

Silnik vr6, jest to ten czujnik brązowy 4 pinowy w obudowie/kominku termostatu?

czujnik jest na pewno dwupinowy.. w oryginale powinien być na wężu idącym z głowicy do nagrzewnicy.. przynajmniej w R4 i dieslach b3 tak było.. może w vr jest inaczej...

 

 

Jeszcze jedno. Klima ori czy dokładana?? Co masz na myśli pisząc:

Typ climatronica bez opcji ''off'', passat b3 '92.
??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przewodzie z głowicy do nagrzewnicy na pewno nie mam żadnego czujnika.

Klima ori. Sory, mój błąd. Chciałem napisać typ klimy bez opcji ''econ'' (typ z opcją ''off'')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę w etkę i myślę że to może być ten brązowy czujnik.. nie znam się na vrkach i nie chcę wprowadzać w błąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje. Bo verki które nie miały klimy były bez tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy czujnik w obudowie termostatu jest od 3-go biegu wentylatora chłodnicy oraz od wyłączania klimatyzacji przy zbyt wysokiej temperaturze silnika. W wężu z głowicy do nagrzewnicy powinien znajdowac się czujnik temp. płynu chłodzącego dla climatronica. Może ktoś zmienił wąż na taki, który nie ma gniazda na czujnik i gdzieś kabel od czujnika wisi sobie luzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''Grzebałem'' uważnie i żadnej zbędnej kostki tam nie ma. Przewód też jest ori. (widnieja na nim org. numer i znaczek vw).

Jeśli czujnik wywala błąd czym to się może objawiać w nieprawidłowym działaniu climatronica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eśli czujnik wywala błąd czym to się może objawiać w nieprawidłowym działaniu climatronica ?

Z takiej fajnej książki:

 

"The refrigerant temperature is used to provide the maximum heat output whether the motor is warm or cold.

This sensor causes the following actions when the motor is warming up:

• Reduces blower speed

• Control of air circulation

• Preventing the Compressor from turning."

 

Przetłumacz sobie bo mi się nie chce tyle pisać, wolałem skopiować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności