Skocz do zawartości
Gość RADOSŁAW

Dodatkowe wskazniki do silnika TDI.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RADOSŁAW

Chciałem sie zapytac czy jest sens zakładania dodatkowych wskazników do silnika 1.9 TDI 115PS ATJ. W silniku nie mam zadnego tuningu ale czy dodatkowe wskazniki pomoga mi na bierzaco kontrolowac prace silnika.Jesli tak to jakie powinny byc i jak powinny byc odczytywane(jakie powinny byc normy) przy prawidłowej pracy silnika i gdzie powinny byc podłaczone.Z góry dziekuje za kazda odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pomogą... zapewne... :)

  • Turbo Boost - ciśnienie "wyładowania" turbo sprężarki
  • EGR - w skrócie, temperatura spalin
    EGT a nie EGR :)
    mała wpadka :P
  • Temp Oleju - temperatura Oleju

... zależy co chcesz "nadzorować"

 

Ewentualnie jeśli się mylę to Proszę Kolegów o poprawki :)

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGT a nie EGR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji, jestem ciekawy w jakich granicach wacha sie temperatura oleju w silnku np podczas ciągłej długiej trasy albo podczas jazdy miejskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze chciałem mieć Turbo Boost - ciśnienie "wyładowania" turbo sprężarki"Są nawet liczniki na allegro ale myślę ,że mało kto by mógł mi to założyć :/ a sam się za to bym nie wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam nie potrafisz założyć, dziecinnie proste (przynajmniej w benzyniakach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RADOSŁAW

Najbardziej by mnie interesowała turbina.Jak o nia zadbac zeby nie wyłaczac silnika kiedy jest goraca i pozostawic zeby sie ochłodzila. Czy jakis wskaznik by mi pokazywal zebym kontrolowal ja.Mam jeszcze zły odruch ze po dłuszej jezdzie gasze silnik zamiast pozostawic zeby na chwile pochodzila i ostygła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
.Mam jeszcze zły odruch ze po dłuszej jezdzie gasze silnik zamiast pozostawic zeby na chwile pochodzila i ostygła.

 

Zaden wskaznik Ci na to nie pomoze!

A tak wogóle to co Ty chcesz jeszcze niby kontrolować? Turbinę? Jestem pewien że 80% ludzi tutaj wie że jest(turbina) Ale parametry pracy? to nic nieznaczący zbiór cyferek dla normalnego użytkownika.

Działa albo nie i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej by mnie interesowała turbina.Jak o nia zadbac zeby nie wyłaczac silnika kiedy jest goraca i pozostawic zeby sie ochłodzila. Czy jakis wskaznik by mi pokazywal zebym kontrolowal ja.Mam jeszcze zły odruch ze po dłuszej jezdzie gasze silnik zamiast pozostawic zeby na chwile pochodzila i ostygła.

 

a nie prościej i taniej po dłuższej jeździe posiedzieć w samochodzie minute.

 

ps. myślałem że chodzi Ci o wskaźnik doładowania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sam nie potrafisz założyć, dziecinnie proste (przynajmniej w benzyniakach)

 

Nie potrafię no i problem jak i gdzie umiejscowić sam licznik ?? O to jest pytanie ;)

Jak to wszystko ładnie zrobić by nie szpeciło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie nie potrafisz? co to ma znaczyc? to juz do ksiazek i na forum poszukac ukladu wezykow sterowania doladowaniem, egrem, podcisnienia. bedziesz wiedzial na ktorym jest cisnienie to bedziesz wiedzial gdzie sie wpiac, a wiedza zaprocentuje w przyszlosci. podpowiem, ze ahu ma wezyk wchodzacy do mapsensora w obudowie sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie nie potrafisz? co to ma znaczyc? to juz do ksiazek i na forum poszukac ukladu wezykow sterowania doladowaniem, egrem, podcisnienia. bedziesz wiedzial na ktorym jest cisnienie to bedziesz wiedzial gdzie sie wpiac, a wiedza zaprocentuje w przyszlosci. podpowiem, ze ahu ma wezyk wchodzacy do mapsensora w obudowie sterownika.

 

No tak podpiąć to jeszcze bym się podiął ale później pochowac gdzieś ten kabel,zrobić,kupić??jakiś słupek do tego licznika pewnie by trzeba?W jakiś sposób to wszystko zamocować?Przykleić,na śruby?Wg mnie to nie jest takie hop siup dla osoby która w tym nie siedzi i nie ma możliwości majsterkowania z racji tego,że nie mam sprzętu ani miejsca na to :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrafię no i problem jak i gdzie umiejscowić sam licznik ?? O to jest pytanie ;)

Jak to wszystko ładnie zrobić by nie szpeciło ;)

oj nie marudź !!!

No tak podpiąć to jeszcze bym się podiął ale później pochowac gdzieś ten kabel,zrobić,kupić??jakiś słupek do tego licznika pewnie by trzeba?W jakiś sposób to wszystko zamocować?Przykleić,na śruby?Wg mnie to nie jest takie hop siup dla osoby która w tym nie siedzi i nie ma możliwości majsterkowania z racji tego,że nie mam sprzętu ani miejsca na to :(

Wystarczy poszukać, wiadomo nic za darmo... pare PLNów będzie Cie to kosztowało ale coś za coś:)

Jak znajdę namiary na ludzi którzy robią takie słupki to Ci podeśle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj nie marudź !!!

 

Wystarczy poszukać, wiadomo nic za darmo... pare PLNów będzie Cie to kosztowało ale coś za coś:)

Jak znajdę namiary na ludzi którzy robią takie słupki to Ci podeśle...

Dzięki dostałem Priv z namiarami ;) Ciekawe ile będą chcieli ;)

Znalazłem coś takiego i już problem mniejszy ;)

http://www.allegro.pl/item496370652_obudowa_dodatkowych_wskaznikow_inne_rowniez.html

Edytowane przez wicher123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dostałem Priv z namiarami ;) Ciekawe ile będą chcieli ;)

Znalazłem coś takiego i już problem mniejszy ;)

http://www.allegro.pl/item496370652_obudowa_dodatkowych_wskaznikow_inne_rowniez.html

 

Ja osobiście nie polecam stosowania tego elementu! Jest on uniwersalny i z doświadczenia wiem że nie będzie pasował! no chyba że chcesz rzeźbić to zmienia diametralne wykorzystanie tego elementu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie polecam stosowania tego elementu! Jest on uniwersalny i z doświadczenia wiem że nie będzie pasował! no chyba że chcesz rzeźbić to zmienia diametralne wykorzystanie tego elementu!

 

A masz może założone Turbo Boost w swoim pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam założony wskaźnik "wyładowania"...

 

 

Kliknij w mój Podpis, tam jest moje auto...i...

 

albo łatwiej... w ten Obrazek

c84d5ff4f03fd04bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu należy podłączyć trójnik wskaźnika doładowania w silniku 1Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbijasz się gdzieś na tej drodze:

Turbo -> Intercooler -> Kolektor Dolotowy

 

a w 1Z nie idzie wężyk do ECU?

 

Wydaje mi się że można by było wpiąć się w Nr7 tego Schematu ale na 100% nie jestem pewien!

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. jest na rurze IC w 1Z wężyk który idzie do ECU. Czyli jak tam się z tym trójniczkiem wepnę - to będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności