Skocz do zawartości
kazio

Oświetlenie wnętrza kabiny TAXI

Rekomendowane odpowiedzi

Przycisk z wersji "Taxi" służy do włączanie pełnego podświetlenia kabiny, zarówno przedniego jak i tylnego (bez bagażnika). Przycisk jest jednak podświetlany na żółto tylko wtedy gdy podświetlenie włączane jest przez masę, dlatego też przerobiłem go nieco. Komu podświetlenie jest niepotrzebne może go zostawić w takim stanie. W Passacie taksówce przycisk też jest podłączony w ten sposób i tam przy uruchomieniu podświetlenie się nie włącza.

Pin 1 = Podświetlenie

Pin 2 = masa

Pin 3 = przełącznik

Pin 4 = przełącznik

 

Teraz musimy tylko znaleźć elektrykę, do której trzeba wpiąć przełącznik. Od przedniego oświetlenia odchodzi brązowo-biały przewód prowadzony lewym przednim słupkiem do Pin`u 6 w jasnoniebieskim 10biegunowym łączniku ulokowanym w obszarze nóg kierowcy. On doprowadza przy otwartych drzwiach masę. Stamtąd musimy położyć przewód do przełącznika w naszym guziku "taxi". Drugi przełącznik na guziku łączymy z masą. Wybór przełącznika pozostawiam wam, to jest obojętne (Pin 3 albo Pin 4).

Gdy ktoś jednak chce mieć podświetlenie przycisku musi wziąć do ręki lutownice i postępować w ten sposób .

 

osw_taxi.jpg

osw_taxi.jpg

 

Opis zaczerpnięty i przetłumaczony za zgodą autora ze strony

http://www.passatplus.de/umbauten/innenleuchte/lichtschalter.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czy taki przycisk jest spokojnie dostępny w serwisie VW. Jeśli już go posiadasz mógł byś podać symbol. Chętnie swojego bolida uzupełnię o takie cudo.

Z góry dziękuje za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już go posiadasz mógł byś podać symbol.

 

3B0 959 561 01C

 

a jeśli interesują Cię inne przełączniki to TU znajdziesz o nich więcej informacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam prosbe czekalem 2 miesiace na przelacznik z 'serwisu' i powiedzieli mi ze juz nie produkuja ;/ moje pytanie teraz czy ktos ma moze jeden na zbuciu ?? z checia odkupie. Pozrdawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można przerobić ten od podgrzewania szyby

 

a skąd kolega lazym ma wziąść przednią część klawisza z ikonką światełka z wersji taxi???

sama płytka to nie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli nie można dostać tego przycisku a ten można przerobić to i znaczek jakoś da się zrobić,chyba że chce ten przycisk mieć na dole to będzie ciężko bo jest węższy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda od b5 sprzed liftu ale jeśli kogoś interesuje to TU jest taki klawisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc, ale w moim mam jeszcze podgrzewane siedzienia wiec nie mam miejsca na inny przycisk, zrobie to chyba na zwyklym przelaczniku ;/

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400074575035

wkrece go gdzies i bedzie dzialac. Dziekuje raz jeszcze za zainteresowanie:)

 

---------- Post added at 17:14 ---------- Previous post was at 14:09 ----------

 

oka kilka pytan do osob, ktore to badziewie maja i im to dziala. Mostek bialo brazowy do masy i dzialalo mi przez kilka senund i dalo sobie sopokuj, prosze napiszcie mi jak to dziala czy ma byc wlaczony zaplon czy tez nie, drzwi otwarte czy nie, pozycje przelacznikow.

Edytowane przez lazym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podepnę się pod temat

ma może ktoś pojęcie co może sie dziać z oświetleniem wewnątrz kabinowym??

jakiś czes temu przestało działać po 21 dniach ,,samo" sie naprawiło i teraz znowu nie działa

sprawdzałem bezpieczniki i żarówki i wszystko jest ok co może być przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądając niemieckiego ebaya znalazłem orginalny przełącznik za 19.99euro dla zainteresowanych link http://cgi.ebay.de/Taxi-Schalter-Innenlichtschalter-Passat-3B-3BG-NEU_W0QQitemZ360171521575QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item53dbe54627

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Taksowki sie przydaje naprawde fajny przelacznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem sobie taka opcje zwierajac maze na drzwiach kierowcy. Mam zamontowany ladny czarny wlacznik toz nad otwieraniem klapy i klapki wlewu. Wada to zapalajace sie rowniez nadstopie kierowcy i sugnalizacja ze drzwi otwarte, tak po za tym jest ok.

Ostatnbie wolne miejsce w kokpicie mam na podgrzewana szybe przednia wiec...Moje rozwiazanie jest rownie latwe w obsludze i nie szpeci, niebawem beda fotki na profilu. A tak wogole to fajna sprawa mies wlacznik swiatla szybko i pod reka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartosz

Witaj w ten świąteczny wieczór

Jeżeli można czy potrafiłbyś mi powiedzieć jak fachowo nazywają się" te śrubki z gumkami

którymi przykręca się całą osłone plastikową na silniku 1.9tdi.

Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem - niestety muszę je kupić a nie wiem czego szukać

pozdr. henryk

ps wiem ze to nie ten temat ale zaryzykuję :0) mam taki włącznik ale nie działa (chyba) myślałem że słuzy do zapalania napisu na dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem odpowiedniego tematu a tu: www.passatplus.de/umbauteile/schalter/schalter.htm nie ma odpowiedzi. Na giełdzie wyczaiłem B5 FL z taką konsolą:

DSC_0708.jpg

Z lewej przycisk FUNK, podświetlany na zielono a z prawej pokrętło, chyba z 5-cioma stopniami. Do tego ta dziwna półka pod radiem. Gdzie to jeździło? Białe kombi, AVB, automat.

Edytowane przez KONRAD_2085

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś służba zapewne policja bo pogotowie nie potrzebuje szczekaczki, chyba że to sygnały dźwiękowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakaś służba zapewne policja bo pogotowie nie potrzebuje szczekaczki, chyba że to sygnały dźwiękowe...

 

Właśnie policję podejrzewam, ale nigdy nie widziałem B5 policyjnego i nie wiem czym się wyróżnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślady po kogutach na dachu/relingach, dodatkowe otwory na anteny, niestandardowe schowki w środku auta itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisk takowy posiadam tylko czasu nie ma zamontowanie i podłączenie go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukam takiego włącznika, na razie mam od sharana ale lokalizacja tymczasowa, żeby nie grzane zydle to by było na niego miejsce. Inny plan jak nie znajdę ori to kratki od superba, włącznik awaryjnych precz i będzie miejsce.

IMG_20160913_210355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności