Skocz do zawartości
jedrek_masta

Bardzo słabe światła...

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki. poszukam. bo naprawdę na mijania jest tragedia... na drogowych jezdzi się niewiele a na mijania liczy się każdy ułamek sekundy... Czytałem coś o tym na Forum i wydaję mi się, że S polecali na soczewkę...

 

 

S--systemy projekcyjne (soczewkowe)

 

przecież Ci napisałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista
przecież Ci napisałem

 

OK :) dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam soczewki to nie mogę wsadzić H7 Philips BlueVision(nie spotkałem nigdzie oznaczeń S/R)? Lepiej kupić H7S, czy można założyć także H7 bez żadnych oznaczeń i nie będzie żadnych komplikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

komplikacji nie będzie ale niewiele będzie widać... kupowałem bez oznaczeń a wychodzi na to, że trzeba kupić H7S. tyle, ze nigdy takich nie spotkalem w sprzedarzy! trzeba w internecie poszukać. nawet w serwisach nie mają!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo są Philips'y NightGuide z oznaczeniem H7S. Teraz mam zamontowane jakieś no name, najwyżej kupie H7S i zobaczymy czy będzie lepiej:) No chyba, że ktoś inny wypowie się na ten temat ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

a po ile za sztukę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ponad 80zł komplet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

możliwe. bo ja płacilem po 60 za szt. w orlenie. myślę, że nie ma cudów i kilkadziesiąt zl musi kosztować.gdyby bylo taniej to podejrzane by było...

 

---------- Dodano o 00:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 00:35 ----------

 

philips to dobra firma- wiem z doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komplikacji nie będzie ale niewiele będzie widać... kupowałem bez oznaczeń a wychodzi na to, że trzeba kupić H7S. tyle, ze nigdy takich nie spotkalem w sprzedarzy! trzeba w internecie poszukać. nawet w serwisach nie mają!!!

 

I aby rozwiać wszelkie wątpliwości,ja kupię OSRAM H7 NIGHT BREAKER (bez oznaczeń S i R) sprawdzone u kumpla i porównam u siebie.

 

p.s

Jeśli wymiana żarówek Wam nie pomoże,to zostaje tylko czyszczenie soczewek (na 100% brudne),a od tego tematu mamy specjalistów na forum i ich podpytajcie np. Kresek czy Krawcol82 ) Ja na światła nie narzekam,bo śpiecą naprawdę spoko i są o niebo lepsze niż w moim poprzednim b5FL. (też soczewka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze problem wypalonych odbłyśników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykle soczewki . Mijania swiatla mam ustawione prawidlowo a drogowe czyli dlugie lewe jest ok ustawione a prawe jakby bylo wrazenie ze nizej swieci ,czy to moje wrazenie czy tak ma byc??? Dodam ze jak ustawiam gora,dol to sie ustawia i soczewka i drogowe...Tak ma byc??nic polamane nie mam a swiatla Valeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Poczytałem forum i nic nie pomocnego nie znalazłem.

Mianowicie w Passacie B6 2005 lampy przednie soczewki bardzo słabo swiecą, nocą to porażka jechać,

jedzie sie jak na wyłączonych;/ wymieniłem zarówki H7 wsadziłem nowe nie ma róznicy, wsadziłem jakies xenon effect i tez nie ma róznicy. wyregulowane są niby dobrze bo tak w serwisie srawdzali. Swiatła drogowe swiecą chyba troche za wysoko na moje oko, mijania ledwo widac. wspieram sie troche przeciwmgielnymi ale za duzo to mi nie daje. co moze byc przyczyną?? brudna soczewka?? pomózcie??

 

 

 

U mnie jest dokladnie to samo.

Wymieniam zarowki jedne za drugimi i nie ma poprawy.

Zalozylem zestaw HIDxenon-swiatla super ale przy zmianie na dlugie swiatla mijania gasna.

Pojechalem na VAG-a zeby zmienic w komp. ze zwyklych na xenox ale gosc nie moze wogole sie dostac do swiatel zeby zmienic ta opcje.

Moje pytanie: jest to wina VAGa czy czegos innego?

Przypomne ze program na VAGu to nie pirat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje sie ktos ile jest tych regulacji tych swiatel zwyklych lamp soczewkowych ? wiem ze dwa napewno, od soczewek i drogowych gora/dol i od soczewek prawo/lewo...i jescze cos jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś próbował wkładać żarówki H7 o mocy 100W zamiast tradycyjnych 55W ?

Jak zareaguje na to układ kontroli przepalenia żarówki, wyłączy ?

A jak to zrobili ci którzy wkładają zestawy HID ? przez przekaźnik to chodzi a równolegle z cewką obciążenie zastępcze w postaci rezystora ? o jakiej wartości rezystor ?

 

bo tragedia normalnie z tymi soczewkami a zmrok zapada szybciutko,

póki jeżdżę po mieście to jeszcze ujdzie bo oświetlenie uliczne pomaga,

ale poza miasto boję się normalnie ruszać.

Edytowane przez fb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyscil juz ktos soczewki w b6??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyscil juz ktos soczewki w b6??

Czyściłem w lecie i jest o wiele lepiej. Do tego założyłem lepsze żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyściłem w lecie i jest o wiele lepiej. Do tego założyłem lepsze żarówki.

 

jak to zrobiles??? zdjales lampe z auta i co dalej?? Musze cos takiego u siebie przeprowadzic i stad moje pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to zrobiles??? zdjales lampe z auta i co dalej?? Musze cos takiego u siebie przeprowadzic i stad moje pytanie :D

 

Najpierw zdejmij zderzak bo inaczej lamp nie wyjmiesz. Ja miałem ułatwioną robotę ponieważ samochód był u lakiernika i zderzak był zdjęty do malowania. Niestety szału w czyszczeniu nie zrobiłem ale wyczyściłem samą soczewkę. Okazało się że odbłyśniki są już nadpalone i światło źle się rozprasza. A wiadomo, że jeśli odbłyśnik jest w złym stanie to żadna żarówka światła nie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw zdejmij zderzak bo inaczej lamp nie wyjmiesz. Ja miałem ułatwioną robotę ponieważ samochód był u lakiernika i zderzak był zdjęty do malowania. Niestety szału w czyszczeniu nie zrobiłem ale wyczyściłem samą soczewkę. Okazało się że odbłyśniki są już nadpalone i światło źle się rozprasza. A wiadomo, że jeśli odbłyśnik jest w złym stanie to żadna żarówka światła nie poprawi.

 

Nie no wiem wiem ;) chodzi mi o sama soczewke jest ona wyjmowana czy jak??? jak ja wyczysciles?? czym?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności