Skocz do zawartości
jedrek_masta

Bardzo słabe światła...

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, kupcie nowe lampy (450 zł sztuka) i na parę lat spokój. Nie trzeba cudować z HID'ami itp.

 

Patrz ! Że też na to od razu nie wpadliśmy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba. Lepiej oslepiac ludzi i cudowac udając pseudo xenony. Chcesz xenony to kup i sobie załóż. Montaż to jakieś 3h roboty. Prostszego moda nie ma. Chyba że klips na bilet parkingowy. A za każdy post z hidami powinni autorzy otrzymywać ostrzeżenia. Od kiedy forum propaguje łamanie prawa? I narażenie innych kierowców? Skonczcie pier.... Bo macie B6 a zachowujecie się jak Janusze z allegro. Masz auto to niestety trzeba je utrzymać. Trzeba było kupić B5 tam są tańsze rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, kupcie nowe lampy (450 zł sztuka) i na parę lat spokój. Nie trzeba cudować z HID'ami itp.

 

Też rozważałem inne rozwiązanie problemu ze słabo świecącymi lampami (m.innymi naprawa soczewki bo w tym tkwi problem po prostu sie wypaliła-regeneracja ok 200zł szt) więc nie kombinowałem tylko kupiłem nowe tak jak kolega pisze po ok 450zł szt i teraz cieszę się z dobych świateł i jazda w nocy już nie jest już męczarnią tylko przyjemnością.

Każdy jednak sam podejmuje decyzję a my forumowicze możemy tylko doradzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek chyba bez poziomowania tak szybko da założyć, ale widzisz innym szkoda na nowe lampy po 450 a co dopiero kupować ksenonowe i założyć jak fabryka przewidziała a to są już koszta. Za to policja ma co robić i za co dowody zabierać takim d...

A też mam dobre światła bo były wymieniane i jak wiesz bo widziałeś da się na nich normalnie po nocy jeżdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica między lampami Helli i Valeo? Mam Hellę i nie wiem czy Valeo podejdzie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janusze to maja chyba B6/7 w podpisie ;) 2008 to raczej B6 jesli nie mozesz sie kolego zdecydowac. I nie musisz tu kur...wac na kazdego, czyjes HIDy to czyjes wybory - nie Twoje - Tobie nikt nie kaze ich zakladac.

Bez urazy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś?

ja ostatnio kupowałem przepustnicę Pierburga do silnika z kodem BKP i wyobraź sobie że mi wtyczka nie pasowała bo miała inną liczbę pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakaś różnica między lampami Helli i Valeo? Mam Hellę i nie wiem czy Valeo podejdzie bez problemu

 

Valeo to oryginały takie mam u siebie i naprawdę świecą zadowalająco.

 

Wtyczki do lamp są takie same 10 pinowe, inne są do ksenonów 14 pinowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzałeś?

 

miałem hella, mam valeo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janusze to maja chyba B6/7 w podpisie ;) 2008 to raczej B6 jesli nie mozesz sie kolego zdecydowac. I nie musisz tu kur...wac na kazdego, czyjes HIDy to czyjes wybory - nie Twoje - Tobie nikt nie kaze ich zakladac.

Bez urazy :)

 

Ty Janusz? jak byś doczytał (napisane po Polsku a nie jako instrukcja na zmywaku w UK) to większość gratów mam z B7, nie są to czyjeś wybory bo to mnie taki debil oślepia i ja potem nic nie widzę a nie on.

 

Lampy Hella i Valeo szły na 1 montaż. Różnicy nie ma praktycznie, kiedyś różniły się sposobem mocowania żarówki. Z zewnątrz różnicy nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty Janusz? jak byś doczytał (napisane po Polsku a nie jako instrukcja na zmywaku w UK) to większość gratów mam z B7, nie są to czyjeś wybory bo to mnie taki debil oślepia i ja potem nic nie widzę a nie on.

 

Nie unos sie tak bo Ci zylka pojdzie.

 

Nie opowiadaj delikatnie mowiac bzdur, bo w B6 przy prawidlowo ustawionych swiatlach, dobrej jakosci hid nie oslepia. Sam mialem w B6 i na kazdym przegladzie byly sprawdzane i nigdy zadnej uwagi nie bylo.

Zreszta ten temat byl walkowany milion razy na tym forum.

 

Rozumiem ze probujesz mnie obrazic sugerujac ze pracuje na zmywaku w UK i tylko instrukcje od niego po angielsku moge przeczytac ze zrozumieniem?

Skad wiesz ze pracuje na zmywaku? Znamy sie?

 

Tak sie akurat zdarzylo ze to ja moge Tobie dac taka prace na zmywaku bo uzywajac tak niskiego i bezsensownego argumentu w tej dyskusji o swiatlach dales tylko przyklad tego ze jestes zwyklym zestresowanym Polakiem ze sciskiem odbytu ze ktos zyje w UK a Ty PL.

 

Widzialem wczesniej Twoje wpisy na forum i myslalem ze jestes kims kto ma cos do powiedzenia na tym forum a tu taka miernota.

 

Mimo wszystko milego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie oslepia. Najpierw dowiedz się jak skonstruowany jest reflektor xenony dlaczego są spryskiwacze i jak wygląda szkło oraz dlaczego jest samopoziomowanie. Nie gadaj głupot. Rozumiem że zawsze jezdzisz w aucie tylko Ty i angielskie wilgotne powietrze. A jak nie to zawsze obnizasz reflektory. Tam w UK to wiele syfow przejdzie przegląd byle spaliny się zgadzaly. Mało to wynalazków jeździ po wyspach?

 

Nie wiem gdzie pracujesz i w nosie to mam. Jeszcze byś chciał taka pracę jak ja mam. Nie miałem dzięki temu potrzeby emigracji z naszego pięknego kraju. Może nie kupiłem b7 ale stać mnie na angola b7.. w sumie teraz można już rejestrować :D

 

Mam do powiedzenia wiele więcej niż Ci się wydaje i moja wiedza nie jest poparta gołymi słowami bo z racji zawodu trochę o tym wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie kupiłem b7 ale stać mnie na angola b7..

:lol2 :lol2 :lol2

 

Porządna polerka lamp + czyszczenie odbłysnika i światła świecą niebo lepiej :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To racja a wymiana żarówek wypalonych ile daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosiłem tylko i zmierzenia napiecia na żarówkach mam nowe lampy i nie jest tak jak kupowałem auto 6 lat temu , dlatego się pytam bo nie wiem czy szukać po stykach gdzie są spadki .Co do hidow a xenonow konstrukcja odblysniki i soczewki oraz szkła jest taka sama bo rozbieralem lampy z omegi jedynie jest autopozomowanie oraz spryskuwacze a już i tak są xenony 25w bez całego osprzętu co nie zmienia faktu że h7 to przestarzała konstrukcja. Kiedyś kumpel zakładał lampy do b6 z ledami depo z żarówkami h9 65w i to świeciło i niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego omega a Passat B6. Xenony a xenony. Są fabryczne bez soczewek i co takie same? Inne zarniki inne wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli lampa nie ma soczewki to naturalnie musi sie różnić od xenonowych tym ze te soczewkę posiadają. A jeśli jest soczewka bez żarnika i włoży sie tam hid to na pewno świeci lepiej jak zwykła lampa z hidami. Konstrukcja soczewki nie zmienia sie. Jest tez przesłona ktora zapobiega oślepianiu. A spryski i poziomowanie to bajer. Zreszta mie wszystkie fabryczne xenony to mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie mam do Was siły. Wystarczy poczytać. Spryskiwacze i poziomowanie to wg Ciebie bajer? Ok. Nie ma sensu dalej się produkować. Liczę tylko, że szybko zabiora Ci dowód zanim ktoś przez Ciebie wyląduje w rowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby za co maja mi zabrać? :padaka Zreszta w niemczech osobiście byłem na przeglądzie mercedesem c-klassą z hidem bez sprysków i poziomowania i nikt nic nie miał przeciw. A co jeśli auto oryginalnie nie ma poziomowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności