Skocz do zawartości
remlus

Przerywacz kierunkowskazów w B5

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie mnie spotkało to samo, cykanie na ekranie :)

ale zauważyłem ze zaczęło cykać po kilkudniowym używaniu kierunkowskazów w stylu "przytrzymanie" manetki a nie pełne włączenie migacza (np podczas zmiany pasa - przytrzymywałem lekko zeby mignął 2 razy ale nie włączałem go całkowicie)

i wtedy zaczęło cykać

 

ale ostatnie 3 dni jeżdze z "pełnym" włączaniem kierunków i cykanie ustało całkowicie

mam nadzieje że juz nie wróci bo średnio mi sie chce babrac z kierownicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bulik1245

B5(3BG) 1.9TDI-PD 101KM (AVB)

auto kupiłem miesiąc temu i nie wpadłem na pomysl wlączenia

awaryjnych okazuje się że nie działają kierunki są ok. To cykanie bo tak bym je określił też się pokazuje (raczej rzadko)

czy szukać już przerywacza z włącznikiem kierunkowskazami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..3 dni jeżdze z "pełnym" włączaniem kierunków i cykanie ustało całkowicie..

radzilbym wszystkim trzymac sie tej zasady i bedziecie mieli jeden problem z głowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak problem cykających migaczy dotyczy osób stosujących, a właściwie nadużywających plaka.

Plak jeśli nim spryskać manetkę dociera do elementów elektrycznych w niej i powoduje to co jest zmorą posiadaczy tego auta. Przynajmniej tak uświadomil mnie mechanik elektronik. Poza tym mogę u niego usunąć ten problem za 240zł 140zł używana ale sprawna manetka i 100zł robocizna to dużo za robocizne?

Mechanik wspomniał coś o czujniku skrętu jest coś takiego w pasku? Poza tym powiedział ze manetkę można rozłożyć ale nie da się jej już złożyć... może dlatego że ma tą używaną na opchnięcie...

Mam prośbę do osób po czyszczeniu manetki może jakiś poradnik ze zdjęciami... :D

Mowił też ze jest spray do czyszczenia zalewasz suszysz i po problemie koszt 80zł.

A propos ile kosztuje wymiana manetki w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luki

Witam

Omawiany problem dopadł i mnie. Po wnikliwym przeczytaniu postów po pierwsze stosuję "pełne" włączenie kierunkowskazów nie tak jak wcześniej poprzez przytrzymanie a po drugie psikłem w manetkę WD40 i wydmuchałem sprężonym powietrzem. Co bardziej pomogło nie wiem ale od kilku dni cisza i oby tak pozostało. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam raz jeszcze

pełne włączanie kierunków zlikwidowało problem całkowicie!

a cykało mi strasznie, juz miałem rwać kierownice...

ale jak widać na załączonym obrazku - to pomogło

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowuie miałem ten sam problem z cykaniem przerywacza w przełączniuku awaryjnych cykał dziwnie i nierytmicznie ale kierunkowskazty i awaryjne działały bez zarzutu gdy dowiedziałem siena forum gdzie jest przyczyna że to nie wina samego przerywacza a problem jest w manetce od kierunkowskazów problem polega na tym że pracująca dzwignia od kierunków porusza siepo stykach miedzianych i wszystko to jest zatopione lekko w smarze bo upływie lat problem tkwi że drobne opiłki z tych miedzianych styków mieszają sie ze smarem i po jakimś czasie smar ten staje sieprzewodnikiem dla prądu stąd te dziwne pstrykanie przerywacza. Byłem u mechanika który znał się na tym bardzo dobrze jego praca trwała 10 min i zainkasował za tą usługę 100 zł :( jeśli ktoś lubi majsterkować może spróbować zdjąć kierownice wszystkie plastiki oslaniające i wytrzećstary smar pod osłąną włożyć nowego smaru poskładać i powinno działać bez zarzutu proble jednak może być też w przerywaczu ale to już druga sprawa próbójcie pod kierownicą szukać problemu Pozdrawiam i ma nadzieje że pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piokaz9825

Witam wszystkich.

Mam problemik , prawy kierunek cyka z większą częstotliwością , lewy jest ok.

Czy ktoś zna rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Mam problemik , prawy kierunek cyka z większą częstotliwością , lewy jest ok.

Czy ktoś zna rozwiązanie?

 

sprawdź czy Ci się któraś żarówka prawego kierunkowskazu nie przepaliła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mario-cart

:confused:witam wszystkich maniaków passkoff!czasem po wlaczeniu kierunkow (lewy i prawy) cos jest nie tak poniewaz kierunki swieca swiatlem ciaglym.nie migaja.moze ktos pomoze?!dzieki i pozdra-VW-iam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bedigl

i mnie dopadłą ta przypadłośc już rozbierałem włącznik awaryjnych, jak dociskałem blaszki to kierunki zaczeły działac więc jutro do ASO po nowy włącznik.

A swoją drogą mam już dośc mojego "paszteta",csame kłopoty w nowym roku.

Najpierw wysiadł mi alternator w Antwerpi jak wracałem ze świąt dojechałem do promu, ale już na niego nie wjechałem, zcholowali mnie i francuzi mnie skasowali 560 euro za regenerowany alternator. W ostatni piątek wymieniłem wysprzęglik, bo pedał już kompletnie wpadł w podłoge. Teraz zobaczyłem że ubywa mi płynu chłodzącego(jeszcze nie zlokalizowałem wycieku) i dzisiaj kierunki się straciły. Mam nadzieje że to już koniec kłopotów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobny problem! Mianowicie zawieśiła mi sie prawa strona kierunkowskazów, nawet po wyłączeniu zapłonu świecą! Tylko odpięcie akumulatora powoduje ich wyłączenie!

 

Pomożecie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laser

Witam pomocy!!

Prosze napiszcie mi jak wyjąć ten przerywacz kierunkowskazów.... Prosze o wszystkie rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyciąganie zaczynając od dołu tzn jak masz przerywacz a pod nim dwie zaślepki (ewentualnie jedna jak masz grzane siedzenia). Wyciągasz zaślepkę na samum dole następnie zaślepkę środkową (ewentualnie potencjometr od grzania siedzeń) i w końcu przerywacz.

 

Albo jak radio się wyciąga bez problemu to je wyciągasz, wkładasz ręke i wypychasz przerywacz

Edytowane przez darekj61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez co jakis czas mam to pstykanie ,ale pozniej ustaje i kilka dni znow jest cisza ,nawet kupilem w ASO nowy przelacznik awaryjnych bo myslalem ze to go boli ,ale jednak nie ,jak by ktos chcial to moge odsprzedac ten przerywacz awaryjnych za polowe ceny jak w ASO,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez co jakis czas mam to pstykanie ,ale pozniej ustaje i kilka dni znow jest cisza ,nawet kupilem w ASO nowy przelacznik awaryjnych bo myslalem ze to go boli ,ale jednak nie ,jak by ktos chcial to moge odsprzedac ten przerywacz awaryjnych za polowe ceny jak w ASO,

Pewnie okazało się, że to przełącznik kierunkowskazów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak trzeba sciagnac wszystko i wyczyscic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można to naprawić ,wada tych pzrełączników świateł awaryjnych i kierunkowskazów w vw passat b5 ,jest taka ,że na stykach na środku jest plastik,z czasem użytkowania blaszka styku opada a plastik wyczhodzi do góry i traci styk,należy sprawdzić w którym styku jest wystający plastik i go wyciąć ,ja używałem skalpelka ,naprawiłem już 40 szt ,objawy są najczęściej takie że niema kierunków lub brak awaryjnych ,albo nierówno przerywają.Dodał bym fotkę ,ale niewiem jak sie dodaje ,moge wysłac na e-mail [email protected].

Edytowane przez 1jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwniejszy problem migają mi z zwiększą częstotliwością (szybciej) lewy i prawy żarówki wszystkie świecą awaryjne migają normalnie jeśli ktoś wie jaka może być przyczyna proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź żarówki czy nie zrobiła się na nich śniedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności